Търся книга, но не помня заглавието ѝ

  • 35 646
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2
Здравейте, скоро четох началото на книга за вампири/демони. Това,което си спомням от книгата е, че в началото има сцена в нощен клуб и главният герой се присмиваше на хората. Или нещо подобно беше. Ако някой се сети за книгата, ще съм му много благодарна!

# 46
  • Мнения: 631
Здравейте! Помогнете ми да се сетя за една детска книга, която съм чела аз като дете /преди повече от 50 г./ Искам да я купя за внука ми.
Беше за приключенията на две деца, които изпиват нещо по погрешка и се смаляват, стават миниатюрни, и целият свят става плашещ за тях.  Всяка мравка и мушица им изглежда като великан, листата на дърветата са като лодки и т.н.

# 47
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
Здравейте! Помогнете ми да се сетя за една детска книга, която съм чела аз като дете /преди повече от 50 г./ Искам да я купя за внука ми.
Беше за приключенията на две деца, които изпиват нещо по погрешка и се смаляват, стават миниатюрни, и целият свят става плашещ за тях.  Всяка мравка и мушица им изглежда като великан, листата на дърветата са като лодки и т.н.


тази?


# 48
  • Мнения: 631
Не се отваря.

# 49
  • sf
  • Мнения: 10 143
Аз търся нещо, което не помня роман ли е или разказ. Мъж и жена бяха отишли на много отдалечено място в хижа мисля. Правеха секс като жената беше вързана, но по някаква причина мъжа умря и тя се мъчеше да се измъкне. Идеи?

# 50
  • София
  • Мнения: 6 210
Аз търся нещо, което не помня роман ли е или разказ. Мъж и жена бяха отишли на много отдалечено място в хижа мисля. Правеха секс като жената беше вързана, но по някаква причина мъжа умря и тя се мъчеше да се измъкне. Идеи?
"Играта на Джералд" трябва да е, от Стивън кинг.

# 51
  • sf
  • Мнения: 10 143
Супер, много благодаря Simple Smile

# 52
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045

 ooooh! при мен си е добре  ooooh!
а така?

https://chitanka.info/text/34005-neobiknovenite-prikljuchenija-na-karik-i-valja направо в читанката

или така? първия линк Peace

https://www.google.bg/search?q=+%D0%9D%D0%B5%D0%BE%D0%B1%D0%B8%D … fjjPIfY8AfmqKqQCQ

# 53
  • Мнения: 631
Да! Същата е! bouquet bouquet bouquet
Сега остава и да я намеря.

# 54
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 045
на втория линк излиза налична в книжен пазар
всички  Peace


10 лева

15 лева

16 лева


а и винаги можете да я четете от читанката  Peace



# 55
  • Мнения: 631
Да, да, вече се разрових. Даже си мисля първо да започнем от читанката, и ако му стане интересно, тогава да я поръчам. Че аз като си спомням колко интересна ми е била тази книга, не значи същото и за днешните деца - сега интересите им са съвсем други.Благодаря още веднъж!

# 56
  • Мнения: 4
Здравейте!
Преди 3..4 години бях започнал една книга в читалището, мисля, че я бях разполовил но тъй като нямах възможност да я взема а се наложи да се преместим с нашите не успях да я прочета. :/

От няколко месеца ми се мотае из главата, и реших да пиша за помощ със заглавието. Ставаше дума за Диск с Видео игра. Едно момче я намира и започва да я играе на компютъра си, Помня, че някак си играта беше свързана със истинския живот. Примерно за да се сдобие с някой по добър щит или Меч, момчето трябваше да направи нещо във истинския живот, като предизвикателство, чието успех ще му донесе Точки за да качи нивото в играта. отделно това момче ходеше на училище. Във играта имаше и арена, срещаше се и със други играчи които са реални хора..

Съжалявам, че не мога да дам нещо по конкретно но време се мина. Ще съм много благодарен ако някой успее да ми помогне, или да ми препоръча някоя опция как да намеря заглавието на книгата.

# 57
  • España
  • Мнения: 342
Еребус на Урсула Познански е подобна.

# 58
  • Мнения: 4
ДА! Благодаря ти много.  🖤

# 59
  • София
  • Мнения: 5 190
Търся разказ на западноевропейски писател - крайно ревностен католически свещеник пътува с кораб, със съпругата си, към новозавладени колонии, в Индонезия примерно. Но не е възможно да продължат и отсядат на малко пристанище в единствения хан, който е на втория етаж, точно над салона за танци и прилежащите стаички на компаньонките.  Започнал е дъждовния сезон и никъде не излизат, броят дните. Свещеникът провежда безброй наставнически проповеди с жената, живееща точно под тях. Докарва я до свръх отчаяние, че душата й ще отиде в ада, обръща я във вярата, тя се заключва в стаята си и се моли денонощно, вместо да води моряци. Часове наред всеки ден проповедникът е при нея, чуват се молитвите през тънките стени. Съпругата в началото се бори със страховете си, опитва се да не ревнува, после съвсем се успокоява...
Няма да разказвам повече, ако някой иска да може да си го прочете Simple Smile
Аз искам да си припомня хубаво точно финала, авторът ме изкара от равновесие задълго Sad
Със сигурност имаше нещо дъждовно в заглавието,  но нищо не намирам!

Общи условия

Активация на акаунт