Вегетарианска седма - кой какво ще готви днес?

  • 103 604
  • 851
  •   1
Отговори
# 660
  • София
  • Мнения: 3 441
Пробвайте сварения нахут да белите не зърно по зърно.а като сложите няколко зрънца между дланите и ги разтъркате.Падат лесно и бързо става.

# 661
  • Мнения: 21
записче  Simple Smile

# 662
  • Мнения: 21
може ли да споделите интересна рецепта с просо?
Благодаря bouquet

# 663
  • Мнения: 2 416
Пробвайте сварения нахут да белите не зърно по зърно.а като сложите няколко зрънца между дланите и ги разтъркате.Падат лесно и бързо става.

Благодаря,
ще пробвам другия път.

Днес да се похваля с пълнени чушки (най-после намерих хубави и пресни) с много копър, моркови и стафиди. Млечен сос с чесън и копър.

# 664
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
череши хрущяли от дървото  Mr. Green
крем супа от картофи и тиква
лозови сърми
баница
фалафели
пърж. картофи
сурови бонбони с фурми
сладолед от замръзен банан

# 665
  • София
  • Мнения: 5 246
asyalein впечатляващо разнообразие.
Купих си фурми на сладко- гъсто, като мармалад

Днес
1. Козунак с чай
2. Пълнени чушки с киноа и сметана на фурна
3. Зелен фасул яхния

За следващо готвене- коприва с просо

Последна редакция: нд, 29 май 2016, 18:03 от Мигла

# 666
  • Мнения: 9 990
Пилаф на фурна с тиквички и домати.

# 667
  • Пловдив
  • Мнения: 4 384
Пресни картофки с подправки на фурна
Ориз с тиквички на фурна
Сладкиш "Калина"

# 668
  • София
  • Мнения: 5 007
пълнени тиквички с яйце и сирене
ягодова торта
грах

# 669
  • София
  • Мнения: 5 246
1. Макарони на фурна
2. Кюфтета /печени/ от тиквички с моркови, нахутено брашно и лук със сметана/крема сирене/
3. Червена леща яхния

Между храненията- череши, чай, пряники/курабийки/, кисело мляко

Последна редакция: вт, 31 май 2016, 20:58 от Мигла

# 670
  • Мнения: 1 133
Рататуле / получи ми се като гювеч на фурна или имам баялдъ /
Ризото с гъби и спанак
Равиоли със спанак и песто
Пържен патладжан със зелена салата
Ябълков щрудел

# 671
  • София
  • Мнения: 5 246
Попара
Картофена крем супа
Пица на охлювчета

# 672
  • Мнения: 9 990
Пълнозърнеста баница с хляб Бонус, залят с яйца, сирене, кашкавал и масло.

# 673
  • Мнения: X
Страхотна тема .Радвам се ,че я открих.Ще прегледам и другите теми за идеи и вдъхновения.С ММ решихме да станем вегетарианци и ще черпя идеи от вас .Ще споделям и какво готвя и какво ядем.
За вчера кашкавал пане в кори от баница за обяд
а за вечеря тиквички на фурна със сос от кисело мляко , копър и чесън .

# 674
  • Мнения: 107
Привет  bouquet Тази седмица основно пресни салати и много череши, кайсии и смутита Simple Smile Готвеното ще е:

- ризото със зеленчуци
- червена леща с праз
- тиквички на грил тиган с чеснов сос от кашу
- запечени картофи и батати върху хартия за печене ( стават като пържени картофи, но не са пържени, понеже не пържа нищо )
- пълнени чушки с ориз и булгур
- таратор с чесън и орехи

Хубава веегтарианска седмица  chef

Общи условия

Активация на акаунт