Пазарът на недвижими имоти - какво се случва реално?-3

  • 68 046
  • 736
  •   1
Отговори
# 480
  • София
  • Мнения: 9 128
Някакви впечатления за Имоти Доверие - дали може да им се има доверие  Wink?

# 481
  • Мнения: 54 656
Само информативно да питам - как се движат едностайните в София?
До 50м2?
По възможност брокер да ми отговори. Wink

# 482
  • Мнения: 9 702
Някакви впечатления за Имоти Доверие - дали може да им се има доверие  Wink?
Имам бегло впечатление от тях, което се изразява в това, че публикуват обяви за апартаменти, които вече са продадени. Повече наблюдения нямам.

# 483
  • Мнения: 2 817
Само информативно да питам - как се движат едностайните в София?
До 50м2?
По възможност брокер да ми отговори. Wink
За кой квартал?

# 484
  • Мнения: 1 176
Само информативно да питам - как се движат едностайните в София?
До 50м2?
По възможност брокер да ми отговори. Wink

Грубо от 25 хил.евро нагоре. Колко нагоре зависи от квартала.
В началото на годината това ни беше тавана на бюджета и изборът беше силно ограничен. Виж, между 25 и 30 хил. се намираха симпатични неща в по-приятни квартали от Люлин, Надежда и Обеля. Това бяха и сумите, които брокерите посочваха като реалистични.

# 485
  • Мнения: 54 656
Само информативно да питам - как се движат едностайните в София?
До 50м2?
По възможност брокер да ми отговори. Wink

Грубо от 25 хил.евро нагоре. Колко нагоре зависи от квартала.
В началото на годината това ни беше тавана на бюджета и изборът беше силно ограничен. Виж, между 25 и 30 хил. се намираха симпатични неща в по-приятни квартали от Люлин, Надежда и Обеля. Това бяха и сумите, които брокерите посочваха като реалистични.


Не съм наясно с кварталите, от Пловдив съм.
Идеята е да се отдава под наем, а след 3 години, ако дъщеря ми реши да учи в София, да живее там.
Но ми се струва доста сложно управлението на имота, затова още се чудя? Crazy

# 486
  • Мнения: 25 811
Хепи, ако намериш свестен имот управлението не е чак толкова трудно, а и наемите в София са добри.


Моят въпрос е друг, с цел инвестиция кое е по добре, качествен двустаен без забележки или тристаен с компромиси, да кажем ,че  цената е сходна а и и местоположението също. Та вие към кой имот бихте се насочили?

# 487
  • София
  • Мнения: 9 128
Здравейте.
Започнахме преговори с агенция - харесали сме апартамент от обява, те го предлагат, не са ни търсили нищо, нито са ни консултирали, само са ни завели на 1 оглед по обява, която сме намерили в нета.
Питането ми е какви услуги следва да извършат оттук нататък за комисионата, която искат  newsm78? Какъв е стандартът, ако мога така да се изразя.
От агенцията твърдят, че върху таксата се начислява и ДДС, т.е. ако се води примерно 3%, реално се плащат 3.6% - това практика ли е или се опитват нещо да ни баламосват  Rolling Eyes?
Благодаря ви   bouquet.

# 488
  • Сф
  • Мнения: 4 776
Баламосват ви.
Стандартната е 3%, много често може да се договори и на 2.5% и дори 2%. Само за едно отваряне на врата 3.6% са ужасно много.

# 489
  • София
  • Мнения: 1 390
За съжаление НЕ ги баламосват. Повечето агенции работят с комисион от 3%, но има някои,които работят с 3,6%. Силно се съмнявам която и да е агенция да го намали, това би станало само ако продадеш и купиш с една и съща такава.

# 490
  • Мнения: 4 444
So Lucky* ,двустайния без забележки  пред тристайния със такива с уговорката че по забележки допускам  лошо изложение,малки стаи с чупки,външни стени и кофти етажи.
По малкото стаи е по-малко средства за ремонти,по-малко мебели и незначителна разлика в наема сравнен с тристайния,от който като махнеш данъците и парите за ремонти и мебели даже може да ти остане по-малко.
 zazu1 ако плащаш в брой не с кредит си потърси доверен адвокат да ти провери всичко,че на брокерите не може да се има доверие.Може да са небрежни или некомпетентни а не носят отговорност.После проблемите са си за теб.
Ако имота си заслужава ,не го изпускай заради посредника.Таксата е 3% или не по малко от 1000Е според зависи колко струва имота.ДДС влиза в тази сума,а не се надчислява .Късмет!

# 491
  • Мнения: 4 076
Питането ми е какви услуги следва да извършат оттук нататък за комисионата, която искат  newsm78? Какъв е стандартът, ако мога така да се изразя.
От агенцията твърдят, че върху таксата се начислява и ДДС, т.е. ако се води примерно 3%, реално се плащат 3.6% - това практика ли е или се опитват нещо да ни баламосват  Rolling Eyes?
Благодаря ви   bouquet.
Сваляла съм комисионна до 1,5%,но не е в това въпроса.
Ако имотът е апетитен с добра цена и доста кандидати,не атакувай комисионната,а искай от брокера отстъпка от цената и нотариалните такси на две.Ако си с готови пари,подчертай го.Накрая дърпаш чертата и ако си заслужава,плащаш и го взимаш,без значение на коя страна колко даваш.
Ако не си на зор за точно този имот,се пазари за всичко наред...

# 492
  • София
  • Мнения: 9 128
Благодаря за отговорите   bouquet.
Не разбрах това за нотариалните такси.
....... не атакувай комисионната,а искай от брокера отстъпка от цената и нотариалните такси на две...

# 493
  • Сф
  • Мнения: 4 776
Благодаря за отговорите   bouquet.
Не разбрах това за нотариалните такси.
....... не атакувай комисионната,а искай от брокера отстъпка от цената и нотариалните такси на две...

ОЗначава продавачът да поеме половината от таксите по прехвърлянето. Защото в повечето случаи купувачът ги плаща, но зависи как се договорите.

# 494
  • Мнения: 4 076
В повечето случаи всички такси по прехвърлянето са за сметка на купувача.Те никак не са малък процент от цената на имота.
Някои купувачи и брокери успяват тези такси да се разделят наполовина,купувачът поема само половината,другата половина плаща продавачът.

Общи условия

Активация на акаунт