Априлско слънце вече е изгряло, а НОЕМВРИйска мама е с коремче наедряло.

  • 28 826
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 576
Аз утре май най-накрая ще успея да отида за преглед, дано всичко мине наред.
За ФМ и БХС не мисля да ги правя. Искам да правя втората ФМ при Марков. Ако по време на прегледа ми препоръча със сигурност ще ги направя, иначе не.

# 61
  • Мнения: 919
forestgreengirl и Дианче, стискам ви палци с ФМ и прегледа!

Тестено успявам да ям, обаче ми носи гаден вкус и особено след ядене ми е страшно гадно в устата и то задълго. Та избягвам. От плодовете само нямям киселини и гаден вкус, но не мога само това да ям.

А за витамините си мисля също, че пълнея от тях, защото ям малко напрактика и то с отвращение. ХИП МАМА. Знаете ли дали имат такъв ефект наистина? Особено мамите, които вече са раждали. Кои витамини биха прпоръчали? Аз съм за пиенето на витамини, защото изобщо не смятам, че в днешно време храната ни дава неоходимите минерали и витамини. Но искам нещо, от което да не ми става зле и да не пълнея. Все пак три кила за първи месец са много, особено за такова хилаво ядене.  #Crazy Поне не качвам още.

# 62
  • Мнения: 4 954
Бебоче, аз пия витамини и съм качила килограм от положителен тест до сега /месец и половина/. Не пълнееш от тях, по-скоро е от промяната в хормоните.

# 63
  • Мнения: 844
Аз си взех Pregnacare, но ще изчакам след трети месец, единия доктор казва да пия, другия не ... но все пак ще ги пия, защото няма как да си набавя необходимото с храната.

# 64
  • Мнения: 73
Привет и честита ни нова тема Simple Smile
Витамините и аз ги почнах Pregnacare, не напълнявам даже съм 1.5кг надолу от + теста до сега.
ФМ смятам да я правя за БХС се колебая още, с първата бременност не го правих и мисля, че си спестих едно безпокойство.
Моля да ме включите и мен на началната страничка (аз помолих още в предната тема, ама явно сте ме пропуснали Simple Smile )
Термина ми е 05.11.2015, от Варна, втора бременност

# 65
  • Мнения: 844
Само витамините ли пиеш или и фолиевата киселина?

# 66
  • София
  • Мнения: 126
Благодаря за темичката, страхотна е  Simple Smile
аз ще се запиша на първа страничка с термина, малко по-натам...
Иначе съм на 27 години, от София, първа бременност Simple Smile
аз пиех само фолиева, но вчера лекарката ми я смени с Огестан, каза че е по-добре в началото, но нещо спомена до 12 г.с, че се пие само, а за изследванията не съм наясно все още,  на 21.04 съм пак на преглед и ще ги коментираме нещата  Simple Smile

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 20:53 от Val4etoV

# 67
  • Мнения: 291
Аз за сега пия само фолиева киселина. Док каза, че на следващия преглед ще ми каже какви витамини да си взема.
Не мисля, че витамините са причина да се качват килограми, аз винаги съм била кльощава - 45-46 кг., а сега за месец и половина качих 3кг.

# 68
  • Мнения: 72
Prwgnacare са подходящ комплекс витамини. А замисляли ли сте се за шуслерови соли? Мисля че те също ще свършат чудесна работа. Simple Smile

# 69
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз не пия витамини. А в тия соли не вярвам. Никой няма обяснение какво точно са.

Последна редакция: ср, 08 апр 2015, 22:48 от Veseto*

# 70
  • Мнения: 844
Весето, доста време се чудех с тези витамини, но съм с анемия и от време на време имам крампи, което си е липса на магнезий и това ме накара да ги взема ... не ги пия все още де. С близнаците пиех и изяждах толкова много мандарини на ден, че си ги бях кръстила "мандаринчета".

# 71
  • Мнения: 742
Aз с предната бременност качих много кг и това беше заради витамините. За сега не пия. Но доки ако каже, че трябва - ще я послушам. За сега ми е казала да пия само ФК и но-шпа при нужда Simple Smile

# 72
  • София
  • Мнения: 8 131
Защо мислите, че качвате килограми от витамините? Каква е логиката?

# 73
  • Мнения: 385
И аз пия Pregnacare.С предишната бременност пиех тях и Salenogen и кръвното и изследванията ми бяха в норма,та съм доволна.Не мисля,че се пълнее от тях.
За шуслеровите соли от скоро давам на дъщеря ми за настинка и не знам въобразявам ли си,но по-бързо оздравява  Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 43
Да ни е честита новата тема!
 Gemavаr ако може да ме добавиш - термин на 11.11, на 26г. съм от София, но от миналата година живея в Бурса, Турция, първа бременност.
Аз пия капсули с фолиева киселина, желязо и витамин В - така се продават тук и са най-разпространени сред бременните. Не съм качила и грам все още.

Общи условия

Активация на акаунт