Отговори
# 375
  • Мнения: 606
Ще се радвам да чуя мнението ви..

Вкарах се в нов филм. В четвъртък ми взеха поредната цито...доста оцетна киселина ползва доктора.. същият ден нямах нищо. Следващите два, обаче има кафеникаво зацапване.  Rolling Eyes той ме предупреди, но за същия ден. Досега не ми се е случвало. Нормално ли е|?

# 376
  • Мнения: 606
 Hug the Дорис

# 377
  • Мнения: 11 403
Ще се радвам да чуя мнението ви..

Вкарах се в нов филм. В четвъртък ми взеха поредната цито...доста оцетна киселина ползва доктора.. същият ден нямах нищо. Следващите два, обаче има кафеникаво зацапване.  Rolling Eyes той ме предупреди, но за същия ден. Досега не ми се е случвало. Нормално ли е|?

Да, аз прицапвах в кафеникаво 4 дена. Звъних и четох - случвало се като се попрестарае лекаря ...  Rolling Eyes Всико е наред  Hug

Защо си правиш толкова често цитонамазки?

# 378
  • Мнения: 606
Април беше 2Б и CIN, миналата седмица 2-ра и HPV и преди дни потърсих и трето мнение. Защото искам да знам какво става. Явно.... не е нищо. А и като ви четох .. колкото повече, толкова по -добре. Мислиш ли, че е излишно? Като гръм от ясно небе ми дойде това... Cry

# 379
  • Мнения: 11 403
Април беше 2Б и CIN, миналата седмица 2-ра и HPV и преди дни потърсих и трето мнение. Защото искам да знам какво става. Явно.... не е нищо. А и като ви четох .. колкото повече, толкова по -добре. Мислиш ли, че е излишно? Като гръм от ясно небе ми дойде това... Cry

O не! Важно е ти да си убедена, че си здрава.   Hug Не разбирам много от цитонамазки.
Дано следващата е съвсем ок и си отдъхнеш.

Мен чакането на резултата много ме натоварва Sad

# 380
  • Мнения: 1 078
the Дорис благодаря! Замислих се покрай по-преден пост, който прочетох да не би да не съм се изчистила добре ( евентуално) и това да даде някакъв нежелателен и подвеждащ резултат.

# 381
  • Мнения: 11 403
the Дорис благодаря! Замислих се покрай по-преден пост, който прочетох да не би да не съм се изчистила добре ( евентуално) и това да даде някакъв нежелателен и подвеждащ резултат.

Мисля, че ако още си прицапвала ще има еритроцити в резултата, а не нещо страшно.  Peace Пак казвам, че просто казвам какво мисля, а не съм запозната добре.  Hug

# 382
  • Мнения: 606
Чакането е смазващо...

# 383
  • в Низината
  • Мнения: 705
Ходих на контролен преглед. Оказа се, че миомата ми за 3 месеца е пораснала наполовина, че и втора се е появила и то с приблизително същия размер.  Tired Да се притеснявам ли, че за толкова кратко време се случва това, не знам... Взеха ми и цитонамазка, но резултатът е само един - не е от канала, от където трябва да бъде. Миналият път имах два резултата, та затова сега се чудя дали да не отида да направя нова цитонамазка, хем да е с материал откъдето трябва, хем течно-базална, че са по-точни.

# 384
  • Мнения: 11 403
Слънце в джоба, дали нямаш възможност да се видиш с друг лекар, за второ мнение относно тези миоми и за вземане на нова цитонамазка?

# 385
  • Мнения: 107
Ходих на контролен преглед. Оказа се, че миомата ми за 3 месеца е пораснала наполовина, че и втора се е появила и то с приблизително същия размер.  Tired Да се притеснявам ли, че за толкова кратко време се случва това, не знам... Взеха ми и цитонамазка, но резултатът е само един - не е от канала, от където трябва да бъде. Миналият път имах два резултата, та затова сега се чудя дали да не отида да направя нова цитонамазка, хем да е с материал откъдето трябва, хем течно-базална, че са по-точни.
Слънце в джоба, аз знам, че миомите са доброкачествени образувания, които се влияят от хормона естроген. Правила ли си някакво хормонално изследване? Това мога да те посъветвам, цитонамазката не знам какво ще ти помогне с миомата.

# 386
  • София
  • Мнения: 12 012
Ходих на контролен преглед. Оказа се, че миомата ми за 3 месеца е пораснала наполовина, че и втора се е появила и то с приблизително същия размер.  Tired Да се притеснявам ли, че за толкова кратко време се случва това, не знам... Взеха ми и цитонамазка, но резултатът е само един - не е от канала, от където трябва да бъде. Миналият път имах два резултата, та затова сега се чудя дали да не отида да направя нова цитонамазка, хем да е с материал откъдето трябва, хем течно-базална, че са по-точни.

Колко е пораснала миомата за 3 месеца? И колко е сега?

Питам, защото на мен ми правиха миомектомия преди 3 месеца и помня доста от обясненията на доктора ми.

# 387
  • в Низината
  • Мнения: 705
Миомите не са големи по размер. Едната е 1.8мм, другата - 1.6мм. Всъщност за 3те месеца едната е пораснала с 8мм и се появила и втората.
Изследвания на хормоните правих в началото на този месец. Изследвах всичките хормони и си бяха в норма.
А цитонамазката знам, че няма отношение към миомите. Просто й беше време след реконизацията. Явно обаче докторката не е взела материал от канала,щом имам само един резултат, нали? Поне аз нака мисля. И затова мислех, ако потърся мнението на друг лекар относно миомите, да използвам да ми вземе и нова, течна цитонамазка.
Змия, ти какво ще кажеш по въпроса с миомите?

# 388
  • София
  • Мнения: 12 012
Малки са миомите. Ако ставаше дума за мен, щях да ги следя често.
Аз разбрах за моята, когато тя бе около 3 см. Такава си стоеше няколко години. След това за 9 месеца сатна почти 5 см. Тогава докторът каза, че е време за лапароскопска операция. Ако нараснеше още, нямаше да може да се премахне безкръвно.

Това, което си спомням, е, че резкия и бърз растеж сочи към евентуален проблем и трябва да се действа.
Не мисля, че това важи за твоя случай.

# 389
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, бих искала да споделя и моята тревога. преди 3 седмици ми направиха цитонамаска и излезе 3А група. гинеколожката ми изписа 2 медикамента за вагинално прилагане каза да ги вземам 12 дена и 3-4 дена след като приключа да отида пак за цитонамаска. така и направих но уви пак излезе 3А. имам бебенце на 7 месеца и докато бях бременна цитонамаската ми беше 2-ра група. сега ме очаква колоскопия и евентуално при нужда биопсия. много съм притеснена и за детенцето ми надявам се че няма да му има  нещо. искам да ви попитам възможно ли е да не е чпв а да е просто възпаление със съпруга ми не сме имали други партниори от както сме заедно а това е вече 12 години. може ли да съм се заразила при раждането защото хигиената в болницата  беше под всякаква критика:( и последен въпрос генеколожката ми не каза нищо за мужа ми не би ли трябвало и той да се изследва ? благодаря предварително и моляви да ми пишете направо незнам каде се напирам много съм притеснена Sad

Общи условия

Активация на акаунт