НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 422
  • 710
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 14
Привет на всички  bouquet

Нова съм в този режим и се надявам да приемате "заблудена " Kalin4ica  във вашите редици

На режима съм след Великден, има няма 3 седмици, с цел-отслабване с около 20кг. Прочетох информацията на 1-ва страница, и се храня според написаното там, калории не смятам. Въпреки това имам някои въпроси относно ниско-въглехидратните режимни храни. Закуската за мен е много важна и имам нужда да е по-питателна (вие какво закусвате?) Confused . 1-вата и 2-рата седмица за закуска си правех нещо като овес.палачинка(до 30гр овес.ядки на ден), като за деня  другите въглехидрати бяха от салати или домат. Тази седмица си купих кокосово брашно
Моля, кажете си мнението, дали е подходящо Embarassed
Вероятно сте решили, че е по-удачно да не се публикува менюта, ако ми позволите като нова да ги пиша в скрит текст, с цел да ме коригира, който му се чете Grinning, та
Скрит текст:
закуска: коко палачинка : 2с.л коко брашно , 2 яйца,  пълном.извара, 1 с.л.заква сметана, гарнирана с кашкавал и  Филаделфия;  обяд: салата айсберг с краставица и авокадо+ риба; шепа сурови ядки; вечеря: евентуално  домат със сирене  

За сега положителното от режима са понамалените мерки(малко, но по-добре от нищо) , главно на талията, но кантара не мръдва  Tired....имам усещането, че колкото и да ми е удобен този начин на хранене, резултат няма да видя Cry
При вас как е?След колко време забелязахте видими разлики?

Май много се отплеснах  Grinning

# 661
  • София
  • Мнения: 10 858
Вери, опитах кокосовия тахан със сусамов - много е вкусно, наистина, благодаря, че сподели  Hug

Калинчица, добре дошла!
Ще започнеш да сваляш, но кога и по колко не може да се каже, при всеки е различно.
Менюто ти е добре  Peace

# 662
  • Мнения: 14
Вивиан, благодаря за бързия отговор   bouquet

# 663
  • Мнения: 11 779
Не съм прочела нито ред. Изпуснала съм май 2 теми. Имам да чета и да се включа после адекватно.

Поводът да драсна ред е едно мое учудване от купешка салата, което не би трябвало да ме учуди, но почувствах порив да споделя  Joy
Руска салата на известна БГ марка, продаваща се на килограм в магазина - съдържание алергени - яйца, глутен. Съдържа соя. Баси руската салата  Joy
Купих си продукти и си направих.

# 664
  • Мнения: 2 718
 Hug Kalin4ica81,добре дошла! Hug И аз съм нова на режима и в темата. Мисля,че ще е добре за теб ако все пак поброиш калории,защото аз първите дни имах сваляне на мерки и почти нищо на килограми,а аз имам много за сваляне-50-60 кила. Оказа се,че защото много се бях надиетувала, ядях уж колкото мога без да броя калории и като си сметнах калоража-бях на по-малко от 1200 ккал на ден при норма 2200-при това положение не се сваля. Така че брой известно време-то не е само да не броиш превишение,ами и дефицит. Като ти гледам менюто-може и малкото калории да са проблема,иначе като нутриенти ми е добре.Само дето вечерята ти е глад според мене,ама дай някои размери на тези риба и сирене. И е добре сиренето да не е основен протеин. Ще се изкажат и по-старшите,но мисля като начало си провери дали не си много ограничена откъм калории  Ще свалиш! Hug

# 665
  • SA
  • Мнения: 3 196
Калинчица, добре дошла в темата!
Кокосовото брашно е напълно подходящо за нашия режим и много по-добро от овесените ядки.
Храната ти е добре, дано само рибата и сиренето за вечеря не са в някакви миниатютни количества.
Може би наистина не е зле един два дни да си смяташ приблизително храната, за да се ориентираш дали не ядеш прекалено малко, както е предложила и Диана. Резултати ще има, щом си с повечко наднормени килограми. Търпение само трябва.
Наистина при всеки е различно и е трудно да се каже кой кога и колко ще сваля на килограми.
Имай предвид, че свалянето на мазнини ( което е цел на всеки диетуващ) е бавен процес и при нормално хранене, без сериозен глад, на ден не могат да се свалят повече от 30-40 до 70-80 грама мазнини. В същото време водното съдържание на тялото може да варира с по 1-2 и повече килограма дневно. Така че реалната загуба на 1 кг. мазнини може да не се отразява на кантара доста време.
Хората, които отслабват по половин - 1 кг на ден, губят тегло, но не и такова количество мастна тъкан.
При теб щом е започнало намаление в мерките, това означава, че отслабваш.
А ние не че сме приели да не се пишат менюта. Напротив, спокойно може да си ги пишеш, ако искаш.
Диана, много готин виц !  hahaha

# 666
  • Мнения: 6 347
Мери, добре, че си се зачела в съставките, макар че наистина се учудвам, че са посочени... Embarassed Но не се учудвам нито за глутена (сигурно е сложено нишесте за сгъстяване), нито за соята (в колбаса я има сигурно, а може и глутенът да е там). Абе, аз отдавна нищо такова не купувам. Наистина най-добре човек сам да си приготвя храната от обикновените базови продукти. Simple Smile

Успех, Калинчица!

# 667
  • Мнения: 2 718
мерси,Кам Simple Smile
 Любимото ми го каза тая сутрин вица и много се смях.
я да ви оспамя малко,че съм в нужда да дудна
Скрит текст:
Иначе не ми е ден особено-като ме е напитил един цирей,че загубих апетит и до късен следобяд бях на вода с лимон-точно по Байкова-жива да ме оплачеш направо. Направих си мазило от олио и пудра захар-много помага това,и докато се къпех котака ми изял сичкото-към 100 грама олио и захар-като го хванаха въглените-мале,катери се по пердетата и скача от секцията на полилея,нервен и настръхнал,също кат мене когат бях на диетата на Байкова,Господ системата й да затрий! 4 часа го брулих с вестник навит от разни високи места и имах инцидентен фитнес. После ми дойде апетит от което-всяко зло за добро. После на животинче му стана лошо и ми изплюскал сичкия копър от панера със зеленчуците и повърнал зелено all over! Много вредни тез въглехидрати!
Калинчица
Скрит текст:
Ти да не се притесниш-аз се прочетох,че малко кат'че ли се карам-не е така. Това с неброене на калории и за хора,дето ядат МНОГО,когато не са на диета,и тъй като това ВМ-НВ е хранене-това неброене е за да се пренастроят по-лесно психологически,докато режима сам регулира апетита и калорийния внос. За хора,които са пазили диети,или не ядат големи количества капана щраква-аз си мислех че света съм изяла,а то не ми стига за основната обмяна даже. Тогава тялото минава в режим спестяване и не сваляш. Нахрани си тялото добре,колкото трябва-не колкото ти се струва е достатъчно. Аз съм долу с 4.5 кг за 16 дни,но аз съм много дебела-значи при тебе и по-малко е много добре. Бързо свалените килограми са като да си купиш нещо на кредит-имаш го веднага,но после плащаш и лихвата. Бавно сваляй като спестовница-може да не е веднага,ама е чисто и сигурно  Hug

# 668
  • Мнения: 11 779
Сега по-адекватно да се включа след преполовяване на темата. Първо, добре дошли на новите момичета! Много нови хора в темата, изненадах се.

Видях че joya е пуснала рецепта за кетчуп. Аз го правя така:
Скрит текст:
А ето и рецептата за домашен кетчуп:
В големи количества е, но при желание може да се намалят по равно и да се направи в малки количества.

Продукти:
* 1 ч.ч вода
* 5 кг домати ( обелени)
* 8 броя средно големи глави лук
* 300 г ябълки (нарязани на филийки с кората)
* 4 броя червени капии
* 2 броя люти чушки
* 200 мл ябълков оцет
* 1 с.л. червен пипер
* 4 зърна карамфил
* 250 г захар
* 3 с.л. сол + 1/2 ч.л. канела
* целина и магданоз по желание


Приготвяне:
Продуктите се нарязват, смесват се в тенджера с подправките, оцета и водата, и сместа се вари до желаната гъстота (не много гъсто). Сместа се пасира, пълни се в бутилки, затваря се с капачки и се заваряват 10 мин.
С какво може да се замени захарта в рецептата?

lisa1, за анемията си трябва по-подробни изследвания. Може да се дължи на дефицит на Б9,Б6 или Б12, което няма общо с храненето.

Джия, за екземата пробвала ли си масло от чаено дърво? Казват че прави чудеса. Едва преди няколко дена изпитах ефекта от това чудодейно масло, за което дори не бях чувала.
За джинджифила, аз си правя лимонада. Засяхме си специално в градината с тази цел. Ориентировъчно - 3х3 см корен от джинджифил се обелва и настъргва на ренде. Добавя се сок от 2 лимона, вода до 2 литра и мед на вкус. Естествено, медът не е режимна храна, но за несистемна консумация, мисля че няма проблем.
Чай от джинджифил действа добре при простуди, грип, а и при стомашни проблеми.

Buttinsky, аз рядко пия, но понякога имам поредици, по 2-3 дена си пийвам вечер  Mr. Green Пия уиски. Виното съм зарязала, защото имам повишено кръвно вече. Дълги години хипотоник и откакто боледува щитовидната ми жлеза станах хипертоник. Уискито е ок за режима - разбира се в разумни граници и не всекидневно.

Шоки
, не ми се правеше салата, ама ми се хапваше и реших да се прежаля с малко, но след посочените съставки се отказах. Задължават ги вече да ги описват и на етикета с наименованието и цената на салатата са описани съдържанието и алергените, та няма как да ги пропусне човек. Както и на сирената пише, кое е деликатес и кое уж сирене, така и на всички салати е описано съдържание и алергени.
Друг бонус, отделна витрина с прясно, кисело мляко, сметана, масла, които са от растителни мазнини или са млечен продукт. Стоят отделно от тези с животински мазнини.

Прочетох до половината темата, после пак. Интересни неща сте споделили.
Да отбележа за ядките, че аз ги отбягвам заради стомаха. Не ми понасят добре. От около месец ям по 2-3 ядки бразилски орех, уж заради селена, макар да подпомага секрецията на хормони на щитовидната жлеза, а при мен да има свръхпроизводство, и все пак... Страшно бързо гранясват тези ядки, заради голямото количество наситени мазнини.
Опитах за първи път и годжи бери - просто от любопитство. Странен вкус. Колкото и да е полезно, не ми е вкусно и не бих си купила пак. Но видях сушена червена боровинка без добавена захар. Чудо!!! И само за 1,80 лв! Мисля да си взимам като профилактика за пикочните пътища.
С настъпването на пролетта си обострих леко колита. Засега болките са търпими. Пустите зелени салати, заредят ли се 2-3 дена да ям и край - започват се болките. Кисна ги по цял ден в студена вода, но полза няма. Нашите на село още не са се показали. Само кейла. Тази година късно сяхме и късна реколта ще има. Направо нямам търпение вече. Обещала съм си, че лятото се стягам пак и започва втория етап от понижаването на теглото. Тази ми цел ще е само от 5 до 8 кг и край.
Понеже съм споделяла, че вече спазвам много либерално режима, след като си понижих теглото до целта, която си бях поставила и се спрях, сега вече ще започвам втория етап, отново плавно и се надявам да нямам реакции както преди, когато също плавно минах на режима, но след като ограничих много въглехидратите и имах 2-3 месеца доста неприятни състояния, и ми отне време, докато се оправят нещата.

# 669
  • SA
  • Мнения: 3 196
Не си спомням къде четох тези дни, че годжи-берито било от семейство night shades. Казвам го за хората, които са решили да се придържат към автоимунния протокол по-стриктно.
Мер, да се похваля, че майка ми и тя си зася кейл тази година и да видим каква ще е реколтата.  Simple Smile А джиндифилът от семена ли се засява, или направо от корен?

# 670
  • Мнения: 11 779
Не си спомням къде четох тези дни, че годжи-берито било от семейство night shades. Казвам го за хората, които са решили да се придържат към автоимунния протокол по-стриктно.
Мер, да се похваля, че майка ми и тя си зася кейл тази година и да видим каква ще е реколтата.  Simple Smile А джиндифилът от семена ли се засява, или направо от корен?

А, аз щях да се зачитам в автоимунния тия дни и забравих пак. Разсеяна съм...
Кейлът се гледа изключително лесно и не е капризен. Нашият ще стане сега на две години и ще събираме семенца.
Джинджифилът се засява от корен. Купувам си коренчета, оставям ги в касетка вкъщи и си пускат зелени връхчета. Избирам коренчета с по 2-3 разклонения. Засявам на слънчево място, като силно е казано "засявам". Коренът трябва да е покрит само 1/3 с пръст. Сее се плитко. Започва да расте и да прави нови разклонения. Хапват се именно те после, "майката" не се яде. Обича да му се слънчево и влажно. Може да се сее и в плитък съд в домашни условия. В тава също става за отглеждане.
Миналата година успяхме да отгледаме и физалис и макар късно да го сяхме, имахме прилична реколта. Тази година повече. Бяха ми обещали и "нони", но си останах с обещанието.
Изобщо, за каквото ново чуя, искам да засея.  Joy
Тази година ще чакаме плод от някакво китайско дръвче,  ядка ли, плод ли беше, и как и беше името - забравих.

# 671
  • SA
  • Мнения: 3 196
Благодаря за съветите!
Този физалис, ако е същото, за което се сещам, не ми е вкусен на мен нещо. Но само суров съм го опитвала, не знам дали няма някакви по-сециални начини за приготвяне.

# 672
  • Мнения: 958
Добре дошла Калинчица, не се притеснявай ще започнеш да сваляш, не толкова бързо като плодувания, зелеви супи и подобни но пък здравословно и ефикасно.
Но според мен ядеш малко, или поне за мен е малко тази храна, споделяй смело менюта  Peace

Мер аз всичко в което има захар замествам с мед или кокосова, съответно не го ям, но поне знам че децата не ядът боклуци. Не че не си намират пак де, ама ...

Ох аз след фиаското с млечните, сега се беля в физиономията, направо ужас  Sick А вчера писахте писахте за сладко и да отида да изям едно шоколадово великденско зайче от на децата,еее няма такава гнус чак ми горчеше от сладко , така ми се е промил вкуса. Взех си дозата за дълго, после ме боля жлъчката ужасно около 2 часа, явно и захарта и влияе.

# 673
  • София
  • Мнения: 1 434
Момичета  bouquetи аз съм нова.
Искам да попитам как си определяте калорийната норма за деня?
Аз точкувам или монодиетирам до момента, но с повече мазнини, но сега като ви чета и се оказва, че нищо не правя ooooh! Рядко минавам 1200ккл, често съм на далеч по-малко даже.
Та как да ги смятам?

# 674
  • Мнения: 11 779
Много ми е вкусен физалиса. Има си тънкост кога да се обере, да не е презрял, защото има гаден вкус. Леко по-зелен се бере. В салати и десерти го слагам.
Много полезни свойства му приписват, но главно го хапвам, защото уж убива паразитите в червата.  Simple Smile

Bolle, ако се храниш режимно, не ти трябва да смяташ калории.

Общи условия

Активация на акаунт