Отговори
# 15
  • Хасково
  • Мнения: 995
Ние имаме такова леко застъпване на пръстчетата на показалчето към палчето.

Дали би имало ефект това лепене на пръстчетата и ортопеда обеснява ли как трябва да се направи тази процедура.

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206

Мони има такъв проблем - второто и третото пръстче й се застъпват. В края на лятото ходихме на детски ортопед, каза, че няма нищо притеснително. Не съм спряла да се чудя от какво й станаха така пръстчетата - със сигурност преди да проходи не бяха застъпени...  newsm78

Тия 30 мартенските овнета с еднакви проблеми.. И Александра е така... Водих я при д-р Драганов и какво ми каза той.... задължително обувки и пантофи с твърд висок форт. После ми демонстрира нагледно как седи крака й навътре заради физиологичното плоскостъпие при децата и после като принудително й хвана глезена и го изправи... пръстите си се наместиха правилно... Демонстрира м и защо ортопедичната стелка в тази възраст е излишна... пъхна на мястото на свода една формичка като тази на стелките, пусна крака й и той пак си застана навътре. Демек няма смисъл мека отзад обувка да се слага с ортопедична стелка. Важна е петата!!!

Затова купувай на Мони обувки и най-вече пантофи с много твърд форт. Пантофите се носят в 80% от времето затова са много важни. Такива обувки много трудно се намират. Аз ходих специално в магазин където всички обувки и пантофи са такива.
И още нещо... купувай й обувки съобразно формата на крачето. Драганов ми направи забележка, че на Александра стъпалото е дълго и тясно, а аз съм й купила широк модел обувка....
Правилната позиция на крака е важна при оформяне на свода...

Шани, сайта е страхотен! Благодаря! Heart Eyes

Последна редакция: ср, 12 апр 2006, 10:31 от Vache

Общи условия

Активация на акаунт