НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 403
  • 710
  •   1
Отговори
# 495
  • SA
  • Мнения: 3 196
Seti Beti , ами тогава- за щитовидната жлеза - TSH, T3, T4 и евентуално антителата ( ако не знаеш дали си с Хашимото, или ако искаш да видиш нивото им).
За въглехидратната обмяна - кръвна захар, инсулин на гладно, гликиран хемоглобин. Като за начало мисля това е достатъчно, пък ако има някакви проблеми, могат да се назначават и допълнителни изследвания, естествено като обременяване с глюкоза.
Diana D, добре дошла и чакаме още хубави новини от теб!  Hug

# 496
  • Мнения: 73
Diana добре дощла,бих те посъветвала да включиш някакъв вид физическо натоварване,така резултатите ще са още по-добри,на мен много ми липсват ,но още не мога да ги подновя.

# 497
  • Мнения: 2 718
Благодаря ви,момичета Hug
На Деничка и Джоя искам да кажа,че е много възможно да не си набавят необходимите калории и затова да не свалят кг. Сега си гледах лога на теглото и първите 3 дена,независимо че очеизвадно свалих на мерки на кг не мръднах. Любимият съпруг е малко фитнес-маниак-и той е същите  килограми като мен,но не са му проблем-енергичен е и работи интензивна физическа работа и т.н.,че той каза да му се отчета какво ядох и сметна сметката и ми каза че имам 1400 калории,а аз се тъпках до смърт /по моя преценка/ Като ми каза че той яде 4000 калории, а аз трябва да изям понеееее 2300 при сегашното ми тегло-моята вечно диетуваща съвест примигна и блокира. На следващия ден започнах да поливам с масло и т.н. и веднага кантара тръгна надолу. Аз от минусов калориен внос се превърнах на прахосмукачка направо-винаги ям някакви мизерни количества и нямам енергия,взема и припадна и любимия ме назоби със шоколад и айде 2 кила отгоре са си вечно мои-запасявам се да не се затрия  Rolling Eyes Така си докарах 66 кг отгоре по тая система.Вместо да намалявате калориите-пробвайте да ги увеличите за седмица-може да сте гладни и на това да се дължи и умората.  chef

# 498
  • Мнения: 2 718
Diana добре дощла,бих те посъветвала да включиш някакъв вид физическо натоварване,така резултатите ще са още по-добри,на мен много ми липсват ,но още не мога да ги подновя.
много ми се иска да го направя-преди бях активна спортистка,но имам хипертонично сърце и сърдечна недостатъчност-засега ще съм доволна да се вдигна от леглото-аз се докарах до там да не мога да отида до другата стая без да се задъхам Shocked-повечето от слабата ми батерия  Laughing.....но след една седмица на режима имам енергия и се чекна из дома. Ще почакам с интензивните натоварвания,но вече имам сила да ходя пеш и днес съм навъртяла около 5 километра сутринта и още токова ще има вечерта-ходя при маминка да й правя инжекции антибиотик а тя живее на 2.6 км от мен и аз тичкам пеш отиване и връщане 2 пъти на ден Simple Smile

# 499
  • Мнения: 22
Ех, все по хубава става темичката  Heart Eyes
Искам да попитам Шоки за магнезия.Гледах на Абофарма, но той е с Б комплекс.Препоръчваната дневна доза е по 1 таблетка дневно, но ми се  струва малко.Има ли опасност да се предозира Б ако взимам по 2  Rolling Eyes?
Добре дошла на Диана.Като чета постовете ти все едно чета за себе си.Аз също започнах то 105 кг. а с днешна дата вече наближавам да стъпя на 7.Радвам се, че се престраших да се храня така.Кръвното ми беше малко високо 140/100.Сега го меря редовно и е около 110/80.Как да не съм доволна  Laughing Имам сили и за тренировки.Тренирам с Румяна Илиева по 30 мин. на ден, за да пооформя това онова.Определено всички ми се чудят как с малко тренировки а не по 2 часа във фитнеса и с толкова мазно смъквам, но е факт Mr. Green

# 500
  • София
  • Мнения: 10 858
Ех, момичета, как ме радвате само!  Hug Hug Hug Hug
Браво на вас!  Heart Eyes Де всички да бяха като вас!

Диана, добре дошла  Hug Понякога се появява светлина и на нашата улица  Hug Успех и пиши как се движат нещата при теб.
За момента мисля, че ходенето ти е достатъчно, не е много добре да се натоварваш повече. Има време и за това, като свалиш кг, ще си спортувате с мъжлето и ще си мерите бицепсите заедно  Heart Eyes

# 501
  • Мнения: 2 718
............

Сещам се да дам линк към още една развенчаваща статия - този път на Дениз Мингър (тя е известна с това, че "накълца" на кайма Колин Кембъл с Китайското му проучване) за филма Forks over Knives, понеже помня, че и него коментирахме наскоро: http://rawfoodsos.com/2011/09/22/forks-over-knives-is-the-scienc … itique/#more-1487 Не съм я прочела още, а и филма не съм гледала, така че може първо да видя филма, а после да прочета статията на Дениз. Wink
много интересна статия и още по-интересни коментари-аз още ги чета,но един ми направи голямо впечатление,защото е точно за нашия режим:
Скрит текст:
I credit this diet with my health today since unfortunately in my early 20’s I got caught up in bulemia and anorexia because my then husband wanted me bone thin and put me on a low-fat diet. I got terribly malnourished and nearly died several times. Long story short, in the past 5 years or so I’ve seriously worked on my health. In the last year is when I went on the high fat/protien along with (more recently) bone broth and coconut oil with kefired raw milk and Cod LIver Oil and liquid Co-Q10 and I’m losing fat like crazy and I feel my back, shoulders and psosas “unfreezing” and my short term memory is coming back. I will be 50 next year and people think I am in my late 30’s even with all of the damage that my body sustained in the past. I credit it with the diet my mom gave us, lots of fat, meat and vegetables. We ate very little sugar, no soda and our treats were apples and sometimes pretzels (in moderation) and we could sometimes have a 7-up since it had no caffene, if we really begged. My poor mom, when McDoanlds came to town we begged her relentlessly for it and we maybe had it once a week after our Christian meeting on Sundays but not that often. My life course shows that the research for “Forks over Knives” is bunk. I’ve done every “diet’ known to man and they all fail in comparison to what I am doing now. The Chronic fatigue, (though I had the virus killed by an electro-something or other machine and that was a huge help) fibro-myalgia, depression etc. that I once had are all gone and my ex-husband possess them all instead. He continues his low-fat diet, “knowing that his arthirits “came from too much weight lifting when I was young” bull…he is a sugar/bread/donut hound, duh!

Това,което ми направи впечатление е приема на добавка-течен коензим Q10-предполагам,че ще е добре да се приема-аз мисля да пробвам. Сега ще купувам добавки-магнезий,рибено масло и витамините от група В,Д и Е.Мисля да включа и тоя коензим.
Fioren,благодаря за милото посрещане  Hug Страхотни резултати имаш-много мотивиращо! Каквото и да сваля-все е добре. Много е важно,че се чувствам добре и мисля така да си се храня форевър. Точно затова внимавам и не намалявам рязко калориите- позволявам по един плод дневно и ям по режима  даже да не ми се яде,да си стигна калориите. Wink С намаляването на теглото,намаляват и калориите необходими за основната обмяна и тогава пак 300 калории надолу ще отида. Много ми е зор да плюскам толкова,ама знам че иначе няма мърдане кг
Благодаря Вивиан Simple Smile непременно ще има слънце и на нашата улица-аз съм сигурна в това! Засега се меря с бицепсите на мъжо,само като му местя дъмбелите насам-натам да мина с прахосмукачката. Ужасно тежат! Shocked Mr. Green

# 502
  • Мнения: 130
Здравейте и от мен.На новодошлите - привет  bouquet!И при мен за сега няма сваляне нито на сантиметри ,нито на килца  #Cussing out /от 3 седмици се храня така мазно/.Но се успокоявам, че имам за сваляне 10-12 кила и това ще стане по - бавно.

# 503
  • SA
  • Мнения: 3 196
Диана, понеже спомена, че имаш проблеми със сърцето, исках да ти препоръчам да прочетеш книгата на Jonny Bowden- The Great Cholesterol Myth ( има я в библиотеката). В нея има глава, посветена на добавките, които биха били от полза при сърдечно заболяване ( коензим Q10 е посочен на 1 място).

# 504
  • Мнения: 5 776
Диана, добре дошла  Hug
Аз качих 'само' 20 в лутане из разните диети. Миналата година бях започнала да влизам във форма с режима, обаче по едно време пак хванах едни криви пътеки. Сега съм се амбицирала да се справя с проблема си, психологическия най вече  Peace

# 505
  • Мнения: 6 346
Диана, браво! Още успехи ти пожелавам! Simple Smile

За магнезия на Абофарма мисля, че Б-комплексът му е символична доза и няма да дойде много дори при две таблетки на ден. Но от 2 таблетки може самият магнезий да е повечко (ако действа лаксативно).

# 506
  • Oslo,Norway
  • Мнения: 129
Real_Woman -ти направо уби всичко детско в мен
Mikkey - ами не съм смятала калории ама уж гледам да ям колкото ми се яде, докато се заситя .Опитвам се да бъде мазничко, днес на пример на кюфтета от вчера преди да ги врътна в микровълновата им сложих по едно парче масло.
Вивиан - абе мерки не съм си вземала , уж на майтап почнах пък и с това виснало шкембе от близначките , какви мерки - какви 5лева Embarassed
На фитнес се записах , таксата си върви ама като няма кой да гледа newsm06 не мога и там да ходя #Cussing out
Joya абе чета аз че някои хора бавно свалят ама пусто като ми се иска по бързичко да е.
Много съм щастлива с моите две момичета , обаче ме е тряснала след родилната депресия и ми се иска колкото се може по-бързо да  се възстановя, то кореми висят, коси падат, кожата съхне  Rolling Eyes
Ако някоя от вас може да каже и как се е справила с проблемите в  smile3550

# 507
  • Мнения: 2 718
Благодаря на всички за топлото посрещане  newsm51
Диана, понеже спомена, че имаш проблеми със сърцето, исках да ти препоръчам да прочетеш книгата на Jonny Bowden- The Great Cholesterol Myth ( има я в библиотеката). В нея има глава, посветена на добавките, които биха били от полза при сърдечно заболяване ( коензим Q10 е посочен на 1 място).

Благодаря специално  Hug чух за книгата,но не съм я чела защото никога не съм вярвала в мита за холестерола така или иначе и не мислех,че имам нужда да ме убеждават допълнително. smile3555 Но ще я прочета заради съветите за добавките-изглежда ми интересно smile3521 Когато учех в медицинския  колеж/мед.сестра съм/,имахме един стар професор,който в далечната 1988г ни обясни за холестерола следното: " ако имате много висок "лош" холестерол-ще получите исхемичен тип инсулт/инфаркт-т.е. артериите се запушват и части от мозъка/сърцето остават без хранене - доста хора са преживяли по 2 такива,ако имате нисък лош холестерол-ще получите хеморагичен инсулт/инфаркт-артериите стават слаби и чупливи и просто се пръскат-рядко някой е оживял от такъв" Просто и ясно и още го помня.

# 508
  • Мнения: 958
Деничка , мазнини. Аз бях с зверски запек преди режима, тоест при мен е наследствен цял живот бях така.  Въпреки че в началото а и до скоро хич не бях постоянна - месец режим , седмица тъпкане с въглехидрати, всичко се регулира, Има един период в който ако си тежък случай на разхлабителни, както бях аз, просто спираш хапчетата и си ходиш подут, но ядеш повече мазно, организма сам се нагажда. При мен отне 6 месеца, но както казах бях тежък случай.
Сега едно кафе с кокос да изпия на закуска и съм до там  Embarassed
Мазното кафе за начало е добра идея, иначе аз пиех и лъжица зехтин на гладно и ядях масло от пакета.
А режима ще оправи и коса и кожа, а според мен и на депресията помага Wink

# 509
  • Oslo,Norway
  • Мнения: 129
Благодаря Joya newsm51 ще опитам

Общи условия

Активация на акаунт