НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 414
  • 710
  •   1
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 193
Здравейте, от няколко дни не съм писала..Започнах режима на 13.04. и бързо свалих към 6 кг ( имам доста наднормени) .През изминаващата седмицата имах доста прегрешения ..  В  събота обаче на семеен празник си позволих 3 ч. червено вино, в неделя-5-6 хапки чипс, в понеделник-изтрещях и изядох 2 парчета пица ( срам ме е  Embarassed ), във вторник-пак вино ( ММ беше рожденник), един ден си позволих панирано пилешко месо..това е..
Никакви  въглехидрати не ям.. Даже плодове не си позволявам..Съответно съм качила 2 кг от свалените..
Най-големият ми страх е, запушване на кръвоносните съдове ( имам го наследствено и от баба, и от дядо). След второто раждане ми установиха най-леката степен на сърдечно-съдова недостатъчност..
Някой да е чел как се отразява режимът на хора с този проблем...
То при мен проблемите са доста..ИР, МС, преддиабетно (2) състояние..
Иначе се чувствам добре,кипя от енергия..
А и друго-май прекалявам с кафетата 2-3 дневно ( цял живот съм ги пила без захар-сега им добавям кокосова мазнина)..

# 481
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 441
leti_at , за да уважим труда на Шоки и Кам можеш да се запознаеш с първия пост на темата и според мен ще си отговориш на въпросите, вкл. и за ИР и холестерола.  Peace

# 482
  • София
  • Мнения: 10 858
Деничка, а мерките как се? Усещаш ли да са ти по-широки дрехите?

Аз също в началото изобщо не свалях, или поне не си личеше никъде. Нито на мерки, нито на теглилки  Grinning Но пък и аз тогава най-редовно имах жестоки преяждания със сладко ...  Embarassed Имах за сваляне около 6 -7 кг. При мен нещата станаха някак неусетно, не съм имала момент, в който да кажа: "Я, свалих 1 кг!". Кантара варираше нагоре, надолу ... и така, дрехите в един момент започнаха да ми стават по-широчки ...
Много ми помогна включването на спорт, осъзнаването, че прекалявам с мазнините, както и увеличаването на протеина.

Херц, да, падна кръвното  Peace От 140/100 сега е 130/85. Мисля, че още ще пада.
Давам му и магнезий, а закуската му е 5-8 бр. какови зърна  Mr. Green
Много помогна това, че започна да ограничава количествата на храната в последно време, особено вечерята. В началото, докато свикне да живее без хляб си хапваше доста като количества, и много трудно тръгна да сваля. Вече е по-адаптиран и деяни на глад  Laughing и къде по естествен начин, къде умишлено, намали количествата и кантара литна надолу буквално.

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 193
leti_at , за да уважим труда на Шоки и Кам можеш да се запознаеш с първия пост на темата и според мен ще си отговориш на въпросите, вкл. и за ИР и холестерола.  Peace
Прочетох за ИР, аз проблем с холестерола нямам..Триглицеридите са ми високи ( писала съм за това в темата) и съм на Липантил заради тях..Сега се сетих, че от всичките ми проблеми не съм споделила само това със сърдечно-съдовата недостатъчност.Иначе изчетох че др. ми "неща " се повлияват добре от режима.Затова го и започнах..
Ако може някой да ми пише конкретно за сърдечно-съдовата недостатъчност дали не е опасно с режима.

# 484
  • Мнения: 6 214
Какъв глад, какви 5 лева, както се казва?  Wink

Ако не ме гони мързела  Embarassed и си готвя разнообразни неща, ще хода преяла всекидневно и пак няма да ми стигат калориите.

В дните, в които, ей така за експеримента, реша да си сметна калориите, винаги се оказва, че е трябвало да ям още. При мен по-скоро има рестрикция, от мързел нали ви казвам.  Embarassed Embarassed

# 485
  • Мнения: 5 776
Вив, браво на него   bouquet
Моя си е набил много дълбоко в главата, че с постене ще се оправи. И че яйцата са някакъв бич  ooooh! РЕзултата е някое и друго килце отгоре и високо кръвно  Tired

# 486
  • SA
  • Мнения: 3 196
Вив, чудесни резултати постига мъжа ти! Дори само кръвното налягане, че се нормализира, е показателно, че режима му влияе добре здравословно.
Лети, по твоя въпрос.
Запушването на кръвоносни съдове, следствие на атеросклероза не е наследствено, а резултат от начина на живот и най-вече хранене. Вече ако за друг тип запушвания става въпрос ( някои хора например имат повишена склонност към кръвосъсирване и образуване на тромби), тогава наследственост може да има, но храненето няма да повлияе този процес особено.
По отношение на сърдечната недостатъчност - тя също може да се дължи на доста причини ( вродени сърдечни заболявания, нарушения в сърдечните клапи, заболявания на миокарда, хипертония, заболявания на белия дроб, атеросклероза на коронарните съдове... и др.). При теб уточнена ли е причината?
Но като цяло може да се каже, че този начин на хранене не уврежда сърцето и кръвоносните съдове. Не може да се очаква обаче храненето да повлияе съществено например сърдечна недостатъчност, дължаща се на клапен порок на сърцето.

# 487
  • Пловдив
  • Мнения: 40 935
От 13 април до сега -6кг- ми се струва адки бързо сваляне Thinking newsm78

# 488
  • Мнения: 3 063
Здравейте! Понеже в темата за Хашимото никой не ми отговаря, а тук сте доста активни, да питам нещо (ако знаете). При евентуална бременност с какви изследвания да отида на ендокринолог - ТСХ и ФТ4 за щитовидната и какво за преддиабетното състояние - кръвна захар и инсулин ли? Гликиран хемоглобин? Или той влиза в ПКК?

# 489
  • SA
  • Мнения: 3 196
Seti Beti , а не трябва ли самия ендокринолог да ти назначи изследванията? Не съм много сигурна как се процедира точно. Дано се включат момичетата, които от опит знаят.
Иначе гликирания хемоглобин не се включва в обикновената кръвна картина.

# 490
  • Мнения: 3 063
Seti Beti , а не трябва ли самия ендокринолог да ти назначи изследванията? Не съм много сигурна как се процедира точно. Дано се включат момичетата, които от опит знаят.
Иначе гликирания хемоглобин не се включва в обикновената кръвна картина.
Искаше ми се да отида с готови изследвания и затова  Peace

# 491
  • In transit
  • Мнения: 11 994
Seti Beti , а не трябва ли самия ендокринолог да ти назначи изследванията? Не съм много сигурна как се процедира точно. Дано се включат момичетата, които от опит знаят.
принципно, да, но зависи от ендокринолога какво ще реши да пусне. На мен всяка година за едно и също нещо ми пуска различни неща, все нещо пропускаше, забравяше и така.

# 492
  • Мнения: 2 718
Здравейте всички  Simple Smile Включих се във форума на мамите само заради вас и темите за ВМ-НВХ-вие сте истинско вдъхновение. Няколко думи за мен-изпробвала съм де-що има познати на човечеството диети и си спечелих огромно свръхтегло при опитите си да отслабна. Ясно ми е,че с диета в смисъл нещо ограничено във времето няма да се случат нещата и започнах да изпробвам неща,които са възможни да преминат в дългосрочен режим. Ще кажа повече за себе си с времето и в контекст. Simple Smile
Относно режима: започнах на 22.04.2015 с тегло 120,500-при ръст 165 см,45 годишна,мама на 14 годишен тийн- #Crazy. Не си и мечтая да си върна теглото от 54 кг,което имах преди 15 години,но ще видим докъде ще стигна. За една седмица на режима съм -2,300 кг и за първи път от много години насам се чувствам добре,но наистина добре! Свалила съм повече на мерки,отколкото на кг,но на мерки е видимо -да си кажа направо за пръв път от 5 години си обувам чорапи, без да се задушавам. Наградих се за това като си сложих лак на копитцата  Laughing Няма метър да се измеря,но ще купя и ще дам и мерки-жалко,че нямах в началото,но любимият съпруг си мери бицепсите и други неща и ми е отнесъл метъра в далечна чужбина  Rolling Eyes И така -включвам се ,докат стана стройна се калина вие  Grinning Макар,че е само една седмица режима при мен-много неща се промениха и ще се радвам ако мога да помогна на другите с моите преживявания
 Hug на всички ви-голяма работа сте  bouquet

# 493
  • Мнения: 958
Деничка и аз имам много за сваляне, след почти 3 месеца стриктно НВД свалихс амо 4 см, но на преди една седмица видях почти 5 килограма надолу за една седмица (тоест аз се меря веднъж седмично)
Мери см и не си го слагай на сърце.

По темата с коментарите  Twisted Evil Моят мъж по принцип не ми обръща много внимание какво и как ям, ама от време на време ми казва, спри с това месо, не може само месо, ще се разболееш. Или аз кажа ох уморена съм, а той "е да щото не ядеш правилно" . И преди няколко дена точно като свалих въпросните 5 кила и бях толкова щастлива той ме отряза, че сигурно кантара бил развален, защото не ми личало. Ама аз съм станала толкова темерут явно, че въобще не ме впечатли, даже забелязвам че въпреки че само тръби как било вредно непрекъснато месо, той е намалил доста хляба и захарта. То не че купувам де, ама преди все си купуваш я туикс, я марс, я някакви вафли, сега от месеци не е купувал.... А от както му изхвърлих последната купена захар не смее да купи от ново.  Преди ядеше с лъжицата, но пък е с добри гени и даже е слаб.

# 494
  • Мнения: 6 214
Diana D, с теб сме, ще успееш! Давай, момиче!   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт