НВ-ВМХ, част 88 - за здравословното хранене

  • 39 423
  • 710
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 1 434
Задавам този въпрос на база цитирам DianaD:
"-бях на по-малко от 1200 ккал на ден при норма 2200-при това положение не се сваля. "
Реших, че е важно. Аз почти не свалям, а калориите са ми около и под 1000. Thinking
Имам да махам над 15кг.

# 676
  • Мнения: 2 718
Bolle, опитай тук http://keto-calculator.ankerl.com/ ако ползваш английски.
Въглехидратите са дадени за кетонно хранене обаче. Ако не искаш това-задай ги горе на 65 гр. Ако има нещо,което искаш да питаш-давай- съвсем ок е

# 677
  • Мнения: 11 779
Не знам... Аз толкова свалих - 15 кг за 2 години. Някои хора ги свалят за няколко месеца, на мен ми отне повече време, защото през повечето време не бях стриктна.
Не помня да съм смятала калории, може и да съм смятала в началото, вече забравих, но и да съм смятала е било за кратко. Ако е от разрешените храни според режима, ям на корем.
Помня че ядките и млечните може да възпрепятстват свалянето на килограми.

# 678
  • Варна
  • Мнения: 283
Шоки, благодаря за статиите за магнезия.

Аз сега чета по темата за остеопорозата и остеоартрита и връзката им с храненето. Е, нашият режим е най-подходящ за превенция И на тези заболявания. В уни обаче ни учиха как трябва да се набиват млечни и Калций, а за токсичността му и последствията като инфаркт се споменаваше между другото..  ooooh! Така че за новите момичета: хранете се по режима не само заради излишните килограми. Свалянето им е само бонус към всички други ползи от този режим.

# 679
  • In transit
  • Мнения: 12 040
Кам, Merelenda, откъде се снабдихте със семена за кейл? Искам да пробвам да насея, обаче не мога да намеря семена. Навсякъде ме гледат странно. И в един -два онлайн магазина български за семена търсих и там нямаше.

Bolle, Калинчица, добре дошли  Hug

# 680
  • Мнения: 11 779
Mikkey, на свекърва ми приятелка и даде разсад. Втора година е на растението и уж в края на тази година трябва вече да можем да съберем и семенца.

# 681
  • SA
  • Мнения: 3 196
Bolle, ако от повече време се храниш с под 1000 ккал дневно, тялото ти е минало в икономичен режим и може и това да е причина да не сваляш килограми.
Не е това правилния начин за отслабване, защото дори и да успееш да отслабнеш с много упоритост и глад, то после йо-йо ефекта не ти мърда и ще си ги качиш двойно по-бързо, или пък ще си принудена постоянно да гладуваш, за да поддържаш постигнатото.
Мер, този кейл оцелява ли в снеговете? Не знаех, че е многогодишно растение.
Мики, аз на майка ми оттук й пратих семена. Не знам защо в България не се продават, а търсене явно има. Пусто в момента тук от няколко месеца пощите са в стачка, иначе бих ти изпратила и на теб.

# 682
  • Мнения: 5 713
Я, вижте тук за семената:
http://hobi-semena.com/order.html
http://hobi-semena.com/l_zele.html

В България му казват кале или къдраво зеле. Другото е да се търси по ботаническо название.
Дано сайтът е от полза.

Вив,
на друг беше предложението кокосов крем + тахан. Аз те посъветвах да не смесваш кокосовия крем само с какао, тъй като ще стане сухо.

Последна редакция: пт, 08 май 2015, 22:34 от Вери

# 683
  • Мнения: 11 779
4-5 години май каза приятелката на свекърва ми, но не съм убедена. След втората година вече дава семенца. Зимата имаше на върха мини кейлчета, които не ставаха за ядене. Но като височина си остана високо стеблото и не изсъхна. Изненадах се и аз. Свекърва ми го окастри март месец, макар още да беше студено и от близо месец хапваме кейл. Полудя направо да се разлиства.
А иначе до декември миналата година брахме от него.
Сега ще го снимам в неделя като отида.

# 684
  • София
  • Мнения: 1 434
DianaD, благодаря ти за калкулатора Hug Нещо обаче не попълвам като хората, а и с мастния % не се оправям, но утре на свежа глава ще пробвам пак да го разгадая и ще питам ако нещо пак не е ясно.
Въглените ги задавам макс. 30, защото така се храня по принцип с малки, празнични изключения Mr. Green Имам проблем с тях въпреки, че правих изследване за глюкозна толерантност и всичко е ОК от край време се наблюдавам, че не съм добре от тях и не само напълняването.
Искам да отслабна не само заради естетическия момент, а защото и физически не се чувствам добре от това. Нямам енергия никаква, болки в гърба, кръста, падане на сводовете на краката, седя на бюро по 9ч. и вече немога да си седя на д-то!Отделно при ядене на лоши въглехидрати започнах да получавам сърцебиене и да ми става доста лошо. Та най-общо си търся правилния режим с нисковъглехидратно хранене. До момента съм пробвала умерено Дюкан, точкова Аткинс и в последно време моно, но без дните с много въглехидрати. Някъде обаче бъркам и затова се забодох в това, че явно нещо не ми достига в храненето. Ще увелича калориите малко и ще се наблюдавам. Малко ме притесняват мазнините, защото съм с прегъната жлъчка, но ви четох, че постепенно се нагажда. Някой случайно да е с такава жлъчка, защото не срещнах точно такъв случай?
Благодаря за топлото посрещане и моля да ме извините за дългия пост Embarassed

# 685
  • Мнения: 7 808
Задавам този въпрос на база цитирам DianaD:
"-бях на по-малко от 1200 ккал на ден при норма 2200-при това положение не се сваля. "
Реших, че е важно. Аз почти не свалям, а калориите са ми около и под 1000. Thinking
Имам да махам над 15кг.

напиши какво ядеш, честа начинаеща грешка е протеиново хранене, вместо мазнинно

# 686
  • София
  • Мнения: 1 434
Задавам този въпрос на база цитирам DianaD:
"-бях на по-малко от 1200 ккал на ден при норма 2200-при това положение не се сваля. "
Реших, че е важно. Аз почти не свалям, а калориите са ми около и под 1000. Thinking
Имам да махам над 15кг.

напиши какво ядеш, честа начинаеща грешка е протеиново хранене, вместо мазнинно

Например днес съм изяла 2к. кисело мляко от 3.6%, 100гр. шунка, но с бая мазнина по нея, 1 варено айце с малко масло и за вечеря 100гр кашкавал, малко бърканица за миш-маш и 1 бира…(днес нямах възможност да готвя), но в работни дни често ми е подобно менюто с изключение на някой офисен обяд пилешка пържола или риба на скара

# 687
  • In transit
  • Мнения: 12 040
Вери, мерси за линка, ще му звънна в понеделник да се разберем за доставка.

Кам, още не са са усетили производителите тук, за да почнат да го предлагат. Една баба например цяла зима предлагаше манголд. Тук не е много разпространен, но италианците го ползват много и аз го харесвам и замествам спанака с него например. И тя се усетила точно заради някакви чужденци дето го търсели и го засяла. Та така се уредих покрай тях. Друга пък продаваше от тия кръглите тиквички, дето стават за пълнене. Ама пусто като не знаят как се ядат и какво се прави с тях, и ги бяха оставили да израстат като тикви.  Mr. Green Нищо, ще се научат Simple Smile

# 688
  • Мнения: 5 713
Шоки,
давам това, което някога сме правили, но може да се модифицира.

Скрит текст:
За белия шоколад:

2 чаши кашу, накиснато във вода за 5-6 часа
2 чаши кокосова вода
1/2 чаша агаве нектар или мед
4 с.л. ванилов екстракт (3-4 ванилийки)
щипка хималайска или морска сол
3 с.л. лецитин
1/2 чаша кокосово масло
1/2 чаша какаово масло

Всичко това хомогенизирам в блендер.

Кокосовата вода и съответно лецитинът могат да се прескочат.
Кашуто да се замени с 250гр течна сметана, която да се разбие. Със заквасена не ми се връзва.
Подсладителят да се редуцира. Още повече, че 1/2ч.ч. агаве не се равнява на 1/2ч.ч. мед. А по-скоро на около 2-3 с.л. мед.
Какаовото масло се разтопява на водна баня, ако няма да се позлва мощен блендер.
Може да се ползва и кокосово олио, вместо масло.
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/shahmatna-torta-in-yang/


За белия шоколад:

1/2 чаша кашу
месото на 4 млади кокоса
2 с.л. ванилов екстракт
100 гр. какаово масло
щипка хималайска или морска сол
2 с.л. мед или 1/4 чаша агаве нектар

Тук кокосът и кашуто могат да се заменят с 500гр сметана.
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/surova-torta-shoko-choko/

И още една рецепта, където има коксово масло:
http://www.recipemagician.com/recepti/sladki-izkushenia/torta-sh … ladova-eksplozia/

И последно:
За крема:

3 чаши боровинки (сини) - предполагам, че ще се получи и с друг горски плод
1 1/2 чаши кашу (накиснато предварително)
1/2 чаша кленов сироп (2-3 с.л. мед)
2 с.л. лимонов сок (1/2 лимон)
2 ч.л. смлян кардамон (по възможност прясно смлян)
1/2 ч.л. ванилов екстракт (1-2 ванилии)
щипка хималайска или морска сол
6 с.л. разтопено какаово масло (или кокосово)

Това беше станало много интересно. Не мога да му намеря хубава снимка.

Мисля все пак, че със заквасена сметана ще се върже или с маскарпоне. Тъй като стават сполучливи кремове с хубав черен шоколад. На 500гр млечен продукт съм слагала от 100 до 200гр шоколад.
Относно какаовото масло - бих се ограничила до 100гр на 500гр сметана или маскарпоне.

Последна редакция: пт, 08 май 2015, 22:34 от Вери

# 689
  • Мнения: 11 779
Bolle, в менюто е грешката, не в сметките. По-разбиращите ще те коригират. Само ще отбележа, че в това меню лично на мен ми липсват мазнините, месото и зеленчуците, които са главни действащи лица в режима. Кашкавал, мляко, шунка, са по-скоро гевезалъци/изключения, а не редовно консумирани храни в режима.

Общи условия

Активация на акаунт