Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 229
  • 749
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 2 050
Здравейте, изчетох общата информация, гледах, гледах пеленки и имам два въпроса към по-запознатите. Извинявам се, ако е коментирано, но търсачката не е особено ефективна уви.

Бебето ни е на 4 месеца и половина, но едричко - почти 9кг. Тъй като живеем на топъл климат, ми се иска да минем на МП като по-дишащ вариант за кожата. След прочетеното като най-проветриви ми се сториха пелените.. ох не съм още на ти с наименованията, но например бамбино мио имат вариант вътрешна пелена от памук (но си изглежда като самостоятелна пелена, с копчета и т.н.), която се комбинира с непропусклив кавър. В случая мисля да ползвам през деня вкъщи без кавър, за повече проверение, може би с допълнителна подложка. На кои марки можете да ми препоръчате такива? Все още не съм съвсем наясно с технологията на  прифолдите, но понякога му слагам обикновена квадратна тензухена пелена, сгъната подходящо за момче, с безопасна игла, може би и нещо такова мога да взема? Има ли други подходящи варианти за топло време? Често преобуване не е проблем, топло е, а и опитвам ЕБХ и не ака често в памперса.

За вечер може би ще ползвам АIO или джоб, той напоследък не пишка толкова много, а и се кърмим на поискване и така или иначе се събужда през максимум 5 часа, по-често през два. Т.к. след няколко месеца (2-3 Tired) ще започва ясла, имате ли там опит - мисля пак АIO, ще питам и персонала там, но като цяло никак не са популярни тук МП и не знам как ще реагират.

А да, добавям още един въпрос. Предвид че започваме сега, мисля, че не ни трябват задължително One size, бебето е голямо. Гледах пак бамбино мио че освен one size имат size 1 под 9кг и size 2 >9кг. Правилно ли предполагам, че size 2 е по-подходящ в случая? Други марки имат ли размери?

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 20:00 от Фиффи

# 406
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
 От кавърите на Бамбино, сте за втори размер. Бих те посъветвала да вземеш един за проба, моят син също е едър и тези кавъри доста го притискаха.
Не съм сигурна, че само вътрешна пелена ще държи дори и малко, но не съм и пробвала. За такива комбинации хибридните пелени също са вариан, но са и по-скъпи.
Лично моето мнение е, че за едри деца наистина са по-подходящи пелени с размери (L, Xl и т.н.), но како винаги си зависи и от детето.
Можеш да разгледаш и Gdiaper (Gnappies), според мен са доста подходящи за топло време.
Други марки (за които се сещам в момента), които имат размерни пелени са Charlie Banana,Totsbots Peenut Wrap, Gen-y, Real Easy Nappies
Безопасните игли вече не са на мода, използват се т. нар. Snappi. Ползват се с прифолд  или класическа пелена

# 407
  • Мнения: 2 050
Благодаря, много ми беше полезна информацията Hug Започвам с набелязване на стартовия пакет. До тук ще ми излезе твърде скъпо да пробвам по 1-2 бройки уви, така че ще се надявам да нацеля МП, които да паснат добре на бебето.

# 408
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Дойдоха днес моите пелени  Simple Smile, сега се перат и сушат.
Фифи аз поръчах стартов пакет от Смарт Боттъмс AIO много са симпатични и на живо.
ЛениЛамб също изглеждат добре.
Ти от къде мислиш да поръчваш ?

Моето малче също е 9 кг и 75 см.

Сега искам да поръчам Блубери, БМгениус, Гдайперс и ще взема Покет и АIO .

Най проветриво според мен ще е с префолдс такива които сам си ги сгъваш и вълнени гащи .

Моите вълнени гащи са на ДИсана и сега чета дали трябва да ги обработвам преди първо ползване или не.

Да попитам видях че и ти практикувап ЕС ползвате ли седалка или гърне, че и това ще поръчвам и се чудя какви. Ние засега сме в жабешка позиция директно на т.чиния или на мивката.

# 409
  • Мнения: 2 050
Ами мислех май от Амазон до България, март месец ще прибираме и ще ги взема на връщане. А от вълнените гащи има ли по-фини? Аз наживо не съм виждала, но на снимки в нета ми се видяха доста обемни и плътни, то сигурно няма друг начин да задържат влагата иначе. А и някак ги асоциирам с шушони и бодливите елечета, дето плетеше баба ми и се отказвам Mr. Green

В поза жабка на мивката държа аз, гледах едни мекички поставки за гърне, но още е рано - той няма 5 месеца. Но когато започне да сяда ще вземем - колебая се между бебешко гърне и поставка за голямата тоалетна чиния, ще се радвам да споделиш на какво си се спряла bouquet

П.П. Нашето е 9 кила ама на 65см, Шишо отвсякъде Simple Smile Трябва да му търся пелени не с копчета, ами с връзки hahaha

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 17:45 от Фиффи

# 410
  • Мнения: 751
За топло време може да пробваш и пеленките на Motherease. Те са плътни, от естествени материи са и аз съм слагала на малката от тях понякога и без външен джоб, за вкъщи най ги обичах, защото просто са много добре ушити и никога не пропускаха около крачетата. Имам и от двата вида и ги препоръчвам
https://www.thenappylady.co.uk/shaped-sized-nappies/sandys-trim- … y-motherease.html
https://www.thenappylady.co.uk/birth-to-potty-nappies/motherease-one-size.html

Иначе аз съм пробвала почти всичко, което се продава, и следните марки са ми сред любимите:
Blueberry
Pop-In
Gnappies
Tots Bots

# 411
  • Мнения: 1 630
Записвам се да следя темата. На малката й откриха задръжка на урина в бъбрека, която най- вероятно се дължи на бактериална инфекция и докторът ме посъветва след 2 месеца да махна памперса.  Shocked Shocked За мен това е направо мисията невъзможна. С каката успяхме чак когато беше на 2 години и 8 месеца. Много трудно беше.  Предполагам, че докторът е имал предвид сега да минем на многократни пелени с малката. Тя след 2 месеца ще е на 9 месеца и направо не знам как ще стане да я откажа от памперса. Ще питам доктора, но мисля, че е говорил точно да многократните. Имам много да чета и да се образовам и ще го направя, но сега набързо първият въпрос, който ми изниква- протичат ли навън, когато са пълни? Все пак беба ще е в кошара, количка...Благодаря  bouquet

# 412
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
По времето когато ние сме били деца, пелените са се махали преди годинка, защото просто е нямало еднократни, а със старата система е било мъка. Понеже знанията на лекарите само се предават, без да се обогатяват, 99% докторът е имал предвид да махнете пелените като цяло.
При инфекция хигиената трябва да е на много високо ниво: Честа смяна - след всяко напишкване или максимум на час и половина(това важи и за еднократните), изваряване и дезинфекция.
На конкретният ви въпрос - ако сте си избрали правилно пелените, няма да протичат.

# 413
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Здравейте„ имам малко глупав въпрос. На първата страница пише„ че е добре да се перат пелените на 60 градуса и на дълга програма.На 60 градуса ги пера„ а програмата трае час.Достатъчно  ли е? След това ги суша в сушилня.
А също и друго ме интересува.Пелените са тип джоб„ от съвсем скоро минахме на тях защото дъщеря ми (на 7м) започна да се обрива от многократните( много ме е яд че още от началото не започнах с многократни).За момента имам само 8 джоба„ а детето оказа се„ е адски пикливо  Laughing На час я сменям понякога и пелените свършват.И трябва да сложа еднократна пелена„ от която се изрива„ а тъкмо и е минало.Та„ може ли да сменя само подложката„ ако е стояла час-два с гащите? Слагам по 2 подложки- трислоен и двуслоен бархет„ като двуслойният е възможно най-дебелия с нещо като камери„ и ги препълва за норматив.

# 414
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Аз сменям на час до час и половина. Пера на 60 гр с предпране и допълнително изплакване. На предпрането не слагам препарат. Суша на ниски градуси в сушилня. Ползвам всичко в едно. Фиттед се оказа, че не е моят вариант и ще ги продам.

# 415
  • Мнения: 963
Та„ може ли да сменя само подложката„ ако е стояла час-два с гащите? Слагам по 2 подложки- трислоен и двуслоен бархет„ като двуслойният е възможно най-дебелия с нещо като камери„ и ги препълва за норматив.
Ако сменяш само подложката, вътрешността на джоба си остава напишкана и пак може да ви докара проблеми с кожата. Вариантът е да слагаш подложките извън джоба, т.е. да се допират директно до дупето на бебето (но пък мокрият бархет също може да дразни и ще ви трябват сухи подложки). Или спешно да си купите още пелени  Rolling Eyes защото осем са си малко при всички положения.

# 416
  • Winterfell
  • Мнения: 590
Ще си купя обезателно, но следващата седмица.Вторник най- рано ще са при мен.Става въпрос за няколко дни само

# 417
  • Мнения: 9 865
Записвам се в тази тема, защото се надявам да ми бъде полезна. Бебето ни скоро ще стане на 2 м и семейният съвет реши да минем на МП основно заради купищата боклук, които произвеждаме с еднократните. Опасявам се малко за удобството - сваляш и мяташ в коша - дали няма да ми дотегне да се занимавам с пране, аз съм мързелива майка, но ще пробвам и ще разбера.
Поръчах тестов пакет под наем, защото ми е много трудно да се ориентирам кои точно ще са "нашите" пелени, с които ще ми е най-удобно, въпреки че изчетох доста информация, предполагам, че при челен сблъсък най-бързо разбираш кое ти върши работа и кое не чак толкова.

# 418
  • Мнения: 7 987
На мен не ми е било по-трудно и по-неудобно прането, отколкото пазаруването и изхвърлянето после.

# 419
  • София
  • Мнения: 418
Здравейте, пиша за да ви поканя на едно събитие с цел популяризиране на многократните пелени, което предстои на 12 април в София. Ако тепърва ви предстои да ползвате пелени за пръв път, чудите се какви да изберете или пък дали изобщо да се впуснете в това приключение то срещата би ви била полезна. Ще има пелени за разглеждане и дискусия на тема "Предимствата на съвременните многократни пелени". Ако пък сте вече одавна в играта то заповядайте да споделите опит. Идеята ни е срещите да станат регулярни и да разпространим любовта към пелените сред повече мами и бебебта Simple Smile

https://www.facebook.com/events/588388334692501/

Общи условия

Активация на акаунт