Априлско слънце вече е изгряло, а НОЕМВРИйска мама е с коремче наедряло.

  • 28 828
  • 738
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 151
Аз пуснах Ивайлаа на 1,9 месеца  и започна веднага с боледуването . След една поредица от болести и месец и половина На антибиотик бях вдигнала ръце ! Записах и час при една хомеопатка и ако щете вярвайте аз го видях със собствените си очи !!!!! Докторката я вдигна на крака за три дни !!!!! Аз бях в шок !!!!  Shocked след това я заведох 10 дни на самдански и оттогава ходим всяка година пролетта , но ме спирам поддържащата хомеопатия ! С времето все по малко боледуваше ! Вече е на 5 години а тази зима не ми е боледувала нито веднъж !!!! Има мн хора който не вярват в хомеопатията , но аз се убедих със собствените си очи какво стана с детето ми за три дни само и е факт вече че в годината боледува веднъж и то съвсем леко , сополи и кашлица , няма температури няма антибиотици !

# 721
  • Мнения: 72
Виждам, че сте отворили една доста интересна тема. Бях записала дъщеря ми да влиза в класирания от март месец, но когато стана този февруари ми се стори, че тя не е готова за това и изтеглих документите за август. ОООБаче забременях! С термин ноември просто се чудя дали е удачно да я пускам непосредствено преди раждането... С тези възможности за боледуване и да съм с новородено у дома просто не зная как да процедирам още... Sad

# 722
  • Мнения: 1 679
и аз да си кажа по дискутираната т4емичка ..Според мен социализирането няма нищо общо с детската , а е просто до характер и възпитание. Ходила съм всичко на всичко 2 месеца сумарно на детска ,а съм била супер общително дете . Много съм боледувала и съм направила усложнения в бъбреците, затова са ме спряли. Всяко дете е индивидуално обаче- някои имат по-силен имунитет, други не. Познавам поне 2 деца пуснати на малко преди 2 годинки на детска (сега са над 4 години)- е още не са изградили имунитет и рекорда им в детската е до 6-7 дни без разболяване. Моята като я пуснах септември и тя беше така, сега със страшни гимнастики се справяме с помощ от роднини, приятели да се въртим да я гледаме докато работим, уж чакаме да се разминат страшните вируси. Пак ще я пусна да видим ще ли го изгради този имунитет, хем че е и голяма Mr. Green А още нещо за моята дъщеря- до 3 години не знаеше що е антибиотик и е боледувала само от хрема без кашлици и без Т повече от 38 Peace Но тръгна ли в детската.....

# 723
  • Мнения: 4 070
Синът ми започна ясла на 2 г. и 7 м. (той е роден февруари) боледуваше много, адски много първата година, но просто се оказа 3-та сливица, От както я извадихме се преомениха нещата значително. От тогава боледува рядко. Бях го спряла от градина за 1 месец след раждането, но после го пуснах. Бебетата известно време имат имунитет като се родят. Все пак дъщеря ми на 4 м и половина изкара варицела, заради него и беше много лесно. После като стана малко по- големичка и й отслабна имунитета започна да изкарва разни вируси, но тая година - първата й в ясла боледува много рядко. Тя има други проблеми, но поне за сега няма индикации за 3 сливица.

# 724
  • Варна
  • Мнения: 418
Момичета, моля това да се впише в новата тема:
Както знаете, вече си имаме ФБ група. С формирането й бяха определени и нейните правила. Всички единодушно решихме, че с цел повече сигурност и и спокойствие на участващите в групата, нови момичета ще се добавят към групата, само и единствено след представяне и записване в темата на бг-мамма.

# 725
  • Мнения: 17
Здравейте настоящи и бъдещи мами! Чета ви от самото начало, но днес вече се присъединявам официално- термин 01.11.2015г., на 31 год. съм с трета бременност, първа неуспешна и с девойка на 8 години.
 Моля, да ме добавите!
 Днес бях на ФМ във Фемина при д-р Врагалева, доволна съм от прегледа много и си тръгнах от центъра с приятно чувство, сега чакам резултатите от БХС.
  Пожелавам ви лека и неусетна бременност!

# 726
  • Мнения: 4 070
Здравейте настоящи и бъдещи мами! Чета ви от самото начало, но днес вече се присъединявам официално- термин 01.11.2015г., на 31 год. съм с трета бременност, първа неуспешна и с девойка на 8 години.
 Моля, да ме добавите!
 Днес бях на ФМ във Фемина при д-р Врагалева, доволна съм от прегледа много и си тръгнах от центъра с приятно чувство, сега чакам резултатите от БХС.
  Пожелавам ви лека и неусетна бременност!
Привет ! А прогнози за пола ?  Laughing

# 727
  • Мнения: 17
След като приключи прегледа попитах дали може да каже нещо за пол, но каза че.... "май по спомен жена", но не била сигурна.След 4-5 седмици съм отново на преглед при нея и каза, че тогава ще се види със сигурност.

# 728
  • Мнения: 742
Буби аз бих задържала , особено ако е непосредствено преди раждането. Като родиш няма да ти е да гледаш бебче и болничко дете /за съжаление няма как да се прескочи /  Sad  А и много ще трепериш каката да не разболее малкото Sad

# 729
  • Мнения: 105
Здравейте, мами!
Днес на първата ми ЖК видях чудото ми! В 11 седмица, 4.38см и като се засмях, се събуди и като взе да подскача и да мърда... и аз ревнах. Ма такъв рев ви казвам! Laughing
Скрининг ще правя другата седмица, ехо-то ще го прави доц.Карагьозова(така,че който иска - имам час на 12-ти май при д-р Атанасова в МЦ Марковс). И така в петък ще пускам изследванията.
Нели А сега да кажа за д-р Петров  Mr. Green Първото ми впечатление е доста добро. Обяснява ми всичко, отговаря на всичките ми въпроси подробно и има чувство за хумор. Като за първи път съм доволна, ще видим натам как ще е. И така, лягам си щастлива и спокойна. Надявам се и при вас да е така  bouquet Hug

# 730
  • София
  • Мнения: 8 131
Мушмула, браво за хубавите новини!
Момичета, някой готви ли новата тема? Ще ни заключат.

# 731
  • Мнения: 105
http://m.bg-mamma.com/index.php?topic=841036.0
Ето я новата тема! Само че действам от телефона и незнам дали линка е ок.

# 732
  • Мнения: 63
Днес се записах  при Врагалева за фм на 23 май, радвам се че има добри отзиви. Как протеча прегледа, даде ли ви диск?
Имам записан час и при Мазнейкова, но мисля да го отменя. Някой ходил ло е при нея.  
Днес съм като спящата кралица, мнооого ми се спи, на работа едвам гледах. Вие до кога мислите да работите, аз за сега мисля до последно, но времето ще покаже.

Лека нощ ! Simple Smile

# 733
  • Мнения: 5
Момичета а някой от Варна ще си прави ли ФМ и ако да къде? Съжалявам ако вече сте го обсъждали и съм пропуснала..

# 734
  • София
  • Мнения: 8 131
Аз имам лоши отзиви за Мазнейкова...
Иначе за работата - сега съм по майчинство, ни с първата бременност работих до седми месец.
Ако можете, оставете си време за почивка. Това ви е последната такава в живота! Хаах

Общи условия

Активация на акаунт