Професионални серии за коса - тема 78

  • 60 809
  • 734
  •   1
Отговори
# 615
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
Аз съм ползвала К-пак на Джойко и Редкен екстрийм Wink По принцип, от двете марки, харесвам повече Джойко. Трудно ми е да преценя коя е по-добра, като действие ги намирам еднакви - от К-пак съм ползвала цялата серия ,вкл. и реконструкторите с отмиване и без отмиване - страхотни са, усещането е за здрава коса след тях, плътна и жива. С накъсването обаче не се справят, по-скоро леко уплътняват. Вече като състав, не мога да преценя... Confused

# 616
  • София
  • Мнения: 10 858
Аз отново май имам протеинови нужди  Mr. Green защото от няколко измивания насам отново ставам пух след хидратация. А теста с косъма сочи, че точно от нея се нуждая, на пипане и виталност също е прекрасна косата. Но на вид - перушина.   Tired

# 617
  • Мнения: 785
Фрея, и аз съм от доволните от Редкен Екстрийм Peace Само че на мен лично ми се е случвало маската да изсуши и втвърди косата. На много фин косъм според мен би могла да утежни. Майка ми я пробва и каза, че косата й клепнала от нея (косата й е фина, боядисвана, нормална гъстота, поначало здрава, без цъфтежи). Ако се колебаеш между балсама и маската, балсамът ми се струва по-подходящ за фин косъм Peace
Относно КАТ протеина от серията - аз наскоро го преоткрих Flutter  Гледах на него като на най-зле похарчените ми пари, но му намерих страхотно приложение. Принципно е изключително концентриран и ако се приложи на коса, която няма спешна необходимост от протеин, може ужасно да пресуши. Така се случваше при всичките пъти, когато съм му давала шанс. Но установих, че мога да го прилагам само на връхчетата, без да се изкушавам да разнасям по дължините. Връхчетата ми обичайно са крехки, късат се и цъфтят. Последно го използвах заедно с Алтерна Рипеър (след шампоана и преди балсама) - след това си усетих връхчетата укрепнали и по-плътни, като току-що подстригани. Дано има и ефект при продължителна употреба за предотвратяване на цъфтежите Praynig

# 618
  • Мнения: 2 256
Аз искам да споделя няколко неща Simple Smile
Купих си преди няколко дни ш-н оцветител на Лакме в розово, Лореал Hair Chalk.
Относно "тебешира", за да го повторя наистина трябва да имам мнооооого специален случай  Mr. Green Цвета стана точно като показанато на опаковката - цикламено розов, ноооо косата наистина става като тебешир - добре че не сложих на повече кичури, както си мислех ooooh! като цвят стана много хубаво, направих 5 кичура най-отдолу и като се накъдря изглежда супер, но нищо не приемат тези кичури в момента - нито хидратация, нито протеин, изсъхват много и се заплитат. На опаковката пише, че се измива от 2-10 миенета, ами аз направих 3 и промяна нямам в цвета - седи си все така цикламено Laughing като държа да отбележа, че съм мила със силно измивни ш-ни. Та това е засега с тебешира, след 10 миенета пак ще се включа  Laughing
Относно ш-на на Лакме - не го ползвах по предназначение - това, което направих беше един бъркоч - смесих от ш-на + балсам за убиване на жълти отенъци и сметаната на милкшейк - цвета ми стана много приятен, а косата подхранена и бляскава. Когато го пробвам по предназначение ( а това ще е след като се измият тези тебеширени кичури  Laughing), ще кажа на руса коса как се отразява Simple Smile
Намерих си в шкафа една мостра на ш-на против косопад на Виши и реших да го пробвам, като комбинирах след това с 2 р-р на Афоджи, ампулка Аминексил и термомото на Напура - косата много хубава, тежка с блясък, но приятно пригладена и обема се държи доста добре Simple Smile Но ш-на нещо много малко ми се пени, което ми се видя странно, но здраве да е  Laughing
Това са ми експериментите за момента, а докато не ми се махнат тия кичури и косата не мога да си боядисам, а корени, коренииии Joy
Лека вечер, момичета  bouquet

# 619
  • Мнения: 128
Lollaa* , ще те следя с hair chalk- a  Grinning
А някой знае ли дали се прилагат на тъмна коса?

Днес видях за първи път 6 вида сух шампоан на Батисте, някой има ли впечатления?



Последна редакция: пн, 27 апр 2015, 23:48 от avianda

# 620
  • Мнения: 318
Момичета има ли някой, който може да даде отзиви за Еликсирите на Keune So Pure и ако можете да дадете ingredients list- никъде не намирам?

# 621
  • Мнения: X
Прилагала съм виолетовото на тъмнокестенява коса и ставаше. Обаче косата настина става като тебешир. Това нещо обгръща косъма, правейки го сух и матов. Отвратително е просто! Сто пъти повече предпочитам боядисване пред това. Косата ми не можеше да се среше с дни... И стоеше бухнала и обемна, заради наслагването по повърхността на косъма.

# 622
  • Мнения: 3 416
Никога не съм си вземала коцентрати,но туя дни ще си поръчам Олео Фюжъна да го пробвам. Някакви скорошни отзиви за него? След такава ампула маска слагате ли? И колко време трае ефекта,останала съм с впечатление,че доста подхранва.

# 623
  • Мнения: 128
Фрея, разгледах снимки на боичките за коса и наистина косата стой като опърлена, за жалост  Simple Smile
Отказах се  Peace

# 624
  • Мнения: 3 269
Моята коса с Редкен Екстрийм изглежда крайно нещастна, суха, тънка, а не е такава изобщо.

А иначе какъв ти е косъма? На мен ми трябва за боядисан, мек, фин, късащ се.

Гъста коса, средно дебел косъм, боядисвам се с безамонячна боя на около 2 месеца. Преса не използвам, сешоар малко. Косата ми не цъфти и не се къса, природно е леко сухичка. Водата тук, където живея, е много твърда Peace
Но пък ампулите на Милк Шейк Интегрити са протеинови и ми се отразяват чудесно на косата.
Не вярвам  косата ми някога да хареса Редкен Екстрийм.

# 625
  • София
  • Мнения: 3 271
Никога не съм си вземала коцентрати,но туя дни ще си поръчам Олео Фюжъна да го пробвам. Някакви скорошни отзиви за него? След такава ампула маска слагате ли? И колко време трае ефекта,останала съм с впечатление,че доста подхранва.


Олео Фюжън е силно подхранващ, не само хидратиращ. Има серамиди и витамини, освен хидратиращите съставки. Разбира се може да се ползва без бустер. Хубаво е да се седи повече време. Най-добре е да се мине с терапевтична преса, но ако нямаш, тогава излез от банята с найлонова шапка и загрей със сешоар или гореща кърпа. Аз съм стояла между 30 минути и 2 часа, като мисля, че най-удачния вариант е около 1 час. Косата е много напоена след измиването на ампулата. Можеш след нея да не слагаш нищо, но аз обичам да слагам лек хидратиращ балсам или малко от маската Нутритермик от серията.

Момичета има ли някой, който може да даде отзиви за Еликсирите на Keune So Pure и ако можете да дадете ingredients list- никъде не намирам?

Точно за този аз имам впечатления. Имам цялата серия. Серума е лек. Не трябва да се прекалява, защото на пипане на суха коса се усеща, че има нещо по косата, макар визуално да не се забелязва. Когато се сложи по-малко количество въобще не се усеща, не смачква обема и даже мисля, че го подпомага. За омазняване на корените не мога нищо да кажа, защото по принцип нямам такъв проблем.

Аз съм ползвала К-пак на Джойко и Редкен екстрийм Wink По принцип, от двете марки, харесвам повече Джойко. Трудно ми е да преценя коя е по-добра, като действие ги намирам еднакви - от К-пак съм ползвала цялата серия ,вкл. и реконструкторите с отмиване и без отмиване - страхотни са, усещането е за здрава коса след тях, плътна и жива. С накъсването обаче не се справят, по-скоро леко уплътняват. Вече като състав, не мога да преценя... Confused

Аз ги имам и в момента двете серии. Джойко е по-добра. Редкен ми изсуши косата, но да кажем може и да съм се пренаситила с протеин. От Джойко К-Пак имам шампоана, маската и крема. Не съм ги ползвала отдавна и сега ги погледнах. Има няколко шампоана и маски/балсами К-Пак. Шампоана, който аз имам е  за изтощена коса, но маската е  Интенз Хидратор. Ето тези са:





А ето това е балсама за след измиване, с който много добре се изправя косата.


________________________

Фрея,
Ако искаш мога да направя две поредни измивания с двете серии и да споделя впечатления. Знаеш ми косата.

# 626
  • Мнения: 216
Здравейте   bouquet
Бихте ли ми препоръчали крем за оформяне на къдрици с фиксация?
Някой беше използвал http://arlen.bg/product/2007/krem-za-oformyane-na-elastichni-kad … ancer-150-ml.html
има ли фиксация ? Искам къдриците да стоят леко влажни ,а не да се оформят и косата да изсъхне.

 Hug

# 627
  • Sofia
  • Мнения: 4 405
Момичета има ли някой, който може да даде отзиви за Еликсирите на Keune So Pure и ако можете да дадете ingredients list- никъде не намирам?

Calming elixir - http://www.beautycarechoices.com/keune/so-pure-calming-elixir
Energizing Lotion - http://www.beautycarechoices.com/keune/so-pure-energizing-lotion

# 628
  • Belgium
  • Мнения: 7 731

А някой знае ли дали се прилагат на тъмна коса?


Да, слагат се, но цветът не е така наситен.
Аз съм ползвала тебешири за коса много преди Лореал да пуснат техните - косата става абсолютна метла. След 2 ползвания директно продадох целия си комплект, в който имаше 10-тина цвята.

# 629
  • Мнения: 483
Момичета има ли някой, който може да даде отзиви за Еликсирите на Keune So Pure и ако можете да дадете ingredients list- никъде не намирам?

Calming elixir - http://www.beautycarechoices.com/keune/so-pure-calming-elixir
Energizing Lotion - http://www.beautycarechoices.com/keune/so-pure-energizing-lotion

Много добър състав. Толкова много масла Heart Eyes Сигурно са страхотни.

Общи условия

Активация на акаунт