пушите ли???

  • 8 336
  • 254
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 356
                Аз спрях цигарите много преди да забременея, просто така реших...
  А относно  запознаването с рисковете при тютюнопушенето, убедена съм, че всички са наясно от последствията - няма нужда от крайни изказвания.

# 61
  • Мнения: 107
Ей какви майки сме бре?! Пушим, пием кафете, ходим по кръчми, ядем нездравословно, седим си по панелките и се нервим на комшиите, дишаме прекрасния въздух на милата ни родина, дразним се, че не ни правят място в трамвая или някъде другаде, възмущаваме се, че другите не се съобразяват с нас, ние, тези които с мъки изглевждаме едно-две деца, които трябва да се съравноваваме с малцинствата и да се чудим - аджеба не е ли по-добре да си от другата страна! Нали форумите са за разтуха! както казваме и както са се изписали безброй страници на тази тема - всеки са м си решава! Отговорността си е негова! Защо трябва да се заяждаме?! Тъпо е! Ама чакай, чакай, не разбирам сигурно, щото не съм особено интелигентна! Простете!

# 62
  • Мнения: 992
Цитат
Не се успокоявайте вобще!Това е истинско престъпление спрямо децата ви!Как вобще си мислите че няма последици,има и то значителни!Децата ви ще имат астма в бъдеще,ще се скъсат да кашлят,непрекъснато ще висите по болници,да не говорим че стават доста по тъпи от другите ,а за рака на белите дробове мислите ли?!Що за малоумие да давате такова бъдеще на детето си,давате ли му вобще шанс да живее в свят без тютюнев дим!За мен вашето поведение е виша форма на егоизъм !Яд ме е че вие имате бебета а толкова майки които не пушат и са достатачно отговорни не могат да имат деца!Аз Слава Богу не съм от тях!Трябва да ви кажа,че вашето незнание по въпроса колко това е опасно за вас и детето поставя под въпрос нивото ви на интелигентност!


Еи ма ти си страшно нахално същество всяка жена има прво да си живее живота както намери за добре и ти си никоя че да даваш мненията си по този начин горките ти деца сред каква злоба растат ужас на никое дете не пожелавам такава злобна майка а това дали ние пушещите майки имаме право или не да имаме деца не си нито господ нито нищо за да казваш следващия път като решиш да напишеш такъв постинг помисли защото пишеш за интелигентност но питам се дали си вобще интелигентна е отговора е не със сигурност

# 63
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
както казваме и както са се изписали безброй страници на тази тема - всеки са м си решава! Отговорността си е негова! Защо трябва да се заяждаме?!

Да, всеки сам решава, но не мога да проумея как някой иска да го успокояваме за нещо, за което се знае, че не е полезно; някой, който казва, че не е запознат с рисковете от тютюнопушенето

Иначе никой не осъждам

# 64
  • Варна
  • Мнения: 4 969
При все , че съм страстна пушачка като забременях ми се гадеше доста около 10 дена.Тогава спрях цигарите, но запалих веднага щом спрях да кърмя.Ако не бях повръщала толкова много в началото на дали щях да успея да ги спра Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 107
както казваме и както са се изписали безброй страници на тази тема - всеки са м си решава! Отговорността си е негова! Защо трябва да се заяждаме?!

Да, всеки сам решава, но не мога да проумея как някой иска да го успокояваме за нещо, за което се знае, че не е полезно; някой, който казва, че не е запознат с рисковете от тютюнопушенето

Иначе никой не осъждам

По принцип въобще не визирах теб! Едва ли има човек, който не знае за вредата от тютюна. Просто явно момичето иска да чуе, че не е тя единствената, която пуши и че всичко е наред! Според мен товас значи, че си дава ясна сметка за вредите, но не е достатъчно силна като мамите, които са успели да спрат цигарите! Когато бях бременна и аз търсех същата утеха! Разбирам я напълно!
Само да вметна нещо - в Долни или Горни Дъбник, не си спомням точно има семейство цигани, със 17 деца, като една от щерките вече има 16!!!!!!!!!!!!!!! Чувала си метафората - пушиш като дърта циганка!
Пак казвам, цигарите са повече от вредни, но решението е лично и отговорноста също!

# 66
  • Мнения: 5 391

mama_Blue , не се засягам от различното мнение, засягам се от просташки тон, който няма място във този форум!
Има начин да изразиш различното си мнение, без да нападаш и да бъдеш груб - има начин, но е въпрос на възпитание и култура!

Подкрепям Peace

# 67
Ми да, пушим  Rolling Eyes

Два пъти бях бременна и два пъти не успях да ги откажа. Два пъти кърмих - пак така. Децата ми, да чукна на дърво, са здрави и щастливи. Големия за две години хапче не е пил, нито кашлица е имал. Не знам кой е решил, че цигарите непременно водят до увреждания, малформации и прочее прокоби! Да, така се говори, но на практика така ли е? Покрай мен няма нито една майка, чието дете е с проблеми /да не дава Господ/, заради пушене по време на бременността. А познавам десетки такива.

# 68
  • Пловдив
  • Мнения: 1 405
През първата си бременност ми ставаше лошо от цигарите и не съм пушила, но през втората от към 4-5 месец палех по 1-2 цигари понякага Sick. Интересното е че сега докато кърмя, въобще не ми се пуши и не пуша. Не се и дразня от хората окло мен с цигара, заради което припалвах по време на бременноста ми.

# 69
  • Мнения: 2 196
За първи път ми се случва да се разтреперя от яд пред компа!! smile3515
   Чудя се с какво право една очевадно неграмотна жена ще ни квалифицира децата като тъпи! #Cussing out
    Мамо Марго,как би се почувствала,ако наречем твоето дете така?

ти пък...струва ли си да се ядосваш така Thinking
Няма майка,коята да остане равнодушна,когато обиждат детето и.

# 70
  • Мнения: 1 883
И с двете си бременности и докато кърмех не съм запалвала цигара = родих 2 четирикилограмови красавици . Моя приятелка се скъсваше да пуши / по 2 кутии / и първото и детенце се роди 2.5 кг, а второто 2.3кг !!! А вие си се самозаблуждавайте колкото си искате ,че не вредите на нероденото си дете Hug

# 71
  • София
  • Мнения: 4 423
vikuna , аз пък родих дъщеря 3.700 и пушех през цялото време - хайде сега ми кажи, че е случайно.

# 72
  • Мнения: 743
Както виждам моето изказване е предизвикало необходимата дискусия по темета!Това е много добре,защото това беше и целта на изказването !
Да, думите ми са доста крайни,но понякога нещата трябва да се казват в прав текст,без излишни успокоения и уговорки.
На майките като Адел,Вили 1,ками,FY,tsveti bg,margo71,ninka,tsveti i,misty,donikaqq,daisy st,reniuga,mama reni и други които са изразили подобно на моето мнение и са дали личен пример как човек може да се справи с проблема стига  да иска,мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за вашите постинги!  bouquet
Специално на шоши едно голямо БРАВО!, а на nevia пожелавам успех!

На меко казано злобните изказвания нямам намерение да отговарям,само ще допълня ,че целта ми не е била да засегна никого на лична основа,това си е мое мнение и аз имам смелостта да го изкажа което е мое право,а не нахалство,ако някоя от вас се е познала в моята характеристика и се е обидила това си е ваш проблем!
Радвам се че децата ви са здрави дай Боже винаги да е така,но ако не са няма ли да ви измъчва мисълта ,че и вие може да сте допринесли за проблема.
Детето е дар Божи,то е едно от най големите щастия в живота,поне за мен е така,то не се дава на всички хора,затова човек трябва да се отнася отговорно към подаръка който му е даден!

Към popova,bianka,anMary,zzz,alterna,doniboni bebche05,chica22,querida ,Буболина,мимка Ако моето изкаване ви е ядосало добре, това е по-добре от приятния унес в който изпадате успокоявайки се една друга,ако ви провокира и да отидете в някой от кабинетите където помагат на зависими от никотина и да видите бял дроб на дете живеещо при пушещи родители,това ще  е един голям успех!
А иначе да прави сте че не ви познавам ,вие мен също доколкото знам така че съм далеч от мисълта да ви чета конско,а вашите изказвания далеч надвишават по епитети моето!
Останете си със здраве и за разлика от вас аз ви пожелавам здрави деца!
На всички останали които са се преборили или се борят активно с проблема им пожелавам успех и стискам палци да удържат на изкушението да следват навика!Бъдете силни,каузата си заслужава!

# 73
  • Мнения: 743
И с двете си бременности и докато кърмех не съм запалвала цигара = родих 2 четирикилограмови красавици . Моя приятелка се скъсваше да пуши / по 2 кутии / и първото и детенце се роди 2.5 кг, а второто 2.3кг !!! А вие си се самозаблуждавайте колкото си искате ,че не вредите на нероденото си дете Hug
Подкрепям те напълно!Да са ти живи и здрави!

# 74
  • Мнения: 51
И аз пушех докато бях бременна и то доста. След като родих продължих да пуша, но доста по-малко. И така малко по малко ги намалих и докато бебока стана на 4-5 месеца успях да ги откажа
 newsm68 Детето ми не е имало никакви проблеми със здравето. Знам че цигарите са вредни, но не мисля, че те са в основата на всяко заболяване при децата. Познавам майки, които са пушили по 1-2 кутии на ден докато са били бременни и децата им не са боледували никога и познавам такива, които никога през живота си не са пушили, а децата им постоянно боледуват от нещо. Не че подкрепям пушенето, но не мисля, че е чак толкова фатално ако изпушиш някоя цигарка през деня  smile3546
 И все пак не прекалявайте. Успех на всички, които се опитват да ги откажат  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт