Ксизал

  • 29 644
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 660
Малко предисловие - преди две години ни казаха, че третата сливица трябва спешно да се вади. Намерихме обаче добър хомеопат, който закрепи положението чудесно.
Сега сме в друг град, на хомеопат не случихме. Положението е много зле, болести, хъркане, не чува и тн
Та бяхме при УНГ и предписа ксизал, едно хомеопатично и да надува балон. Още по време на лечението пак се разболя, не чува, т.е. без подобрение. При второ посещение - пак ксизал, този път за два месеца. И идеята била да се крепи, докато израсте сливицата - пролет и есен щяла да бъде нон стоп на този ксизал (не че виждам да помага за момента).

Та въпросът ми е - на какъв принцип действа ксизала? Да не е някакъв вид кортикостероид, щом се използва като противоалергично? Не е ли прекалено да се дава противоалергичен медикамент за такъв дълъг период от време? Нямал странични ефекти? Това ми е трудно да го повярвам, всяко лекарство има...

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
Ксизал е противоалергично средство (антихистамин). Не е кортикостероид. Съдържа левоцетиризинов дихидрохлорид.

Обичайно при деца с проблеми се изписва за дълго време. Дали е правилно не споря. Предполагам, че щом различни лекари така препоръчват това е правилното. Зависи, разбира се, и от конкретните проблеми на детето.

# 2
  • Мнения: 8 163
Към страничните ефекти спадат сънливостта, сухота в устната кухина, температура и главоболие, като децата са по-податливи. Трябва да се наблюдава за трудност при уриниране (опасност за бъбреците) или отпадналост.

Предполагам, че Ксизалът е бил изписан за намаляване на подуването (отока).

Последна редакция: сб, 04 апр 2015, 16:08 от Фея Кръстница

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 6 470
При моите деца го изписват за отбъбване на лигавицата. Задната хрема минава една идея по-леко с него.
След бронхоспазъм, тежки ларингити и т.н.

За третата сливица също са го изписвали. Също и Лимфомиозот /той е хомеопатичен продукт/.

# 4
  • Мнения: 8 163
Шоколад, пробвали ли сте да спрете млечните и да видите дали това ще се отрази добре?

# 5
  • София
  • Мнения: 5 247
Със серозен отит ли сте? Ксизал пихме 3 месеца....без почивка...преди това също сме пили по месец-два. Сега пием кларитин 4ти месец. Също много се безпокоя ,че е дълго, но ме убеждават,че било ок...Хомеопатия давам,как ли не лекувам,но май до макари ще опрем кооолкото и да не искам.

# 6
  • Мнения: 19 296
Моята е със същия проблем. Увеличена трета сливица, както и едната от небните е трета степен. Аз лекувам с класическа хомеопатия и досега  съм давала противоалергични един път за три години, а боледува много често и има много алергии, включително и към полени пролетта. Откакто тръгна на училище направо не можем да се оттървем от болести. Тази година за пръв път й капах капки с аб в носа, откакто сме започнали хом. лечение. За мен не е нормално да се пият толкова дълго противоалергични. Чакам сега да оздравее и ще я водя на УНГ. Обмислям да махнем третата сливица, ако лекарите преценят, че е от нея.
Млечни моята яде много малко, само малко домашно козе сирене зимата, но не знам в училище на стола дали няма скрито мляко някъде. Иначе по принцип знае, че й действат зле.

# 7
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
Била съм с трета сливица и знам какво му е на детето. Моят съвет е да я отстраните. Защо да се мъчи детето? Премахването не е нищо особено и няма и 2-3 дни възстановяване.  Peace При мен мина много леко - на първия ден консумирах вече твърда храна, макар да ми бяха казали друго. Пусти глад..  Blush

# 8
  • Мнения: 2 660
Фея, ние не ядем млечни.
Като прочетох страничните ефекти ми се подкосиха краката. Това е първото хапче, което изобщо пие.
Докторът твърди, че не бива да се вади.

# 9
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 076
И защо? На всички тия хапове и главоболия..  Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 5 247
Ядем млечни без прясно мляко. Козе сирене сметана. Алергии имаме доста- атопичен дерматит от ядки шоколад. Май и от прах за пране както и полени. Но антихистаминът не виждам да помага за него. Давам го за ушите. И уж има леко подобрение. Но аз правя и сто други неща. Така че кое помага незная и защо сме го закъсали също незная. Махане на сливица не ни съветват въпреки че и там е имало спор между доктори без да имаме 3сливица и никога нито ангина нито болно гърло. Шоколадче, при вас знае ли се какво е и защо точно?

# 11
  • Мнения: 19 296
Третата сливица си има своя функция и не е добре да се маха с лека ръка.
От гледна точка на хомеопатията махането й вкарва в по-кофти миазъм.
Моята щерка е вече на 8г обаче. Досега трябваше да има признаци на свиване или поне разреждане на боледуванията. Та, затова вече съм склонна да го обмисля, ако наистина е от нея де, защото не е преглеждана повече от половин година. Преди бях много против. Затова и толкова време устискахме с помощта на хомеопатията.
При дъщеря ми е изкривена носната преграда вътре и това заедно с алергиите още повече благоприятствало разрастването на сливиците.

Общи условия

Активация на акаунт