Поликистозни яйчници - 3

  • 100 987
  • 751
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 213
Есмералда, лечението на всяка от нас си е строго индивидуално...на база резултати от изследвания, клинична анамнеза, доктор и т.н... Моята поликистоза нищо не я сбори, сега съм на Андрокур и Ясмин. Класическа ПКЯ е със завишен тестостерон, дхеа-с,андростендион. Попринцип кортизолите се изследват при съмнение за Кушинг (централно напълняване, стрии - розови и дебели по сантиметър на любовните дръжки  Laughing и т.н)
Аз съм с много тежка поликистоза, яйчниците ми са лунен пейзаж с по над 50 кисти във всеки,увеличават се бързо. Затова ми предписаха тези два препарата...дано помогнат, че не знам вече....
Иначе по-лекичка поликистоза се повлиява чудесно само от Ясмин. Ако трябва да бъда честна, аз пиех Ясмин преди 3г, но заради контрацепция. И тогава бях доста добре....ама се разделих с партньора и ги спрях. После порочният кръг започна,нещата се влошиха. Винаги е по-добре да се започне от по-лекото лечение.
Леко съм учудена,че Лазарова ти е казала,че е без значение деня на изследване на андростендиона  newsm78 на мен Милчева (работят на едно място) ми каза друго....
Хубаво е да ти отхвърлят проблеми със ЩЖ.

относно гинеколога - д-р Ралица Сенкова, ДКЦ Асцендент (работи основно във Виена Инвитро - Токуда) обожавам я тази жена. Ако искаш нещо допълнителлно да говорим за нея - на лично, да не излезе че я пробутвам  Heart Eyes


Имам важен въпрос за тези, които са пили Андрокур , получавали ли сте сърбеж по цялото тяло? Полудявам, място не мога да си намеря, дори дупето ме сърби, дланите, ушите, гърба - всичко!

# 16
  • Мнения: 7 569
Серенити, гинекологът беше казал, че няма значение кога се правят изследванията на ДХЕАС и 4 андростендион, но сега, като отида отново на преглед, ще питам и Лазарова. Ако трябва ще ги направя отново тези изследвания на определен ден. Иначе тестостеронът ми е в норма. На мен гинекологът изобщо не ми каза много кистички ли имам, малко ли, погледна ме на ехографа и дума не каза, а и аз така се бях ошашкала, че нищо не го и питах.  #2gunfire

Дано Ясмин и Андрокур ти повлияят добре и скоро да се похвалиш, че са подобрили положението.  Praynig
А иначе от Ясмин доволна ли беше? Аз се притеснявам да го пия, защото четох, че много момичета напълняват от противозачатъчните и мен основно от това ме е страх ... (може би на повечето хора тъпо ще им прозвучи  Laughing )

# 17
  • София
  • Мнения: 1 213
Аз съм бивш спортист, поддържах идеално тегло (за мен) от 55-57кг, когато пиех Ясмин. Хранех се като змей горянин  Laughing и така година. Аз напълнях от Хлое,като докато го пиех спазвах диета и поддържах висока физ.активност, в последствие развих ИР и докато лекарите разберат какво се случва стигнах 86кг,храната не ме засищаше, депресирах се, почти не ядях (затова и не станах повече от 86) и пиех по 5л вода на ден, гореше ме постоянно за вода.  Сега съм 75 и си мечтая да бутна още 10....
Ясмин са слабички като цяло, действат добре на всичките ми приятелки и познати, но то си е до организъм, дано ти понесат на теб   bouquet

п.п. При мен като ми видя на ехо яйчниците и леко подскочи, така се стресна (много яко  Laughing) Малко черен хумор никога не е излишен... Та не се притеснявай,ако беше нещо фрапантно щяха да ти кажат след ехографа :}

# 18
  • Мнения: 266
Здравейте, записвам се и аз в новата темичка! Успех на всички!

# 19
  • Мнения: 160
Явно сме доста с този проблем. Sad

# 20
  • Мнения: 266
Според мен проблемът е доста масов, обаче някак си не му се обръща много внимание. При мен при инвитрото, дори лекарите са ми казвали, че това помага при стимулацията, понеже заради ПКЯ естествено "тръгват" много яйцеклетки....проблемът е обаче после при имплантацията. Аз може би и заради това на последната си стимулация имах 17 яйцеклетки, от които 15 напълно узрели и оплодени 12 от тях...

# 21
  • Мнения: 160
g1983, колко бебчета имаш  Mr. Green Mr. Green? Преди инвитрото, правени ли са инсеминации? Редовен или нередовен цикъл? С какво е правена стимулацията?  Crazy

# 22
  • Мнения: 266
За съжаление нито едно за сега....имам 3 опита инвитро - 2 със стимулации, 1 на зет, неуспешни. След това почнах да ровичкам ендокринологично. Нямам инсеминации, имам няколко опита на естествен цикъл, за жалост неуспешни, неузряла яйцеклетка, куха и неоплодена.
Иначи цикълът ми цял живот е бил като часовник - 28 дни, за изненада на всички доктори....Стимулации имам правени с клостилбегит, с аримидекс, с гонал, последната беше с всички възможни почти препарати - всеки ден ми сменяха дозите и вида...

# 23
  • Мнения: 167
Момичета по колко фоликули развивате на стимулация?
Мойте ПКЯ се появяват от време на време, бяха изчезнали за повече от 6мес. даже на лапарото не ги видяха. Надупчих се с гонадотропини и хоп 20 фоликула и моментално ме диагностицираха със СПКЯ (процедурата ми беше канселирана заради високо ЛХ типично за СПКЯ), диагнозата ми беше поставяне и преди повече от година, но от тогава никаква я нямаше. Имам и ИР на глюкофаж 2000 + инофолик съм, МЦ на 28дни и ОВУ всеки месец (доказано с УЗ). При стимулациите ми Ф тръгват но спират да растът... или в един момент започват да растът много бавно около и под 1мм на ден... моля ви споделете, как е при вас.
Имам ли изобщо някакъв шанс с инсета, или решението е само инвитро?

Едитвам: когато ми поставиха диагнозата беше първо с УЗ, после и на изследванията ми излезна.

# 24
  • Мнения: 266
И при мен наблюдаваха 20ина, разправях на мъжа ми, че се разхождам като кошница с яйца Simple Smile Иначе по-нагоре описах - извадени 17, 15 зрели, 12 се оплодиха и развиха до 5ти ден. При ПКЯ има опасност от неравномерен растеж, при предна стимулация един стана огромен, докато другите бяха незрели....Уж казват, че при нас е по-добър дългия протокол, защото блокажът, който правят означава, че няма да се пукнат при озряване. Според мен заради бавен растеж ми сменяха лекарствата и дозите почти всеки ден и ме следяха много повече, а и удължиха стимулацията ми

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 97
Момичета излезнаха ми резултатите от 3 ден на М ,моля за коментар newsm78 newsm78

ПОЛОВИ ХОРМОНИ

Inhibin - B    (неготов)     pg/ml-жени 3-ти ден от МЦ N>45, мъже N>100   
AMH       21.84ng/ml   N>0.7, Bord.0.3-0.7   
FSH       5.63 mIU/ml   фоликуларна фаза-3.85-8.78
LH       15.95 mlU/ml   фоликуларна фаза-2.12-10.89
Estradiol (Е2)   41 pg/ml   фоликуларна фаза-24-114
Prolactin    13.39 ng/ml    3.34 - 26.72   

# 26
  • Мнения: 7 569
marchelka, ако искаш пиши на Денис в темата за коментари на изследвания или на лично съобщение. Тя коментира на доста момичета.

Иначе от това, което аз виждам, ЛХ ти е завишен. Мъжки хормони не си ли пускала?

На мен ми е странно обаче как всяка лаборатория има различни референтни стойности при едни и същи изследвания. Референтните стойности на моята лаборатория бяха за ЛХ до 15.0, за ФСХ до 12.0, естрадиол до 175, пролактин до 19.5 ... А иначе мерната единица все същата. Странна работа  newsm78   Thinking

# 27
  • София
  • Мнения: 1 213
Нормално е стойностите да са различни, тъй като техниката, която използват е различна, както и методологията, отделно някои лаборатории работят с едни мерни единици - други с други!

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 97
marchelka, ако искаш пиши на Денис в темата за коментари на изследвания или на лично съобщение. Тя коментира на доста момичета.

Иначе от това, което аз виждам, ЛХ ти е завишен. Мъжки хормони не си ли пускала?

На мен ми е странно обаче как всяка лаборатория има различни референтни стойности при едни и същи изследвания. Референтните стойности на моята лаборатория бяха за ЛХ до 15.0, за ФСХ до 12.0, естрадиол до 175, пролактин до 19.5 ... А иначе мерната единица все същата. Странна работа  newsm78   Thinking
може ли линк към темата?

# 29
  • Мнения: 7 569
http://www.bg-mamma.com/index.php?topicrefid=18;topic=840725.new#new

това е темата. успех  Peace

Серенити, иначе да, и аз така мисля, че сигурно е ок да са различни референтните стойности. Ама за нас немедиците поне доста объркващо изглежда  Laughing

Иначе аз минах на преглед при Начев от ендокринологията, гледа ми щитовидната жлеза и каза, че е уголемена, но с нормална структура и в крайна сметка не ми изписа нищо. Каза ми да ходя на фолукуломертия 3 месеца, за да се разбере имам ли изобщо овулация. А 4 андростендион и дхеас според него можело да са увеличени от много неща, не е здължително да е от СПКЯ. Но не ми каза каква може да е друга причина ...   newsm78

Общи условия

Активация на акаунт