Как да изпратя пратка до чужбина?

  • 13 443
  • 67
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 7 005
Аз наскоро пращах до САЩ, месец и няколко дни отне, като приятелката ми каза, че те стигат за седмица нещата, но в техните митници се бавят.
Пратих детска книга, 18 лв ми взеха, с тракинг номер и препоръчано. Носих си книгата, не я бях опаковала, дадоха ми плик с балончета от там.
От Ирландия ни пращаха скоро - бисквити, шоколади и детски играчки, за около седмица дойдоха. Обаче не пишеше шоколад, ами sweets  Laughing Тя и кумата ни се притесняваше, че ще ни ги изядат и няма да дойде пратката  Laughing

# 46
  • Мнения: 109
Днес или утре ще ходя да пращам.
Ето това е въпросното кенче:



# 47
  • София
  • Мнения: 530
Пращал съм пратки  със Спиди до Холандия няколко пъти, кашоните си ги опаковах винаги в къщи, там дори не питаха за съдържание. Доставката винаги е била за до 5 работни дни и цената за пратка над 23 кг. беше около 30  и няколко лева с включен тракинг номер. За пратка в обратна посока съм правила и заявка от България за адрес е Холандия откъдето да вземат пакетите и плащането беше при доставка на пратките до адрес в България.

# 48
  • Мнения: 109
Добре де, приеха пратката, имам тракинг номер, прибрах се у нас и първата ми работа беше да пробвам номера, за да го пратя след това и на получателя. Е да, но след като го въведа в полето и дам да търси ми изписва "No information, please check your item identifier". Номера е правилно написан, на страницата им има и пример как да се изпише международен номер, написан е правилно, но ми дава това...
Трябва да се изчака ли или има някакъв друг проблем?

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 16:47 от ANONIMNIQ

# 49
  • Мнения: X
Да, трябва да изчакаш, обикновено след 1-2 дни се появява.

# 50
  • Мнения: 109
А да... сега се сетих, че ми казаха да не изписвам целия номер, а само след първата буква... така ми излезе информация сега, но ето какво ми пише в едното поле:
"Пратката не подлежи на проследяване, Проследява се само препоръчана пратка."
WTF?! Нали за това поисках да е с тракинг номер, И ИЗРИЧНО КАЗАХ С ПРЕПОРЪКА... какъв им е проблема сега? Реалната информация още не е отразена, или нещо ме прекараха? Може би като изчакам 1-2 дни ще се променят нещата... дано, защото не искам получателя да се чувства нещо излъган.
и сега видях, че и на касовата бележка пише "преп." което трябва да е препоръчана.

Последна редакция: вт, 07 апр 2015, 16:58 от ANONIMNIQ

# 51
  • Мнения: 3 031
Аз бих се обадила да ги питам.

# 52
  • Мнения: X
Щом имате проследяващ номер, значи е препоръчано. Имайте търпение.

# 53
  • Мнения: 109
ОК, ще почакам 1-2 дни и ако все още има проблем ще им звънна да попитам. Между другото го раздрусаха кенчето, но се направих на ударен, че не съм много сигурен какво е ... нещо женицата каза, че като някакъв прах било, ама си го взеха. Само каза, че храни отказвали, както и шоколадови яйца и други такива.

# 54
  • Мнения: X
Само дето за съжаление тракинг номерът понякога показва пътя на пратката само до излизането ѝ от страната. Не знам как е с руските пощи, но съм пращала до Великобритания и Австрия, и никога не е имало информация за пратката ми на техните сайтове.

# 55
  • Мнения: X
Ето един добър сайт за проследяване https://www.aftership.com/courier/
Въвеждате номера и натискате Track.
След като получите това (или подобно) съобщение
Insert item into bag (Otb) and Send item abroad Влагане на пратка в чувал (C 09) и изпращане в чужбинаBulgarian Posts
SOFIA LC/AO


се прехвърляте на Europe и цъквате върху Russian posts. https://www.aftership.com/courier/russian-post И зачаквате пратката да се появи там. Това няма да се случи незабавно обаче  Peace

# 56
  • Мнения: 109
Ами на сайта на Български пощи уж пише, че след напускането на страната трябва да продължи да се отразява вече на сайта на страната получател.
Иначе малко ме одраха за доставката... доста по-малко я изкарвах, макар, че нямам кантар .. но го изкараха почти 1 килограм, при положение, че вътре има една тениска, един химикал, един не особено дебел тефтер и кенче, в което на дъното се търкалят някакви семенца - и всичко това с кашончето излезе 932 грама, но явно съм загубил преценка за тегло.

# 57
  • Мнения: X
От 501 до 1000 грама цената е една и съща.

# 58
  • Мнения: 109
Ето един добър сайт за проследяване https://www.aftership.com/courier/
Въвеждате номера и натискате Track.
След като получите това (или подобно) съобщение
Insert item into bag (Otb) and Send item abroad Влагане на пратка в чувал (C 09) и изпращане в чужбинаBulgarian Posts
SOFIA LC/AO


се прехвърляте на Europe и цъквате върху Russian posts. https://www.aftership.com/courier/russian-post И зачаквате пратката да се появи там. Това няма да се случи незабавно обаче  Peace
Благодаря много за този сайт!

Колкото до цената според теглото - да, видях, че е една и съща цената, просто дори и 500грама не мисля, че има, камо ли пък почти килограм, но нищо, няма да се циганя, а и не е за моя сметка доставката, макар, че ги бях сметнал по-скоро до към 12 лева максимум за доставка, а излезе 22лв.

# 59
  • Мнения: 417
На мен един път ми се е губила пратка от тук до България, в описанието сложих магнити-сувенири и шоколад (от зимната ни почивка). След като е пристигнал в София му се губят следите, не съм за 3 тоблерона, шепа бонбони и няколко магнита като цяло, въобще не ми се разправяше, просто си мисля понякога, колко грозно би било някой да ти вземе пакета заради парче шоколад...ама хора всякакви. Или ще пътува загубен още няколко месеца докато не му изтече срока на годност...то и аз с какъв акъл пращам шоколад де, но от страната на шоколада беше купен, уж да зарадвам ближните, минало заминало Wink
Гадно е ,да.Най-кофти обаче ми става,когато съм пратила нещо на дете на моя приятелка,както стана. Rolling Eyes Едва ли немците са хвърлили око на картички,шоколади и книжки,де,ама... Grinning
Случвала се е и от БГ пощи да ми пратят пратката в Кърджали... #Crazy От къФ зор,аз живея на 400 км от там...Иначе всичко,свързано с получателя-адрес,имена,град,пощенски код беше точно написано от подателя .От САЩ пък вече 2 месеца приятелите ми не могат да си получат документите,за които ми беше казано,че ще пристигнат до месец. #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт