Търся книга, но не помня заглавието ѝ

  • 35 652
  • 112
  •   1
Отговори
# 75
  • Сливен
  • Мнения: 4 053
Здравейте Не знам дали пиша на правилнато място.Издирвам едно стихотворение от което помня само първия куплет.
"Тя идва мамеща и дива
Със стонове раздиращи плътта
Тя идва дива и неудържима
Не искам и не мога да я спра"
И до тук,чела съм го преди поне 20години,не помня автор,опитвала съм да го търся чрез гугъл ,без успех.
Надявам се да ми помогнете.
Хубав ден.

# 76
  • Мнения: 16
Здравейте , преди няколко години прочетох една интересна книга , но не мога да се сетя заглавието , а много искам отново да я прочета , но за съжаление имам бегли спомени за сюжета. Спомням си , че започваше с историята на един възрастен мъж , който е бивш нацист, накрая го убиха. След това действието беше свързано с намирането  на нещо като философски камък в една пустиня. Заедно с групата , която го търсеше,  имаше една журналистка , която беше приела да търси този философски камък с цел да напише завладяваща статия. Убедена съм,  че се казваше Андрея. Друго , за което съм сигурна е , че в заглавието на книгата присъстваше думата бог или господ. Много ще се радвам, ако някой има идея коя е книгата.
П.С По някакъв начин беше замесена в търсенето и Ватикана.

# 77
  • Мнения: 1 522
Звучи като нещо на Дан Браун.

# 78
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
... Спомням си , че започваше с историята на един възрастен мъж , който е бивш нацист, накрая го убиха. След това действието беше свързано с намирането  на нещо като философски камък в една пустиня. Заедно с групата , която го търсеше,  имаше една журналистка , която беше приела да търси този философски камък с цел да напише завладяваща статия. Убедена съм,  че се казваше Андрея.
Вероятно е "Договор с Бог" на Хуан Гомес-Хурадо.

# 79
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
тотално изключих.
днес се опитах да се сетя за името на книга, която много прилича на "Повелителят на мухите".
май имаше пеперуди в заглавието.
и май беше от американски класик.

приликите
младежи и деца организират свой свят, със свои правила.

разликите
в повелителят историята се развива на остров
в другата - на летен лагер.
във втората избиват всички ръководители.


# 80
  • Майничка
  • Мнения: 12 584
St.Dobri, "Революция на пеперудите" на Бътлър?

# 81
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 067
дааааа, познах корицата Simple Smile Simple Smile Simple Smile
Благодаря.

# 82
  • Мнения: 16
... Спомням си , че започваше с историята на един възрастен мъж , който е бивш нацист, накрая го убиха. След това действието беше свързано с намирането  на нещо като философски камък в една пустиня. Заедно с групата , която го търсеше,  имаше една журналистка , която беше приела да търси този философски камък с цел да напише завладяваща статия. Убедена съм,  че се казваше Андрея.
Вероятно е "Договор с Бог" на Хуан Гомес-Хурадо.
Това е книгата да , много Ви благодаря!

# 83
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 102
И аз от доста време търся една книга, но не мога и не мога да си спомня заглавието.
Трилър, действието започва с пилот от ВВС на нацистка Германия, който попада в една
пещера. После се прехвърляме в по-ново време, където двама учени май бяха археолози
мъж и жена се натъкват на същата пещера и мъжът бива убит от тайнствените и обитатели.
После се прехвърляме във войната в бивша Югославия и отряд от американски спец части,
които се сражава там. Един от оцелелите от този спецотряд, заедно с археоложката някакси
ги събират в тим и се отправят на пътешествие в тунел с влак, който да ги отведе до тези
тайнствени хора. Те от своя страна са много бледи, с рога и нападат и отвличат хора.
Доста объркан звучи сюжета, но беше супер интересна книга и много ме е яд, че толкова
години след това не мога да я открия. Като издателство може би Бард, но не съм сигурна.

# 84
  • Мнения: 1 484
Здравейте,
Търся една книга, която съм чела много отдавна и изобщо не се сещам за заглавието и автора.

Историята е такава, че един мъж се събужда от кома и помни само, че дъщеря му е изчезнала. Оказва се, че това се е случило преди доста години. Накрая се разбира, че група богати хора трият паметта на хора, за да наблюдават ката на филм какво се случва.

Силно се надявам някой да я е чел и да ми помогне с намирането й отново.

Благодаря ви!

# 85
  • Мнения: 22
Здравейте Не знам дали пиша на правилнато място.Издирвам едно стихотворение от което помня само първия куплет.
"Тя идва мамеща и дива
Със стонове раздиращи плътта
Тя идва дива и неудържима
Не искам и не мога да я спра"
И до тук,чела съм го преди поне 20години,не помня автор,опитвала съм да го търся чрез гугъл ,без успех.
Надявам се да ми помогнете.
Хубав ден.
Не ползваш правилната търсачка Wink

# 86
  • Мнения: 1 723
Здравейте, във една фейс група се търси една книга. Заинтригува ме и реших,че някой тук може да се сети.
,,Книжки другарчета, имам молба.
Моя близка преди 40 години е влязла в книжарница, разгърнала книга и прочела първите редове. Влюбила се в тях и ги помни до днес, но е нямала средства да купи книгата, а като се е върнала я е нямало вече.

Ако някоя някога е чела нещо, което започва така или знае как мога да потърся, за да открия книгата, ще съм много благодарна.

“Синът ми Никола българина, синът ми Коста гърка, синът ми Исмаил турчина…”

# 87
  • Мнения: 22
Както вече казах, научете се да ползвате правилните търсачки Wink

# 88
  • Мнения: 1 723
Благодаря!

# 89
  • София
  • Мнения: 14 711
Както вече казах, научете се да ползвате правилните търсачки Wink


Може ли да покажете този роман на Иван Вазов? Според НБКМ такъв не съществува.

Общи условия

Активация на акаунт