Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 290
  • 749
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 93
Ако не се лъжа от омекотителя им намалява попивността.

Именно! Затова чуденката ми е дали ако ги изкарам от пералнята (след като са плакнати с омекотител) и ги изплакна от омекотителя ще им се намали пак попивността?

# 106
  • София
  • Мнения: 1 402
Да, затова не слагай омекотител в началото. Ако пералнята ти позволява - накрая извади пелените и остави само дрехите като пуснеш последния цикъл с омекотяване и плакнене.

# 107
  • Мнения: 93
Да, затова не слагай омекотител в началото. Ако пералнята ти позволява - накрая извади пелените и остави само дрехите като пуснеш последния цикъл с омекотяване и плакнене.

Помислих си го и това, но когато са една-две пеленки и подложки някакси да ровя в цялата пералня докато ги намеря  #Crazy Не че е кой знае какво, но се надявах някой да ми потвърди, че ако ги изплакна после няма да има проблем. Явно ще се действа както ти предлагаш - по-безопасно е Simple Smile  Peace

# 108
  • София
  • Мнения: 1 402
Жи, няма пълно изплакване на омекотител - нали остават частици, които да задържат тъканта по-мека и ароматна.

# 109
  • Мнения: 93
Жи, няма пълно изплакване на омекотител - нали остават частици, които да задържат тъканта по-мека и ароматна.

Мислиш ли? Ако е така защо не се слага омекотителя заедно с праха за пране, а се слага в отделението за омекотител, през което минава само последната водата за последното изплакване  newsm78

# 110
  • Мнения: 1 792
Изобщо не би трябвало да има изплакване след омекотителя. Реално той трябва да се налива с последната вода за пералнята от отделението за омекотител и след това само да се центрофугира.  Peace

Сега за да не съм оффтопик: обмислям първите няколко седмици след раждането да съм с еднократни пелени, докато разбера какво е това бебе и как се отглежда  Mr. Green И да си купя 1-2 от тези китайските, понеже капиталовложението ще е малко. Да пробвам дали ще се сработим и тогава да купя вече или още от китайските (ако ми харесат) или Бамбино Мио (тях съм ги виждала на живо), или пък някакви други  Thinking Бях решила да карам от ден 1 в къщи с многократни, но после се разколебах и в крайна сметка ще е постепенна смяната. Как ви се струва като план? И освен това дали има разлика в изръжливостта между различните марки? Иска ми се после да си останат за следващото бебе за след няколко години.

# 111
  • София
  • Мнения: 1 402
Понеже е офф-топик, го слагам в скрит текст:

Скрит текст:
Жи, не опира до мислене, а до знание относно процеса на пране. Омекотителят се слага накрая, за да не се смесва с препарата за пране и да не се отмие:). Реално при самия процес миещите свойства са на водата. Основните функции на препаратите са да променят водата така, че да прониква по-добре при различните видове тъкани и замърсявания и да ги отстранява по-ефективно. Затова омекотителят се слага накрая, за да остане онази част от него, която всъщност ние усещаме като функция.

Ако много държиш да слагаш омекотител - слагай го, сама ще видиш какъв е ефектът, но не бих поощрила това, ако това търсиш.

# 112
  • Мнения: X
И освен това дали има разлика в изръжливостта между различните марки? Иска ми се после да си останат за следващото бебе за след няколко години.

Има.

# 113
  • София
  • Мнения: 1 402
Кристалин, писали сме по едно и също време. Има момичета, които са ползвали много видове и различни марки - те ще са ти по-полезни. Според мен много зависи как и за какво ползваш отделните видове пелени. Аз имах 3-4 различни и си останах накрая на китайските джобове и бамбукови фитед пелени с кавъри за през нощта. Мисля, че китайките ще дойдат големи за новородено, независимо, че са едноразмерни. Трябва да стане 6-7 кила, за да изпълва добре около крачетата. То не пречи да си ги вземеш разбира се - те а достатъчно евтини, че да не те заболи джобът, а след време ще си ги ползваш. БГ онлайн магазини предлагат пробни китове с пелени - можеш да наемеш и така да се запознаеш с различните видове и да решиш кое ще е най-добре за бебето и за теб. Друг вариант е да се ориентираш към пелени за новородени - те се използват за кратко, но не се захабяват и можеш да ги продадеш. Трети вариант е да обмислиш да ползваш прифолди или флатс (парчета тензух и други от естествена материя) с кавъри (защитни гащички). Този вариант е икономичен, защото с един кавър можеш да направиш 2-3 смени според степента на замърсяване. fiona мисля, че може да ти помогне с пресни впечатления. Леко бременеене ти желая:)

# 114
  • Мнения: 93
Сега за да не съм оффтопик: обмислям първите няколко седмици след раждането да съм с еднократни пелени, докато разбера какво е това бебе и как се отглежда  Mr. Green И да си купя 1-2 от тези китайските, понеже капиталовложението ще е малко. Да пробвам дали ще се сработим и тогава да купя вече или още от китайските (ако ми харесат) или Бамбино Мио (тях съм ги виждала на живо), или пък някакви други  Thinking Бях решила да карам от ден 1 в къщи с многократни, но после се разколебах и в крайна сметка ще е постепенна смяната. Как ви се струва като план? И освен това дали има разлика в изръжливостта между различните марки? Иска ми се после да си останат за следващото бебе за след няколко години.
Според мен това е добра стратегия. Аз точно така направих. Само че, както Dao, е пояснила, китайските джобове идват твърде големи за новородени и няма да ти вършат почти никаква работа в началото. При нас започнаха стават към 3-тия месец някъде. Затова ако искаш да пробваш от началото нещо, най-добре вземи някакъв размер за новородено или пробвай тестовите пакети. Според мен тестовите пакети са по-удачни, тъй като в тях има различни видове и марки пелени и с тях би получила доста по-добра представа за нещата като цяло. (като помня в началото ми беше страшна бъркотия в главата, ако бях провала тестов пакет щях да вляза в час доста по-бързо).
И да, има разлика между различните марки!

Офтопикът, доколкото е такъв, оставям без понататъчен коментар...

# 115
  • Мнения: X
Не само китайските, а почти всички едноразмерни пелени са големи за повечето новородени. Така че ако човек държи да ползва многократни пелени от самото начало, е силно препоръчително да си купи размер за новородени.

# 116
  • Мнения: 1 792
Благодаря, момичета! Ще се радвам и на още коментари   bouquet Чета ви от предната тема, но не съм обърнала внимание, че с универсални ще му е широко в началото.

Това с тестовите пакети е добра идея, макар че честно казано доста ме притеснява хигиенния фактор  Blush Ама пък за 30лв мога поне да ги разгледам от първа ръка. Че не знам в София къде мога да намеря на едно място различните марки, а с малко бебе не мисля, че ще съм особено мобилна, за да обикалям.

# 117
  • Мнения: 737
Кристалин, според мен добре си решила в началото да сте на еднократни докато разбереш що е това бебе и как ще се справяте заедно  Heart Eyes
На мен ми се падна много ревливо бебе и ми беше много трудно в началото. Не съм имала време да ям, да се преоблека, да се среша, да се изкъпя и др.п. Абе лудница беше. Добре, че после нещата станаха розови, та иначе не знам дали щях да искам и второ  Mr. Green
Така че, поне 1-2 седмици си остави за настройване и да видиш как ще са нещата и тогава действай по въпроса с многократните  Blush
Това ми е личното мнение, на база на моя скромен опит с едно непрекъснато ревящо и спящо по 15 мин бебе  ooooh! Ние минахме на многократни чак на петия месец, общо взето като минаха коликите.

ПП. И зависи дали ще имаш помощник. Ако имаш, супер Simple Smile А те за размерите, момичетата са ти казали. Моят съвет е освен китайчета, да си вземеш и 2-3 от по-хубавите пеленки, поне за през нощта.

# 118
  • София
  • Мнения: 1 402
Feride, разбирам те много добре, то аз и първите три месеца бях в несвяст, та и ние почнахме късно с многократните и бях решила да ги започна, когато съм в състояние:)

# 119
  • Мнения: 2 485
Жи, и на мен ми се е случвало да пусна 1-2 пелени с други дрехи и съм се колебала дали да сложа омекотител. Но тъй като при нас водата е много твърда и дрехите стават гадни, ако не сложа, съм слагала и в пране с пелени. Нищо им няма, но се е случвало много рядко. Личното ми мнение е, че нищо фатално няма да стане.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт