Интериорен и екстериорен стил по аматьорски - 34

  • 64 902
  • 742
  •   1
Отговори
# 720
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Радвам се, че все още успявам да изненадам гурутата на дизайна  Wink

Цитат
А може би и една скица на апартамента, че и аз взех вече да се губя из стаите Smile
И както казваше един небезизвестен персонаж:
"А ключ от квартиры, где деньги лежат?"  Wink
Шегичка.

Дайте идея как се снима срещу прозорец? Но като за блондинки, моля. Изобщо не мога да хвана цветовете, а и всичко е едно такова никакво, когато се снима контражур.
"А ключ от квартиры, где деньги лежат?"   JoyДа, верно великият комбинатор е велик Simple Smile

Нали съм луднала с разни глупости в службата рядко влизам и пропуснах снимките  Embarassed
Моля те, моля те, моля те поне на лични ...

# 721
  • Мнения: 5 160
Doris, не го познавам Димо, ама много много е прав  Peace

# 722
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Doris, не го познавам Димо, ама много много е прав  Peace

Той е Ди-то от Ян-Ди Simple Smile
Със съпругата му бяхме колежки в университета. Фабриката им е в Приселци, преди работеше основно за износ, но отдавна не съм ги чувала.

И много подробно е обяснявал, че е компромис разтегателния диван спрямо комфорта на неразтегателния има значение за ергономичността - колко е дълбок, наклон на облегалките, височина, които при разтеглящ се диван пък трябва да се съобразят с механизма. И един страхотен диван на снимка, ако само малко се променят пропорциите е възможно да не е вече толкова страхотен.

# 723
  • UK
  • Мнения: 5 999
Запис и от мен в прекрасната ви тема  bouquet

Предстои ми нанасяне в прекрасен мезонет, тук ще черпя идея, кое и как бих могла да аранжирам в него, както по отношение на пространството, така и по отношение на мебелите Heart Eyes

# 724
  • София
  • Мнения: 16 213
Като за начало да взема да ти снимам портичката на нашите наематели-немци към стълбите (защита срещу катерещи се бебета), иначе не те виждам как ще овардиш девойките да не атакуват втория етаж Simple Smile

# 725
  • UK
  • Мнения: 5 999
Като за начало да взема да ти снимам портичката на нашите наематели-немци към стълбите (защита срещу катерещи се бебета), иначе не те виждам как ще овардиш девойките да не атакуват втория етаж Simple Smile

Шарки, ако не е проблем ще съм ти благодарна  bouquet И аз съм се замислила по този въпрос Crazy Има едни прегради за стълби и в Икеа вкл., мислех си с нещо такова, на долното стълбище и на подхода му на 2-рия етаж newsm78

# 726
  • София
  • Мнения: 16 213
Следващия път, като влезна там, че не ми е удобно само заради снимането да ходя Simple Smile . Ние и без това достатъчно ги тормозим последните 2-3 седмици, че правим външна изолация, сменяме помътнели прозорци (което се оказа единия от големите "лекове" срещу мухъла), сега вероятно ще подменияме и посипката по наклонените покриви, че чичо ми си е оставил ръцете преди 12 години....

# 727
  • Мнения: 2 422
Апартамент в скандинавски стил, но не съвсем.
http://www.alvhemmakleri.se/hem-till-salu/OBJ17735_1408528096/bilder

Страхотна кухня. Печката Heart Eyes

Столът и масичката са приказни.

# 728
  • Мнения: 11 747
Ех, че е хубаво!

# 729
  • Варна
  • Мнения: 4 057
dafinov list много чар има в този апартамент, като се започне от прелестния асансьор. Имам чувството, че можеш да разчетеш как са надграждали поколенията живели там и са добавяли нещо новичко,но са оставили и старото.
Не са пипнали прозорците и вратите, възможно е сградата да е със статут?

# 730
  • Мнения: 5 160
Бива  Peace Има си пространство Simple Smile прибл. 160 м2 ...

# 731
  • Варна
  • Мнения: 919
Ох, колко пространство. Много хубаво! Искам и аз така, с голям просторен коридор. Сестра ми живя няколко години в подобен апартамент в Пекин, с високи тавани, големи стаи, огромни вградени и незабележими гардероби и двойна врата за дневната стая. Не спирах да се възхищавам на пространството, нищо, че вътре не беше кой знае какво като обзавеждане.

# 732
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Е струва 7 900  000  Шведски крони (SEK) и един гугълски калкулатор изчисли 1 677 645.09 лв.
Но пък получаваш:
Стаи: 5 + кухня
Жилищна площ: 182 кв.м (застроена uppmätn стандарт SS 021054)

# 733
  • Мнения: 1 732
Здравейте, имам спешна нужда от вашите идеи и съвети.

Днес или утре ще купуваме тапети за едната от стаите. Тя за сега ще е домашен офис, в последствие вече след време ще стане детска стая живот и здраве.

Идеята ми е сега да е в бяло/сиво/жълто, като жълтото да е само в аксесоарите, за да може след време като детска стая да се трансформира в бяло/сиво/розово или бяло/сиво/синьо. Ако пък толкова няма как да ми се реализира идеята съм склонна да изменя малко идеята ми, защото пък в крайна сметка тапетите могат лесно да се сменнят и няма да е фатално след време просто да ги сменим в тон с детска стая.

За сега обаче дилемата ми е следната:
- имаме интериорна врата в светло дървен цвят
- голям прозорец и врата към терасата от ПРЦ - бели
- понеже тази стая и дневната гледат към улицата ми се искаше да са с еднакви пердета. А пердетата на дневната ще са в бежаво (горе долу цвят на зеблян човал)
- мебелите са бели (бюро и секция до стената) с леко ушкурени като захабени челни лайсни

Това е всичко с което да се съобразя и ми е малко трудно да преценя:
- какъв цвят да са тапетите и само един цвят на всичките стени ли
- какъв цвят да претапицираме дивана?

Помагайте, а аз обещавам че после ще покажа снимки.  bouquet bowuu

---
И понеже разглеждам идеи в Пинтерест, като видях тези прозорци по стената веднага се сетих за хубавата врата на Богиня. Е, като стил и съчетание с останалите мебели няма нищо общо с нейната стена де, но все пак: цък

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 09:58 от medissa

# 734
  • Варна
  • Мнения: 5 193
medissa, много ли държите на тапети? Всяко боядисване на стени е в пъти по-лесно от сваляне на омръзнали или грешно избрани тапети...

Избрала си възможно най-неутралните тонове, и аз ги харесвам такива, за тапетите не се наемам да ти дам съвет. Аз по-скоро бих боядисала едната стена в по-тъмен цвят тази, която е до входната врата. Топло(светло) дърво и студен цвят си отиват като комбинация.


 Щом имаш и дървесна шарка в стаята , може би някаква такава комбинация :





Общи условия

Активация на акаунт