пушите ли???

  • 8 379
  • 254
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 883
vikuna , аз пък родих дъщеря 3.700 и пушех през цялото време - хайде сега ми кажи, че е случайно.


Абе мами защо ни заблуждатате , че не сте наясно колко са вредни цигарите за плода ???Буболина сега опитай да пушиш повече - да видим какво ще стане . newsm78

# 76
  • София
  • Мнения: 4 423
Пуша повече, какво те бърка теб, а??? Какво ще стане, нали си Нострадамус - давай, проракувай!!!

# 77
  • Мнения: 3 042
По принцип съм пушачка. Но и през двете си бременности отказвах цигарите докато бях бреми и кърмех, а след това пак започвах да пуша. При първата бременност не помня кога точно ги отказах,  newsm78май беше към 3-4м, реших и постепенно ги отказах. През  втората бременност това  стана в началото на 4м. Още от края на първия месец много ми се гадеше и постоянно ми беше лошо и така доста намалих цигарите. Постепенно пушех все по-малко и по-малко докато накрая ги отказах.
Добре е да ги откажеш, но разбира се трябва да имаш желание и воля да го направиш.

# 78
  • Мнения: 1 883
Пуша повече, какво те бърка теб, а??? Какво ще стане, нали си Нострадамус - давай, проракувай!!!


На мене ми се струва ,че цигарите те изнервят ,а не те успокояват !!!Изобщо не ме бърка , а ме е яд ,че и тебе не те бърка "бъдеща " майко  bouquet

# 79
  • Мнения: 577
не не пуша

# 80
  • Мнения: 1 883
Сигурно ще кажеш и ,че пиеш алкохол #2gunfire и това мен няма да ме бърка , ама си сбърваш детенцето ooooh!

# 81
  • София
  • Мнения: 4 423
Не, успокой се - не съм пила никога в живота си! Naughty
Защо не дойдеш да ми износиш горкото дете?

# 82
  • Мнения: 2 196
Не се успокоявайте вобще!Това е истинско престъпление спрямо децата ви!....Децата ви ще имат астма .....да не говорим че стават доста по тъпи от другите .....?!Що за малоумие да давате такова бъдеще на детето си...!За мен вашето поведение е виша форма на егоизъм !Яд ме е че вие имате бебета а толкова майки които не пушат и са достатачно отговорни не могат да имат деца!Аз Слава Богу не съм от тях!Трябва да ви кажа,че вашето незнание по въпроса колко това е опасно за вас и детето поставя под въпрос нивото ви на интелигентност!
Не мнението ти за вредата от цигарите,а грозния и истеричен начин ,по който се опитваш да го наложиш,предизвика такава бурна дискуския.
   Никой не спори,че има вреда от цигарите.Аз искренно се възхищавам на всеки,който е успял да спре.Но това,че аз,по една или друга причина,не съм успяла,не значи,че автоматично се превръщам в малоумна престъпничка,при това майка на дете-тъпаче/това според твоето компетентно мнение/.

# 83
  • Мнения: 107
Лелеле, малееееййй, хубави списъци!
Да си направим списък за червени точки и списък за черни!  Twisted Evil
Дъщеря ми се роди 4.300 при все че пушех, кога повече, кога по-малко! Пък даже я и преносих! Дано на всички да са живи и здрави дечицата, това е най-най-важното!
Когато човек изказва мнение, все пак може би трябва да се съобразява какво и как говори! Истината мо же да се каже и по друг начин - любезен, прям, искрен, добронамерен! Малко ни е лошотията дето ни заобикаля, та дайте и тук да се борим за надмощие!

# 84
  • София
  • Мнения: 2 227
Както виждам моето изказване е предизвикало необходимата дискусия по темета!Това е много добре,защото това беше и целта на изказването !
Да, думите ми са доста крайни,но понякога нещата трябва да се казват в прав текст,без излишни успокоения и уговорки.
На майките като Адел,Вили 1,ками,FY,tsveti bg,margo71,ninka,tsveti i,misty,donikaqq,daisy st,reniuga,mama reni и други които са изразили подобно на моето мнение и са дали личен пример как човек може да се справи с проблема стига  да иска,мога да кажа едно голямо БЛАГОДАРЯ за вашите постинги!  bouquet
Специално на шоши едно голямо БРАВО!, а на nevia пожелавам успех!

На меко казано злобните изказвания нямам намерение да отговарям,само ще допълня ,че целта ми не е била да засегна никого на лична основа,това си е мое мнение и аз имам смелостта да го изкажа което е мое право,а не нахалство,ако някоя от вас се е познала в моята характеристика и се е обидила това си е ваш проблем!
Радвам се че децата ви са здрави дай Боже винаги да е така,но ако не са няма ли да ви измъчва мисълта ,че и вие може да сте допринесли за проблема.
Детето е дар Божи,то е едно от най големите щастия в живота,поне за мен е така,то не се дава на всички хора,затова човек трябва да се отнася отговорно към подаръка който му е даден!

Към popova,bianka,anMary,zzz,alterna,doniboni bebche05,chica22,querida ,Буболина,мимка Ако моето изкаване ви е ядосало добре, това е по-добре от приятния унес в който изпадате успокоявайки се една друга,ако ви провокира и да отидете в някой от кабинетите където помагат на зависими от никотина и да видите бял дроб на дете живеещо при пушещи родители,това ще  е един голям успех!
А иначе да прави сте че не ви познавам ,вие мен също доколкото знам така че съм далеч от мисълта да ви чета конско,а вашите изказвания далеч надвишават по епитети моето!
Останете си със здраве и за разлика от вас аз ви пожелавам здрави деца!
На всички останали които са се преборили или се борят активно с проблема им пожелавам успех и стискам палци да удържат на изкушението да следват навика!Бъдете силни,каузата си заслужава!
Ихааа, ама леле ... браво на всички, които споделят твоето мнение, а другите кротко да вървим в казана а? И после ще ми разправя, че искала само мнение да изкаже... дрън, дрън. Ами, ако искаш да ти даденм една пушка и да почнеш правосъдие да раздаваш, какво ще кажеш? И аз да те питам кой точно НЕ ти е пожелал здрава рожба за да се изказваш "Останете си със здраве и за разлика от вас аз ви пожелавам здрави деца!"? Имам предложение, ходи и остави метлата зад врата и ела пак да си поговорим  Peace

# 85
  • варненка от София
  • Мнения: 4 882
Пушех докато забременях, после сама ги отказах поради простата причина, че ми се гадеше от цигарите и дима им (до ден днешен е така) от кафето и шоколада. Надявам се да не ми се допушва, но до този момент наистина нямам желание да паля и смятам да остане така, дори ако трябва на инат да е. Това кой пуши и кой не е собствена преценка на човека, има момичета, които реагирад бурно по темата и аз не ги оправдавам. Всеки има глава на раменете си и може сам да прецени какво да прави. Не защитавам нито едните, нито другите, но братовчедка ми пушеше и с двете си деца и това не й пречи сега да има две прекрасни и здрави деца.
Който не пуши цигари, да пуши лула пък, к'во толкова!? smile3534

# 86
  • Мнения: 213
 smile3501  Браво Zzz!!!!

# 87
  • София
  • Мнения: 9 898
Аз съм непушач,но не мога да се съглася с мама Марго.От лекар съм чувала,че до 5 цигари на ден не вредят на бебо.Не зная до колко е вярно.От личен опит мога да ви разкажа за една моя близка роднина.Тя пушеше и при двете си бременности някакви леки цигари.Дечицата се родиха живи и здрави,но много често боледуват от бронхити.Нямам идея дали е във връзка с пушенето,но сега тя постоянно се самообвинява.Аз съм израсла в семейство на страстни пушачи и знам колко е трудно отказването....Но направете всичко възможно заради бебчо,пък после ще си пушите цял живот.Успех.

# 88
  • Мнения: 1 883
Не, успокой се - не съм пила никога в живота си! Naughty
Защо не дойдеш да ми износиш горкото дете?


 hahaha hahaha hahahaМното ти благодаря ,че ми разсейваш скучното ежедневие !!!  bouquet

# 89
  • Мнения: 992
аз не разбирам какво им прави кеф на тези хора да се изказват така защо не ги оставите на мира пушещите майки те сами носят глави на раменете си и могат да преценят да пушат или не тези ваши изказвания няма да накарат никого да се откаже от цигарите така че спестете си хапливия тон и не се месете в живота на хората момичето което е почнало темета със сигурност е искало да сподели и в темата да се включат майки с опит а не такива упреци и аз пожелавам на всички пушещи и непушещи майки здрави дечица

 smile3501 браво zzz

Общи условия

Активация на акаунт