Пелени и гащички за многократна употреба - 17

  • 132 065
  • 749
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 963
С различно нагъване можеш да докараш всякакъв размер при обикновените пелени  Simple Smile Просто е малко повече занимавка и (предполагам) когато бебето стане по-активно може да е малко по-сложно обуването. От друга страна, ако много ти писне, винаги можеш да ги нагънеш аналогично на прифолд и да им минеш два тегела на шевната машина.

Иначе за прифолдите - аз с каката си взех Блубъри, които бяха само два размера, по 12 бр. от всеки (комбинирах с джобове). В началото ползвах само малкия размер, а когато дойде моментът за големия малките продължиха да ми служат като допълнителни подложки. И мен ме притесняваха тогава размерите и много рових докато открих такива, които да не налагат закупуването на 4-5 комплекта за различните месеци...

# 286
  • Мнения: 1 633
Супер, много полезна информация, много ти благодаря! Simple Smile Имам още много време да гледам и да избирам, но исках да се ориентирам, за да знам на какво да хвърлям по едно око Simple Smile А с какви гащички ги комбинира и реално колко броя ти трябват?

# 287
  • Мнения: 963
Самите прифолди бяха по 12 от размер. Комбинирах със защитни гащички/ кавъри - по два броя на Блубери и Румпарууз, като водещо при избора ми беше да са едноразмерни и да имат двоен ластик на крачетата (бях си втълпила, че е супер важно и много ще пази от фалове. Действително съм доволна, именно ластиците са ни спасявали не веднъж от омазване). Отделно от това имах и около 12-15 чифта джобове - китайчета с по една микрофибърна подложка плюс няколко бамбукови подложки. В началото 12-те прифолда първи размер плюс джобовете с по една МФ подложка ми бяха достатъчни за да пера на два-три дни. После, когато малката порастна и почна да пишка повече вече ползвах и втория размер прифолди, а първият използвах като подложка в джобовете, отново в комбинация с микрофибърна или бамбукова подложка.

Между другото, когато се вълнувах силно от темата преди около 3 години, помня, че в чужбинските блогове имаше голяма вълна фенки на класическите пелени (flats) и изобщо завръщането към по-простото и семплото. Отделно се коментираше, че от икономическа гледна точка е най-изгодно с големите пелени. А, и още едно предимство ми изниква сега в съзнанието - със сигурност ще съхнат по-бързо от прифолдите, които все пак са си 4-6-8 слоя плат, зашити един за друг.

# 288
  • Мнения: 1 633
Много ти благодаря за подробната информация!  bouquet

# 289
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Moмичета, има ли някаква разлика между 'inserts' и 'diapers'?

Insert - това е подложката, която се слага в пелената.
Diaper е пелената като цяло, като това е американският термин. В Uk използват Nappy.

# 290
  • Мнения: 3 331
Moмичета, някоя поръчвала ли е пелени от babipur.co.uk? Поръчала съм преди 2 седмици, но все още нямам имейл дали поръчката е изпратена към мен Thinking Писах им, дано отговорят какво се случва.

# 291
  • София
  • Мнения: 910
Здравейте, бъдеща мама съм.Благодаря за хубавата тема и полезната информация.  bouquet
Започвам да чета услиено ,за да придобия представа  за вид,брой,модели на многократните пеленки и гащи . Все едно падам от Марс . Crazy

Последна редакция: пн, 14 мар 2016, 13:00 от Stеfa

# 292
  • Варна
  • Мнения: 759
Здравейте, бъдеща мама съм.Благодаря за хубавата тема и полезната информация.  bouquet
Започвам да чета услиено ,за да придобия представа  за вид,брой,модели на многократните пеленки и гащи . Все едно падам от Марс . Crazy
Сигурна съм, че всички сме се чувствали така в началото  Mr. Green
Успех и ако нещо не ти е ясно, питай  Wink

# 293
  • София
  • Мнения: 1 678
Ние се завърнахме към еднократните пелени (сега е на 1,3г.) Sad Повече от половин година бяхме с многократни (от почти всички видове), но напоследък с нито едни не можеше да остане прилично суха през нощта, през деня на час и половина сменяхме и пак доста често бодитата отстрани бяха мокри и малката просто беше раздразнителна и ми се струва, че се мъчеше.. сега е по-спокойна и понякога и по 3 часа не се налага преобуване, което е голям плюс, защото гоненето на гологъзо бебе намаля драстично. Плюсът от многократните е, че повечето пъти си върши голямата работа извън памперса, ще видим като стане по-топло дали няма да се изприщва, но се надявам до тогава да успеем да махнем пелените изобщо.

# 294
  • София
  • Мнения: 709
Пробва ли да ги стрипнеш пелените?
Аз да питам прали ли сте със сода бикарбонат?

# 295
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Принципно содата, оцетът, лимоненета кисели и т.н. е се препоръчват за пелени, защото могат да скапят някой материи.

Jenn_kata ако имаш желание, пиши какви са ти пелените. Може да те посъветваме нещо или най-малкото да се съберат повече различни мнения за различните пелени.  Peace

# 296
  • София
  • Мнения: 1 678
Пробвах да ги стрипна да, два пъти, но нямаше особена разлика Simple Smile
Имам долни гащи (бамбукови) и кавъри на тотс ботс, all in one ImseVimse, долни гащи на дисана и little lamb, пелена джоб Little Lamb и джобове AZ baby и най-различни видове подложки, включително и "сухи". Нека все пак да кажа, че моето дете като цяло е неспокойно и не спи много, т.е. честата смяна на пелените ни предизвикваше допълнителен дискомфорт и мрънкане, но ако бебетата са по-спокойни може би няма да е чак такъв проблем.

# 297
  • София
  • Мнения: 618
В голяма дилема изпаднахме и се надявам да помогнете. Спрели сме се на всичко в едно, модел Pop-in V2, но засега не намираме отзиви. Моля, ако имате мнение - положително или отрицателно да споделите. Харесахме ги заради бамбуковите подложки, а бавното сушене не ни е проблем, ще ползваме сушилня.

# 298
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Е, как! Поп-ин са едни от най-споменаваните Simple Smile
За мен са едни от най-добрите. Единствено V2 имаха една партида, на която й се разшиваха леко конците, но мисля че оправиха този проблем отдавна.
Трябва да имаш предвид, че бамбукът държи мокро и е добре да помислиш и за "сухи" подложки.  Peace

# 299
  • Мнения: 8
Здравейте. Има ли мама ,която да е ползвла пелени Baby wizard? Поръчах една пробно от Aliexpress, но за няма и час ми пропусна и малкия беше мокър чак на гърба... Сложих 2 подложки от бамбук,но ми направи впечатление,че пелената пропуска,а уж трябва да е непромокаема... Ще ми се да имам поне няколко многократни пелени да намалим малко разходите .

Общи условия

Активация на акаунт