ПОМОЩ! Мастурбация при дете на 5г до свръх изпотяване

  • 18 289
  • 18
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 53
Детето ми е на 5г. и се крие в детската градина под завивката когато легнат да спят. Учителката казва,че вече за втори път е мокра до кости. От преди 6 месеца започнаха нещата вкъщи с търкане на корема по леглото и настоятелно търкане на гениталиите. Беше отшумяло малко, много е говорено и разяснявано. От 2 седмици насам пак се започна.....Знам,че е нормално,но изпотяването е свръх (за последните 2 седмици  4 пъти се е случвало)- Всичко става мокро сякаш излиза от силен душ, дрехи коса-ВСИЧКО....1вият път бяхме заспали и тя издебнала,чакала ме да заспя правела се е спи/......, при което ме събужда след 1 час с думите,че се е пипала и е вир вода да я преоблека...2-рия път при баба й е станало,но баба й премълчала, 3 път -преди 3 дни в градината и ден по -късно, т.е. днес е 4-тия път пак в градината.....
Проблемът ми е как да намаля това изпотяване, голям е риска като остава така в градината- няма кои (дори и да им се каже) да я сменя и наблюдава и така най-малкото ,което е изстива и да пази господ може да си навлече по-големи здравословни проблеми.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 21:49 от rali_ivanova

# 1
  • Мнения: 13 553
 Свържете се с детски психолог и поговорете с него. Изпотяването в случая трябва да е най-малката грижа. Много деца го правят.

Последна редакция: чт, 02 апр 2015, 20:05 от MAMA NA JORI

# 2
  • Варна
  • Мнения: 53
Свържете се с детски психолог. Изпотяването в случая трябва да е най-малката грижа. Лично мнение.

Случайно да знаете и да ме насочите към детски психолог във Варна ?

# 3
  • Мнения: 13 553
Не, не познавам. Дано да се включат повече потребители със съвети.

# 4
  • Мнения: 3 031
Мастурбацията при децата е нещо нормално. За изпотяването не мога да дам съвет за съжаление.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 53
Мастурбацията при децата е нещо нормално. За изпотяването не мога да дам съвет за съжаление.

ПРОБЛЕМЪТ МИ Е СВРЪХ ИЗПОТЯВАНЕТО.... newsm78 Praynig

# 6
  • Мнения: 11 845
Има си подфорум за родители във Варна http://www.bg-mamma.com/index.php?board=454

тук има кординати на психолози в цялата страна http://psiholozi.com/%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D1%80%D0%B8-%D1%81 … 34&last_name=


Аз лично в такава ситуация бих направила консулт и с ендокринолог , това във връзка с изпотяването.

# 7
  • Мнения: X
Има подфорум, в който пишат психолози; можеш да пробваш да пишеш там, като попиташ и за координати във Варна.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=410
Виж и тук, макар че не знам дали координатите, пуснати там, са актуални, тъй като темата е от 2008 година:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=345496.0;topicrefid=20
С Гугъл провери ли по ключова дума - примерно "детски психолог във Варна"?
Скрит текст:
По принцип, когато детската мастурбация зачести, или се проявява в комбинация с други признаци (които може да са промени в поведението и настроението на детето, или да са психосоматични - т.е., физически признаци), това е сигнал за повишена тревожност. Това е базовата интерпретация при психоаналитично ориентираните психолози.

# 8
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Не може ли просто да ѝ кажеш да се преоблича (на 5 години децата би трябвало да умеят да си сменят дрехите; просто им е време да се научат, ако все още се затрудняват)? Друг съвет, който ми се струва логичен в случая, е да го прави у дома, не в градината. Не за друго, но мастурбацията влиза в категорията на интимните дейности и при всички случаи учим децата си, че не се прави на публично място, пред хора и т.н. Аз не бих предприемала нищо друго  Peace
Децата на тази възраст започват да проявяват повече любопитство към интимните си части и мастурбацията е нормален етап, това да не те стряска.
Успех при търсенето на подходящия специалист!

# 9
  • Мнения: 11 364
Скоро ще се научи как да го прави без да се изпотява толкова. И аз си мисля, че трябва да поговориш с нея, че трябва само у дома да го прави.

Много се радвам, че проявяваш разбиране и не и се караш, че масторбира.  Peace

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз мисля,че заради това изпотяване трябва да посетите ендокринолог,въпреки че не съм мастурбирала на тази възраст постоянно се потях,но никой не обръщаше внимание докато не родих и не направих цели две тиреотоксични кризи,оттам ми се обостриха и някои хронични заболявания,беше ад,дано при нея не е така,но не би било зле да видите и половите хормони,които струва ми се, са се обадили доста рано

# 11
  • Мнения: 11 364
Масторбацията на 5 е нещо нормално. Защо да е рано?
За ендокринолога не споря.

# 12
  • Мнения: 3 031
Децата мастурбират от доста по-ранна от 5 години възраст. В това няма нищо сексуално, за да изследват полови хормони.

# 13
  • Мнения: 1 897
А, защо повечето го считате за нормално? Ако беше нямаше ли да го правят всички или поне повечето от децата?

Авторката, хем искаш да се консултираш с психолог, хем пък те притеснява единствено изпотяването.  newsm78

# 14
  • Мнения: 3 031
Защото психолозите, педиатрите, сексолозите и т.н. го смятат за нормално.

Общи условия

Активация на акаунт