Отбиване на пристрастено кърмаче! Помощ!

  • 8 725
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 87
Здравейте,

Моля за съвет и мнение как да отбия по възможно най-безболезнения начин и за двете страни дъщеря ми, която е на 1 г и 2 седмици.
Планирах да я кърмя докато сама се отбие, но забременях и нещата се промениха адски много... кърменето освен, че не е ефективно, тъй като кърмата ми намаля драстично, ми носи изтощение и дори физическа болка  Sad Малката заспива САМО на гърда и отказва да бъде приспана от мен по какъвто и да е друг начин! Не е гладна и изглежда наличието на мляко не е от първостепенна важност за нея, защото не се сърди да си суче на празните ми гърди и да ме ползва за биберон по цели нощи!
Изтощена съм, не съм спала нормално от месеци наред, тъй като се буди на  всеки час и по-често, дори се принудих да я взимам вече при мен в леглото и редовно стои закачена за гърдите ми и спяща от вечерта до сутринта, което не ми позволява да почина, а в сегашното ми състояние се чувствам и още по-зле! В същото време ми е много мъчно за нея, защото виждам, че не е готова да се откаже и се чувствам виновна Sad
Моля ви ако някой е минавал през този проблем да сподели опит! Пред задънена улица съм и не знам какво да правя!!!

# 1
  • Мнения: 1 129
Не знам дали мога да ти дам адекватен съвет, защото дъщеря ми сама спря да суче когато стана на 8 месеца. До тогава също често използваше гърдите ми за заспиване и като залъгалка, но когато кърмата ми намаля, загуби интерес от самосебе си. Въпреки това смятам, че трябва малко повече упорство от твоя страна. Предлагала ли си й например кисело мляко вместо гърда? Как го приема? Ако заплаче нощем и й дадеш вода или чай? През деня какво яде, какъв е режимът й на хранене? Дъщеря ми така и не се научи да пие АМ. Не й харесваше, повръщаше го. Налагало се е да й давам 2 пъти заради упойки при зъболекар. И двата пъти без резултат. Но киселото мляко много й хареса. Започна да заспива с него. През нощта като се събуди също, само й подавам шишето и тя спейки пие и после го оставя до себе си. В началото не го искаше, плюваше го и никак не й харесваше, но свикна. Просто трябва малко време.

# 2
  • Мнения: 6 789
Аз отбих 2 седмици преди годинката. Нещата, които проработиха при нас: оставих я на татко й вечерта, който предложи шише с кисело мляко. При евентуално събуждане, предлагах шишето, гушкане и в кошарата. През деня се приспивахме с гушкане. За два-три дни дори шишето не търсеше преди сън. Разбира се, хапва добре за вечеря. Успех и леко отбиване  Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 1 734
northlove, все едно описваш моето бебе! Аз не искам още да го отбивам, защото е само на 6 месеца и 10 дни, но нощите са кошмар! Събужда се през час - буквално! И иска да суче. От няколко дни му давам вода през деня, още се учим и понякога пие. Нощем обаче не иска. Единствено се успокоява като си цокне 😁 Не помогна като го преместих да спи на спалнята, пак търси постоянно. Като скачени съдове сме. Таткото става, дава му биба, носи го, той започва да реве. И аз, няма начин, пак го кърмя. През деня и по 5 часа издържа без храна, особено ако не съм му в полезрението. Види ли ме, веднага си иска, през дрехите захапва 😝 Гушкам го, не искам да го отбивам, жал ми е да плаче, ама нямам сили вече ... Пък ти как си издържала досега, а и в това положение, съчувствам ти! Дано повече мами се включат със съвети 🙏

# 4
  • Мнения: 87
здравейте момичета,
да споделя, че отбих дъщеря си... вече 2 седмици не съм я кърмила Sad Много тежко го изживях аз самата, плаках и продължавам да плача почти всеки ден. Тя рева истерично за цица първата нощ, от време на време се сеща и иска, особено ако ме види гола Sad
Приспиваме се на ръце обикаляйки стаята, като последните нощи е кошмарно!!!!!!!!! Отказва да бъде оставена в леглото, взема ли я в мен заспива, но реша ли да я оставя било то в кошарката или в леглото се буди моментално с рев! Всеки казваше, че с отбиването децата започнали да спят по-добре, е, нашия случай изобщо не е такъв! Сега не само че през час, че и по-често се буди, ами всеки път се налага да обикалям стаята безобразно дълго време Sad(((((( сили не ми останаха, вместо да качвам килограми като бременна вече съм с 3 надолу и всичко ме боли от недоспиване и физическа преумора, защото не е 4-5 кг, а цели 9 Sad
Напълно съм отчаяна и просто не виждам как ще се оправят нещата....

# 5
  • Мнения: 2
Здравейте, момичета. Дълго време и аз търсих рецепта за отбиване, за това сега споделям моята:
Синът ми беше пристрастено кърмаче, което е кърмено на поискване. Когато стана на 1г 4-5м започнах да търся варианти за отбиване, които да ни причинят минимално неудобство и мъка. Първо спрях следобедните и всякакви други случайни кърмения като оставих само 3 - за приспиване преди обед, за следобедния сън и за вечерния сън. С това свикна лесно. Все пак си хапваше и твърда храна.
Нощем спеше при мен в леглото и често се будеше. Не че беше толкова гладен, колкото (както и вие пишете) искаше да си посмуче малко, да ме усети. Това беше следващото, което му отказах. Естествено, не му хареса, но беше сънен и скоро заспиваше. Понякога се налагаше с малко по-твърд тон да му кажа "Заспивай!" и разбираше.
Следваща стъпка - негово легло, долепено до нашето. Вечер лягах с него, кърмех го и ставах. Така докато си свикна с леглото. Понякога нощем пак лягах до него да го кърмя ако много се разсънеше и плачеше. Една нощ му отказах. Плака 2ч 40мин. И на мен ми се плачеше, но решиш ли, че отбиваш - НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ! Иначе ще сте се мъчили напразно. Заспа.
Така реших да спра и вечерното кърмене за заспиване. Първата вечер плака 1ч 30м, втората - 40мин, третата - 10мин, четвъртата - 3 мин, следващите си помрънкваше по 1мин, колкото да покаже, че не му харесва и така спря. Сега се държим за ръка докато заспи.
Последно спрях следобедното кърмене за заспиване, но това стана най-лесно - по разходки, на гости... просто забрави, че го е имало.
Сега само на мен ми е мъчно от време на време, но година и осем месеца са достатъчни за кърмене според мен Simple Smile
Успех ви желая! Не е лесно, но трябва вие да сте готови за отбиването и да сте сигурни, че е време.

Общи условия

Активация на акаунт