как получавате майчинството?

  • 2 598
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 965
ПоларФокс, наистина след подобни коментари стават кавги и сръдни, но на тези момичета трябва нещата да им се кажат както са, защото моя близка приятелка на своя глава (без да се консултира с лекар) беше пила Клостилбегит. Дори не си беше направила труда да прочете листовката. Чула, че така може и да има близнаци и веднага в аптеката.
В момента се лекува от последиците от т.нар. гроздовидна бременност, не е сигурно дали ще може да има повече деца, а и има едно момченце, което можеше да остави без майка от незнание. Добре, че вече се оправя.
Понякога шоковата терапия е най-добрия начин да се осъзнае някой.

# 16
  • Мнения: 3 336
здравейте,
искам да ви питам как си получавате парите за майчинство? и имате ли проблеми с неродовно за плащане?
аз получавам парите си по банков път и до този месец никой от счетоводителите на фирмата не е искал от мен да ходя всеки месец до работата за да се подписвам че съм получила пари-130лв. а фирмата, в която работя, от както съм в майчинство се премести чак в драгалевци . сега получих нотариална покана лично да се явя за да подпиша всички платежни за изплатеното през месеците. в противен случай ще нося отговорност за нанесените щети на фирмата....!!!!
какво правеше фирмата ми досега, че чак сега след 1 год. и половина се сещат да ми държат сметка за неподписани платежни. А какъв е смисълът, след като съм с банкова сметка, не разбирам и затова ви питам за съвет.
освен това не съм получила все още парите за февруари, а за януари ми платиха само 130, вместо 160.
как се справяте вие с 120 + детските, пишете ми моля ви.
две деца са това, нали?
съжалявам, ако съм малко объркана, но ми е вече доста никакво.....


Момичета, а да ви питам къде трябва да си подам молбата за отпуск по майчинство? В работата ли или в НОИ? И тази молба в свободен текст ли е или има някакви образци? Предполагам и актовете за раждане ще ми искат, друг документ не би трябвало да е необходим, нали?
Извинете ме, че разводнявам темата Embarassed

# 17
  • Мнения: 7 640
молбата се подава по месторабота, имат бланки в личен състав. Трябват ти копия от актовете за раждане и това е.

# 18
  • Мнения: 3 336
молбата се подава по месторабота, имат бланки в личен състав. Трябват ти копия от актовете за раждане и това е.

благодаря ти  bouquet

# 19
dobre no as govorih s mojata doktorka i as ste pija samo 4 dni po polovin tabledka i pod lekarsko nabludenie a ne na svoja glava- pak li e opasno - vse pak tazi doktorka njama6e da mi kaje izobsto 4e moje ako e tolkovo opasno

# 20
  • Мнения: 7 640
авон- с и без тази половин таблетка е все това. Безотговорно е, а докторката ти е пълен авантюрист и според мен постъпва в разрез с всички правила на професионалната етика.

# 21
авон- с и без тази половин таблетка е все това. Безотговорно е, а докторката ти е пълен авантюрист и според мен постъпва в разрез с всички правила на професионалната етика.

ste te poslu6am - blagodarja ti za savetite - as prosto si misleh 4e moje da mo stane nesto ot 3 operacii no stom ima i hora s 4 nai - dobre da ne pia nisto i kakvoto sabja pokaje - moje pak da imam kasmet zastoto naistina go iskam mnogo silno - sled 1 -2 meseca ste ti pi6a kato zabremeneja - e moje i predi tova pak da si pi6em - as sam ot Ovcha kupel - ako si njakade nablizo moje u da se vidim!

# 22
  • Мнения: 7 640
авон, нямам претенции за голям рязбирач, но в областта съм все пак с известна компетентност.
Радвам се, че съм те накарала да се замислиш- човек сам решава какво да прави с тялото си, но все пак с някои неща шега не бива.
Смени си гинеколога

# 23
  • Мнения: 138
а защо толкова много искате да имате три деца? наведнъж? аз имам и брат и сестра и си спомням какво и беше на майка ми. тогава само се чудех защо е непрекъснато уморена и иска да я оставим на мира. помислете си добре е моят съвет.
тя темата доста се разводни, ама нищо.
и аз нямам време много да се ровя,дсокато намеря подходящото място за писане.

# 24
ами да, ама на мен ми пратиха нотариална покана, да се явя лично и да подпиша всичко от септ.2004 до сега, ако ли не съм била нарушавала трудовата дисциплина с бездействието си и ще нося отговорност за нанесените на фирмата от това ми БЕЗДЕЙСТВИЕ ЩЕТИ И ЗАГУБИ.а самата счетоводителка като и дойдох на крака ми  казва ехидно. ще дойдеш я, как няма да дойдеш, иначе няма да си вземеш паричките......
струва ми се,че някои жени много завиждат на майките с близнаци.....
и мисля да и тегля една майна, с извинение. дано не ме цензурират тук.
Pusni jalba kam Inspekcia po Ohrana na truda i te ste zastitiat interesite ti.Rabotodatel sam na 15 choweka.Niama takiwa filmi , s wedomostite.Ti si kazala po bankow pat-wsi4ko e po bankow pat i twoi podpis ne se iziskwa!Pri prewodite ot NOI kam firmata i ot firmata kam tw.li4na smetka ima wsi4ki nujni oficialni dokumenti za os4etowodiawane.Twoia podpis ti go dawa6 v bankata pri iskaneto za izplastane.
I az imam blizna4eta - 2 momi4enca.Detsni pomosti ne polu4awam ,samoosiguriawasto se lice sam.Ne se oplakwam zaradi parite,no mi e kriwo 4e deliat balgar4etata na rabotnici i rabotodateli.Triabwa da izkaram s4etowodno firmata si na zaguba,za da moga da iskam polagaemoto se na bebkite ot Bg!A warianta da izkara6 firmata si na zaguba,niama da wi zanimawam s gluposti,no e absurd,daje i da e taka.Po dobre na 1000 lewa,no da e na pe4alba..posledstwiata sa razli4ni v mnogo aspekti.
Da sa ni jiwi  i zdrawi malkite 4owe4eta!!!

Общи условия

Активация на акаунт