Дозировка на Vigantol

  • 8 628
  • 57
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 640
Педито знае!Може би трябва да настояваш да каже защо.На моя приятелка бебето към 4-ия месец дръпна много бързо и на см,и на кг,и  тя една седмица му даваше и сутрин,и вечер по 4 капки,разбира се,по предписание на педито,после само по 4.Така че понякога е оправдано.Попитай,но според мен трябва да слушаш лекаря,със самостоятелните дозировки шега не бива.

ужасно много- хипервитаминозата Д е много по-опасна от недостига му. И на мен ме казаха в един момент да давам 4 к, е поиграх си да сметна-
това са 2666.8 UI, като необходимата дневна доза за кърмачета е 400UI. Профилактично на изкуствено хранени бебета се дава до 1000UI дневно, какъвто е случая с бързорастящо дете.
Лечебвата доза е до 5000UI дневно за 4 седм., като се прави мускулно Са, а след това се продължава с 500-1000UI дневно.
Прецени как да постъпиш.
Къде е Бърди да каже за старата съветска школа, з-то в този случай ще е абсолютно прав.
Това са неактуализирани разбирания от преди десетки годиин #Cussing out

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Аз давам една капка на ден Rolling Eyes

# 17
  • Варна
  • Мнения: 439
консултирай се и с друг педиатър. На малката главата е доста мека даже ми наместиха пръстите да пипна и аз за да се уверя уж 4е има нужда от вит Д / за 2 седмици трябваше да давам по 3 сутрин и по 3 капки ве4ер, но аз давах по 2 / Двама педиатри казаха едно и също и още ме е яд 4е не пуснахме кръвни изследвания за по-сигурно. Сега давам 1, а  на другия ден - 2 капки.

# 18
  • Мнения: 505
две - не повече Naughty

# 19
  • Мнения: 125
... Предозирането на вит. Д е опасно и крие рискове, недостигът също.  Затова само педиатър назначава дозата!
А какво става при предозиране? Четох из форума, че не се изпишквало, ами остава в кръвта, но какви са последиците? А относно фонтанелата, кога е нормално да се затвори? Крис е на 1г и 1м и вече му е затворена. Спира ли растежа на главата newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 44 120
аз давам по две, но така ни препоръча нашето педи. обади се и питай каква е причината да изпише 4 , ако е само растежа не би била основателно, според мен, но може да има и др причина. Но е било най-хубаво още тогава да попиташ защо се налага това овеличение...

mama08 на една годинка мисля че си е нормално да е затворена, но може да остане отворена и до 2 , аз все се притеснявам, да не се затваря бързо и на всяка консултация питам как е фонтанелата. Та питай педито. но ако беше проблем би трябвало да са ви казали, ще е странно ако дори не е забелязал/а това, че на детенце се е затворила фонтанелата  bouquet

# 21
# 22
  • Мнения: 1 735
Много странно...
Мила наддаваше първите месеци по 1,300кг месечно,но педито ни е съвременна жена(Слава Богу),интересува се ,чете ,рови в нета ,ъпдейтва се жената. Та по нейна препоръка давам от самото начало по 1 капка и няма и да има увеличение на дозата ,защото иде пролет! Simple Smile

П.П: Страшно е опасно предозирането с витамин Д!!!

# 23
  • Мнения: 1 735
PolarFox,не мога да не ти копирам постинга от другата тема и тук! smile3501

хипервитаминозата Д е опасна, з-то принципно е много трудно обратима-натрупва се Са във вътрешните органи-бъбрец, сърце, кръвоносни съдове, бели дробове, роговица. Хроничната интоксикация се проявява след 6 мес. с намален апетит, епизади на повръщане, бавно наддаване, преждевременно затваряне на фонтанелата.
Острата интоксикация се изразява в сънливост, вялост, мускулни крампи, обезводняване, увеличено количество на урината, хипертония, запек, температура и пр.
Най-просто казано това е.

# 24
  • Мнения: 306
НАШИЯТ ПЕДИАТЪР ВИГАНТОЛА ЯВНО ГО ИМАШЕ ЗА БОМБОНИ-ДАВАЙТЕ,УВЕЛИЧАВАЙТЕ...НА 1г.НИ КАРАШЕ ДА ДАВАМЕ ПО 4-5КАПКИ perko ScreamНАМАЛИХ ГИ,ЗАПОЧНАХ ДА ДАВАМ ПРЕЗ ДЕН ДВА,НАКРАЯ СПРЯХ,КАТО МЕ ПОПИТА ДАВАТЕ ЛИ?АЗ-ДААААА!ЗАТВОРИ НИ СЕ ФОНТАНЕЛАТА.ПОВЕЧЕ СЛЪНЦЕ И РАЗХОДКИ И НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2 КАПКИ,НА МОЯ ПОЗНАТА ДЕТЕТО Е С ДЕФОРМИРАНА ГЛАВА ОТ ПО 5 КАПКИ ДО 6м.ЛУДА РАБОТА!А НЯКОИ ДОРИ НЕ СА ДАВАЛИ ВИГАНТОЛ!

# 25
  • София
  • Мнения: 6 977
И аз от утре започвам да й давам,педито ни каза по 2 капки.Омнео-то с което се дохранваме също съдържа вит.Д така,че 2 са достатъчни.Но всичко е индивидуално,така ,че мисля че трябва да слушате доки.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 6 918
Всички ползват Вигантол и да има такова нещо.Прави се профилактично точно при бързо наддаване,за да предпазиш детето от рахит мисля,че беше

# 27
  • Мнения: 2 407
Aз давах до 6 месец по 3 капки на ден, а сега давам по 2.

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Колкото каже лекарката давай, за всяко дете е различна дозата.

# 29
  • Мнения: 341
Абсолютно всички бебета на нашата географска ширина приемат Вигантол до около 1 г., докато им се затвори фонтанелата. Това е защото при това количество и интензивност на слънчевите лъчи, което е тук, явно естествения синтез на витамин D е недостатъчен.
Относно дозировката, въздържам се да давам мнение - все пак не съм лекар. Моят син също наддаваше добре, но по-забележителен беше ускореният растеж на дължина / височина (7 см. за първия месец #Crazy). Въпреки всичко, от началото до края на приема на Вигантол (до към 11 месечен) съм му давала по 2 капки - толкова му даваше педиатъра.

Общи условия

Активация на акаунт