За първи път със самолет

  • 31 993
  • 141
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 175
Естествено, че може да ги сложите в ръчния багаж. Няма да ви направят проблем.С България ер съм имала чанта за лаптоп,малка дамска чанта, както и една чанта през рамо за ръчен багаж и не съм имала проблем.Другите компании са доста стриктни по повод броя на чантите и размера им. А разфасовките на течности са до 100 мл, ненадвишаващи 1 литър. Simple Smile

# 16
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Искам и аз да попитам нещо по отношение на ръчния багаж. Ще летим с България Еър. С малко дете сме и навсякъде му носим инхалатор /апарат за инхалации, а не "помпичка"/, както и лекарства за инхалации, които са в малки разфасовки /до 30мл/.
Слагаш ги прозрачен плик с клипс и носиш рецептата за тях. Щом са медикаменти може и в разфасовки над 100 мл
 Може ли да ги сложа в ръчния багаж, тъй като се притеснявам да не се счупят или изгубят в чекирания.
Можеш
 Притеснява ме предимно инхалатора, но и за медикаментите ще е проблем, ако се изгубят, тъй като надали ще ги има точно със същите наименования като в рецептата в чужбина.
Можеш в ръчния багаж като ако са течности важат правилата за течности т.е. в прозрачен плик
 Какво трябва да носим - рецепта или още нещо, и как да са опаковани?
Носете рецепта за всеки случай
После се чудя дали на връщане, на другото летище, няма да имам проблем, или навсякъде правилата са еднакви за медицинска апаратура и медикаменти.
Правилата за летищата в ЕС са еднакви.

Повече подробности тук


Другите компании са доста стриктни по повод броя на чантите и размера им. А разфасовките на течности са до 100 мл, ненадвишаващи 1 литър. Simple Smile

За медикаменти, детски храни може и над 100 мл. Виж линка.

# 17
  • Мнения: 9
Супер сте Simple Smile Очаквам с нетърпение първия си полет доста полезна информация и съвети ми дадохте и сега съм по спокоен : )

# 18
  • Мнения: 101
Благодаря за отговорите! А дете на 5 години на какъв безплатен багаж има право - като за възрастен или като за бебе? Предния път, когато летяхме с него беше под 2 г, но сега не можах да видя специални изисквания за размери на "детски" багаж.
И последно - столче за кола /седалка/ как се пренася - трябва да влезе в ръчния багаж или...?  newsm78

# 19
  • Мнения: 11 747
Едва ли ще ти прилошее, по- скоро ще ти заглъхнат ушите, случвало се е и да ме позаболят. Носи си дъвка и дъвчи с отворена уста на излитане и на снишаване.
И няма нищо страшно.

# 20
  • Мнения: 2 369
Благодаря за отговорите! А дете на 5 години на какъв безплатен багаж има право - като за възрастен или като за бебе? Предния път, когато летяхме с него беше под 2 г, но сега не можах да видя специални изисквания за размери на "детски" багаж.
И последно - столче за кола /седалка/ как се пренася - трябва да влезе в ръчния багаж или...?  newsm78


Щом е с билет и отделно място детето има право на багаж като за възрастен.

Вземи си малка бутилчица с алкохол (50 или 100 гр, повече не е разрешено) за всеки случай. Ако са те наплашили родителите и нещо се притесниш, пийни едно малко. Голям кеф е да гледаш облаците и светът от високо, особено след едно питие. Не се притеснявай за питаш и говориш със стюардесите и служителите на летището, те са там затова.

Аз нали съм си пиянка малко за това подкрепям! Наистина ако леко се упоиш се чувстваш доста по-добре и по-спокоен. Имах един полет с някакъв пич на седалката зад мен (не беше българин мисля) и той изпи една бутилка в самолета. Първо ги разкарваше за по чашки,но на края им каза да донесат направо бутилката....аз незнаех,че е позволено това. А може и да си е платил.
Аз бях загубила всякакъв страх от летене със самолет,но като родих второто ми дете нещо се пернах и се притеснявам. Заради детето е. Последно летях на 25-ти март точно следващия ден след катастрофата във Франция. Доста се бях гипсирала да си призная,но нормално....гледах сутрешните новини преди полета ми.

 grebec, преди излитането самолета набира доста голяма скорост по пистата, не се плаши! Помня,че когато за пръв път летях това много ме изплаши. С времето забелязах,че не всеки смаолет ми се струва толкова скоростен, но може и да е от това,че съм свикнала вече. Първия път помня ме шокира и даже леко издадох звуци:) Добре,че бях сингъл и един мъж на съседната седалка ме успокои хахахах
Друго нещо,което може да те притесни е турболенцията,която както знаеш иначе не е страшна. Ако е по-силничка самолета доста подскача и имаш понякога чувството,че за секунда пропада малко във въздуха надолу, ако е слаба само се подрусва леко като когато кола кара по камъчета.Не се бой и от това, също няма да ти прилошее. Единствения момент,когато детето ми се страхува е точно след като самолета излети и започва да завива, накланя се на една страна и имаш чувството,че ще тръгне да прави лупинг (това на нашите полето винаги го прави на излитане от София), но пък за сметка на това се открива много хубава гледка към земята:) Това струва ми се точките,на които човек може да се притесни,както и приземяването,но то като усещане не се усеща толкова,колкото психологически. Знаеш,че ще кацате и го очакваш. Някои пилоти кацат така,че не усещаш кога е докоснал земята,а други се изтропват по-грубо,но неприятното усещане е само за секунда и след като докосне земята самолета веднага започва да "бие спирачки",а до секунди вече е почти спрял.

# 21
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Благодаря за отговорите! А дете на 5 години на какъв безплатен багаж има право - като за възрастен или като за бебе? Предния път, когато летяхме с него беше под 2 г, но сега не можах да видя специални изисквания за размери на "детски" багаж.
И последно - столче за кола /седалка/ как се пренася - трябва да влезе в ръчния багаж или...?  newsm78
Багажът е като на възрастен. Има и полагащо се място в самолета. Ето тук на България ер за багажа.
Сложете го в регистрирания багаж. Peace

Последна редакция: пн, 13 апр 2015, 20:03 от Woman^In^White

# 22
  • Мнения: 1 253

Аз бях загубила всякакъв страх от летене със самолет,но като родих второто ми дете нещо се пернах и се притеснявам. Заради детето е.

И аз, принцесо, и аз... Хайде сега някой да ми каже, че майчинството не ни променяло. Преди умирах от кеф да летя и да гледам света от високо, не ми минаваше през ум да се притеснявам. След един полет с 2-годишното ми дете, обаче, нещо се чалнах. Добре че на едно чешко летище, много нервна преди полета, открих 100-грамка Бехеровка и сега летя само с нея. Или с Джак Даниелс. Или с водка. Може и каквото имат стюардесите, ако не съм взела нищо. Не съм придричива никак Simple Smile

# 23
  • Мнения: 2 369
А аз преди последния ми полет (оня след катастрофата) получих разстройство от страх и наистина треперех видимо. Майка ми ме дрогира. Даде ми някакво хапче и ....така минах този полет. А преди и аз се кефех и чаках с нетърпение даже да летя.

# 24
  • Мнения: 4 398
Благодаря за отговорите! А дете на 5 години на какъв безплатен багаж има право - като за възрастен или като за бебе? Предния път, когато летяхме с него беше под 2 г, но сега не можах да видя специални изисквания за размери на "детски" багаж.
И последно - столче за кола /седалка/ как се пренася - трябва да влезе в ръчния багаж или...?  newsm78


Багажа е като на възрастен. За столче проверете, зависи от компанията. Много е удобно да се ползва като на кола, но трябва да влиза в самолетната седалка и да може да се прикрепя с колан с две точково закрепване.

# 25
  • Мнения: 4 809
Искам и аз да попитам нещо по отношение на ръчния багаж. Ще летим с България Еър. С малко дете сме и навсякъде му носим инхалатор /апарат за инхалации, а не "помпичка"/, както и лекарства за инхалации, които са в малки разфасовки /до 30мл/. Може ли да ги сложа в ръчния багаж, тъй като се притеснявам да не се счупят или изгубят в чекирания. Притеснява ме предимно инхалатора, но и за медикаментите ще е проблем, ако се изгубят, тъй като надали ще ги има точно със същите наименования като в рецептата в чужбина. Какво трябва да носим - рецепта или още нещо, и как да са опаковани? После се чудя дали на връщане, на другото летище, няма да имам проблем, или навсякъде правилата са еднакви за медицинска апаратура и медикаменти.

Ние сме горе-долу като вас. Апарат за инхалации не носим, но носим помпичка и лекарствата за нея, които са под формата на спрейове + едно лекарство под формата на дражета. За лекарствата винаги нося бележка от педиатъра с подпис и печат, в която пише, че лечението с тези лекарства не може да бъде прекъсвано и че трябва да се носят в ръчния багаж. На летището в БГ са ме карали да вадя лекарствата и да им показвам бележката, ама не знам доколко разбраха какво пише вътре, след като то е на френски и доста грозновато написано  Laughing На летищата в Белгия и Гърция не са ни искали бележката, ама аз си я нося за всеки случай.

Бебетата нямат право на никакъв багаж. Дете на пет години има право на багаж като възрастен. За столче за кола не мога да се изкажа - не съм пренасяла подобно нещо.

# 26
  • Мнения: 85
Не видях, някой дали е обърнал внимание на ново изискване.Ако ще пътуваш с лаптоп, трябва да бъде зареден.Така  ,че да не се пропусне това. Simple Smile Това изискване излезе педи няколко месеца.

# 27
  • Мнения: 101
Woman^In^White, не можах да отворя линка, но столчето е седалка от 15 до 36 кг. Не ми се искаше да е в регистрирания багаж, за да не се изгуби. Ще летим вечерта и веднага след полета ще пътуваме с кола в друг град. Няма да има откъде и да купя в 23 ч. друго столче. Доста се ошашках покрай близки, на които им губиха багажите и не ми се рискува.
Май наистина ще пийна по време на полета  Blush Алкохолните напитки включват ли се в цената на билета, или се заплащат отделно?

Не видях, някой дали е обърнал внимание на ново изискване.Ако ще пътуваш с лаптоп, трябва да бъде зареден.Така  ,че да не се пропусне това. Simple Smile Това изискване излезе педи няколко месеца.
Благодаря за тази информация!


Аз бях загубила всякакъв страх от летене със самолет,но като родих второто ми дете нещо се пернах и се притеснявам. Заради детето е.

Оф, ако сме без детето ще чакам полета с нетърпение и ще си свиркам, но сега ми е свито.

# 28
  • Мнения: 9
Не видях, някой дали е обърнал внимание на ново изискване.Ако ще пътуваш с лаптоп, трябва да бъде зареден.Така  ,че да не се пропусне това. Simple Smile Това изискване излезе педи няколко месеца.
Благодарско макар и да не го взимам моя понеже в Берлин имам лаптоп едва ли ще ми е нужен.А и нали знаете днешната младеж обичаме да сме модерни (ново телефонче това онова) ще имам занимавка във самолета ,а и приятелката ми ще е сме така че 1-2 селфита преди излитане и горе на 10 000 м Grinning

# 29
  • SF
  • Мнения: 21 344
Какво количество са ампулите, които искаш да качиш в самолета като отделни опаковки и като общ обем?

Общи условия

Активация на акаунт