педиатърката пак вся смут в редиците

  • 1 103
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 078
Белинда, мерси за връзката! ще имам пред вид това за телешкото; малко съм изненадана, че в списъка с най-малко алергизиращите храни са също и прасковите и кайсиите  Thinking

какво мислите за това?  newsm78

знаеш, че Теа е с АБКМ, на диета съм и аз, а и тя, но за прасковите и кайсиите имаме разрешение - но обелени - мъхът бил проблемът при тях. Въпреки това, още не съм давала.

# 16
  • Мнения: 829
мартеа, благодаря ти за уточнинието  Grinning в такъв случай ще се пробвам с праскова скоро (белила съм ги).

# 17
  • София
  • Мнения: 172
Здравей, не зная дали ще ти е от полза, но във връзка с ниската стойност на хемоглобина исках да споделя, че и на моя син, когато беше на 6 месеца хемоглобинът му беше 109. За тогава отидох със свито сърце, очаквайки нахокване за по-късното захранване. Педиатърката ни обаче беше съвсем спокойна и на моя въпрос за ниската стойност на хемоглобина тя обясни, че в нашия случай това е свързано с морфологията на клетките (преобладаване на една форма на клетките спрямо друга, нещо такова беше, съжалявам, но не помня конкретната терминология), поради което тази стойност не е обезпокоителна.
Консултирай се твоята или друг педиатър дали има вероятност и при вас да е така. Тук във форума можеш да се допиташ до Birdy, който е педиатър.

# 18
  • Мнения: 928
Нашия хемоглобин на 6 месеца беше 106. Нарочно питах педито не е ли нисък и да пием ли желязо, а тя ми каза, че това е нормален хемоглобин за бебе и каквото и да пием няма да се вдигне. Малкия не обичаше много месни пюрета, по едно време бяхме и с разтройство, та не беше ял месо и яйца доста време. Като опита след това парченце пилешко, телешко - разни варени месца нарязани на дребни парченца, така че той сам да ги хапва, ела да видиш кво ядене настана. Не искаше да сядаме без месо и аз реших, че явно детето от това има нужда. По последни замервания Хб е 120, направо не можах да повярвам. Все си мислех, че може да скочи, ама чак толкова... По това съдя, че месото е най-важно за Хб.
А за кравето сирене, на мен също ми казаха да дам от него, а не козе, имаше някакво смислено обяснение, но не помня... май беше свързано с това да не получи разтройство... може и да греша  Sad Но той и без това много рядко яде сирене, преди се кърмехме, а сега предпочита мляко  Hug
Задължително вземи мерки за твоя организъм, ако все още не си го направила. Аз въобще не се бях сетила затова и сега пия разни възстановяващи витамини  Tired

# 19
  • Мнения: 559
Нашият Хб е 105,педито каза,че е добре.Мен малко ме тревожи,захраних миналата седмица.

# 20
  • Мнения: 599
Момичета, пускала съм и друг път тези стойности, но ще се повторя - от 2 до 6 месеца нормата за Хб е 90-118, а от 7 месеца до 4 години - 118-140. Така че - спокойно!

Много ми е тъжно, че голяма част от лекарите не си актуализират знанията... И колкото да си харесвам личния лекар, го ползваме за сантиметър и кантар...

# 21
  • Мнения: 829
Момичета, пускала съм и друг път тези стойности, но ще се повторя - от 2 до 6 месеца нормата за Хб е 90-118, а от 7 месеца до 4 години - 118-140. Така че - спокойно!
уф, и аз на това ушенце лежа и се надявам храната да си свърши своето и да се разминем без лекарства за прием на желязо  Praynig

п.с. днес имам резултатите от изследването на хемоглобина на бебо - 111  Cry според лаборантката долната граница за тази възраст (10 месеца) била 110, което не съвпада с цифрите, посочени от Не/Да. от утре започвам с телешкото месо, то се е видяло! и жълтък ще почна да давам (дано няма реакция  Praynig), само и само да го вдигнем тоз хемоглобин!

Последна редакция: чт, 16 мар 2006, 15:27 от malejna

Общи условия

Активация на акаунт