Моля, помогнете! Брат ми пуши марихуана

  • 21 346
  • 220
  •   1
Отговори
# 165
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
То някъде е разрешено мъжете да си бият жените....
Спазването на законите е закостеняло, браво за гениалната мисъл.
Проповядването за нарушаване на законите е извън правилата на този форум. Има ли още?

# 166
  • Мнения: X
Прочетох първа и предпоследна страница (на последна е само Лиляна). Радвам се, че има и мислещи широкоскроени хора тук, обаче ме гложди с автора и брат му какво стана.

# 167
  • Мнения: 9 991
Закон, който е в разрив с моето верую, не го спазвам. Пропаганда не правя, почни пак с лецемерното си надменно отношение, то само на тая кълка се опираш.

История се гради от мислещи хора.  Hug Законите се пишат от хора, държавата е създадена от обществото, не е нещо отделно и самостоятелно. Променя се обеществото, променят се законите, елементарно. Който му харесва да слушка, да слушка.

# 168
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Верую? На фанатизъм отива работата. Ако не и екстремизъм....

# 169
  • Мнения: 9 991
Както щеш го разбирай.  Joy Joy Joy

Или колкото можеш, то избор нямаш.  Peace

# 170
  • София
  • Мнения: 179
И хероина преди време се е смятал за безвредно и не пристрастяващо вещество за отпускане, но после се е оказало друго. Сега просто не е на мода. И при него причината да се взима не е била точно, че са го мислили за безопасен, а защото са се мислили за широко скроени и готини, за разлика от глупавите и невежите, които го отричат. Доста е спорен и въпроса до колко е полезна марихуаната при някои болести, от гледна точка на това, че по-добре болният да запази достойнството си, от колкото да се напуши и излага. Но явно ние не разбираме, щом не смятаме марихуаната за полезно растение.

# 171
  • Мнения: 9 144
FYI хероинът има почти същия химически състав като аспирина и за първи път е изолиран от Байер, като лекарство. Вредите от него не са били известни в началото.
За разлика от него, конопът е билка употребявана от човечеството за лечение от хиляди години.

# 172
  • Мнения: X
по-добре болният да запази достойнството си, от колкото да се напуши и излага
В момента ти се излагаш, защото нямаш никаква идея за вредите от всичките вещества, които се коментират в темата.
Гугъл вади информация за секунди, възползвайте се да се пообразовате малко. Подобни неподковани соц-разсъждения в ерата на информацията са смешни и, да, наистина са признак за задръстеност.

# 173
  • София
  • Мнения: 179
Ами добре, явно е безсмислено да се спори с теб и други от темата, пуши си тревата. Не е нужно да питам гугъл, имам лични наблюдения, пък нека за теб да съм задръстена. Всеки има право на  мнение.

# 174
  • Мнения: 9 144
Това за мнението го кажи на болните от множествена склероза, които имат нужда от билка, която може да расте в саксия безплатно и за синтетичния еквивалент на която фармацевтичен гигант взема по 600$ за еднократна доза.

# 175
  • Мнения: X
Ами добре, явно е безсмислено да се спори с теб и други от темата, пуши си тревата. Не е нужно да питам гугъл, имам лични наблюдения, пък нека за теб да съм задръстена. Всеки има право на  мнение.
Слънце, аз не употребявам абсолютно никакви упойващи и повдигащи настроението вещества. Не пуша, не пия, не се друсам - нито редовно, нито спорадично - изобщо. Не ми размахвай пръст, не си другарката от 67ма година, която обяснява за гнилия капитализъм и упадъчните му наркомански нрави.
Гарантирам ти, че като се огледаш, ще установиш колко много съвсем нормални хора си пушат по една цигарка седмично и въобще не им личи. Единствената причина ти да не го виждаш това нещо, е че общественото мнение е принудило пафкащите да се крият.
Пък и друго си е да се напиеш като свиня, да се съблечеш гол и да си мандахерцаш топките на балкона  Mr. Green

# 176
  • Мнения: 9 991
Майка като е била млада, имало е статия във вестник Работническо дело." Пияни войници с кока кола, на концерт на Бийтълс". това като върха на моралното падението на американците. То деградирали то чудо.  Naughty Mr. Green Naughty Рокендрола и за него е имало хора да казват, че им пропадали децата, за други жените да гласуват. О времена, о нрави! Джон Ленън е бил убит, защото е казвал :"Всичко от което имаме нужда е любов". Хипитата са се друсали и са се борили за мир. Наркотици са давани и на американската армия, за да убиват без жал и скрупули.

# 177
  • Мнения: 9 144
Конопът е забранен в Щатите след кампания и безчет статии и проповеди как надрусани латиноси и негри изнасилват масово бели жени  Crazy
В пропагандата мярка и разум няма  Money

# 178
  • Мнения: 6 122
FYI хероинът има почти същия химически състав като аспирина и за първи път е изолиран от Байер, като лекарство. Вредите от него не са били известни в началото.
За разлика от него, конопът е билка употребявана от човечеството за лечение от хиляди години.

Единственото общо с аспирина е че съдържа малко количество киселина (оцетен анхидрит), нищо друго. Причината да се продава легално в аптеките повреме на Втората световна и да се произвежда от Байер е това, че употребата му потиска кашлицата. За това е наречен "Героичен" (хероин), тъй като се е смятало, че ще победи туберколозата. Откривателя му, който е открил и морфина е бил Нобелов лауреат, но когато се разбрало, че прави ужасяващи зависимости му се разминала наградата.

Личното ми мнение е, че до 10 години почти навсякъде в Европа и САЩ марихуаната ще стане легална.

# 179
  • Мнения: 9 144
Не споря, не съм химик  Hug

Личното ми мнение е, че до 10 години почти навсякъде в Европа и САЩ марихуаната ще стане легална.
Още догодина ще почне процеса,
световното криминализиране започва под влияние на американците след сесия на ООН за наркотиците през 1961.
Догодина на подобна сесия на ООН ще има сериозни ревизии в тогавашните решения.


Другарят министър Москов вече е възложил на бг бюрократите да изготвят становища по въпроса за медицинското приложение на конопа.

Общи условия

Активация на акаунт