НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 407
  • 710
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 2 718
Диана, слушай мъжа си, много здравомислещо те съветва. Simple Smile
Той винаги ми е говорил какво и как трябва да се яде-той е малко почитател на палеото много отдавна в този смисъл: " Всеки който е пробвал да мели зърно с два камъка на ръка,може да прецени че пещерните хора са яли месо и хляб в съотношение 1:1-един мамут с една питка за хамбургер" "Стига ръси с тез трици всичко-аз да не съм мисирка,туй баба ми даваше на прасетата да трупат мас" "Картофите дай на прасето-аз ще ги ям после като станат на мръвка"

Винаги съм си мислила,че това е идеологическа диверсия и популистка демагогия, Outta Joint само щото да яде пържоли без хляб,ама ей на-прав е бил човека. newsm78 Той ми е съкровище Simple Smile

# 706
  • Варна
  • Мнения: 283
Здравейте. Пробвала съм и масло от чаено дърво  Laughing

Имам проблем с предният зъб и бих искала съвет от Радост

Преди известно време в основата беше ми поизтънял леко и съответно е чувствителен. Мия си зъбите със Сензодин. Обаче ония ден реших, че ще правя плодов ден и познайте ..сега си имам нещо като дупка, с по-тъмен цвят е от зъба.  ooooh! Съответно избягвам да го четкам, че болката ще е хиляди игли в мозъка.
Чудя се какво да си взема(за зъболекар тук дума и не може да става, освен ако не обера някоя банка). Преди ползвах сензодин рапид и пишеше, че при много чувствителни зъби, може направо да се намаже пастата на зъба и да се масажира. Дали има някакви кремчета, които ще предпазят зъба ми поне още 2-3 месеца докато се прибера? Притеснявам се, да не стане сериозна дупка, за пломбиране.
Разбирам какъв е проблема, но май няма да успея да помогна.
Важно е да намериш причината за тази чувствителност. Щом е само на един зъб вероятно е нещо локално (например стискаш, скърцаш със зъби, а той е разположен по-различно от другите в зъбната редица и "го отнася"; чоплене на семки или дъвчене на дъвка само в този участък на устата). Понякога е свързано и с професионални вредности (свирене на духов инструмент, при шивачки ако късат конеца със зъби). Може и стара травма да е предизвикала лека резорбция и с времето да се задължочава. По принцип такива проблеми се лекуват като мястото се третира с лак/гел, който запълва порите на откритият дентин и болката намалява. В дългосрочен план реминерализацията може да се подпомогне с правилна суплементация (Магнезий, вит. Д, вит. К2) но така става бавно, а зъба си боли. Въпреки всичките неприятни усещания е важно да почистваш добре, за да не събира плака и да стане кариес. Оцветяването се е получило именно от плодовият сок, койтое навлязъл в дентиновите микроканалчета. Продължавай със Сенсодина и търси причината, за да я елиминираш. Съжалявам, че не мога да помогна повече..

# 707
  • София
  • Мнения: 1 434
На всяко хранене ли трябва да присъства и въглехидрат (зеленчук)?

Последна редакция: сб, 09 май 2015, 15:09 от Bolle

# 708
  • Мнения: 5 097
Благодаря ви за коментарите за калориите. Ще пробвам да ги увелича, въпреки че наистина така съм свикнала. Не се ограничавам в количества. Винаги ми е правило впечатление, че другите ядат много, а май си ядат нормално всъщност  Rolling Eyes (като количество)

Иначе искам да споделя един линк, който много навреме в страстите калорийни ми дойде  Laughing
http://www.yulisgym.com/greshki-visokomazninna-dieta/

# 709
  • Мнения: X
Merelinda, много се радвам, че препоръча като алкохол уискито. Може да се каже, че това ми е любимото алкохолно питие.
Бира изобщо не смея да пия. Може би в жегите ще се изкуша, но като цяло не ми влияе никак добре. Получавам освен подуване, също така и много странна хрема с кашлица от нея. Сякаш някаква алергична реакция от някоя съставка...
Да ви кажа, че май се пристрастих към тиквените семки. Печени  Embarassed
Почти не може да мине ден без да изям 50-60 грама от тях.

Вчера пък в едно кафене си поръчах фреш от ягоди и изрично ги питах дали има захар вътре. Като ми го донесоха, все пак беше сравнително сладък на вкус и ме подгониха едни силни съмнения, че може да са ми го направили от компот. Confused

# 710
  • Мнения: 6 346
Новата тема е готова, моля, заповядайте в нея: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=844725.msg30777319#msg30777319

Направих я сега, защото утре нямаше да сколасам, преди да се напълни тази.

Общи условия

Активация на акаунт