Поликистозни яйчници - 3

  • 101 567
  • 751
  •   2
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 1 213
Аз съм много далеч от медицината, юридическо ми е образованието ама от зор взех да назнайвам някои неща  Laughing
Иначе може да са завишени от надбъбреците. За тях показателен е 17ох-прогестерон (който резултат си чакам от Бодимед и се нервя,че го няма още)
СПКЯ е гнусно нещо. И рядко може да се каже кое е започнало първо и откъде е тръгнало. Дано да имаш овулация! Аз моя нямам Sad последния месец направих киста 5см, трябва да ида на ехограф,но се ослушвам,че паричките са кът, та другия месец...
Не се притеснявай за ЩЖ, Начев много го хвалят...в моята рода аз съм единствената жена, която няма проблем (все оше) с нея, веднъж преди години беше леко уголемена, после се оправи сама, не знам какво точно се беше случило.

# 31
  • Мнения: 7 590
Serenity, аз също съм с юридическо образование, ето вече, че намерих една колежка във форума.  Hug
Иначе 17ОН прогестерон го изследвах, но не на 3 ден, защото гинекологът тогава ми каза, че нямало значение кога, но  сега, като се поразрових във форумите, разбрах, че явно има. Беше ми в норма, макар и близо до горната граница на 26 ден от МЦ - 6.330 при норма 1,8-6,97. Нищо, следващият месец ще го изследвам на 3 ден.

Стискам палци кистата при теб да е изчезнала или поне намаляла, като отидеш на ехограф другия месец.  Peace Аз следващата седмица ще ходя на фоликулометрия при д-р Коларов, дано всичко е наред. Иначе четох доста противоречиви мнения за него във форумите, но и ендокринолозите ми го препоръчаха, а и ми дадоха направление, така че той ще е. От следващия месец трябва да се плаща по 40 лв. на преглед с ултразвук, като трябва поне 2 на месец, та и на мен не ми се мисли какво ще е положението с финансите ...  #Crazy  Laughing  Laughing

# 32
  • Мнения: 156

Дали ПКЯ при липса на матка ще останат винаги кистозни?

Колко години е ефекта от пукане на кистичките след лапароскопия,
Иначе втори вариант- противозачатъчни -при липса на матка уместно ли е?

# 33
  • Мнения: 156
Аз съм много далеч от медицината, юридическо ми е образованието ама от зор взех да назнайвам някои неща  Laughing
Иначе може да са завишени от надбъбреците. За тях показателен е 17ох-прогестерон (който резултат си чакам от Бодимед и се нервя,че го няма още)
СПКЯ е гнусно нещо. И рядко може да се каже кое е започнало първо и откъде е тръгнало. Дано да имаш овулация! Аз моя нямам Sad последния месец направих киста 5см, трябва да ида на ехограф,но се ослушвам,че паричките са кът, та другия месец...
Не се притеснявай за ЩЖ, Начев много го хвалят...в моята рода аз съм единствената жена, която няма проблем (все оше) с нея, веднъж преди години беше леко уголемена, после се оправи сама, не знам какво точно се беше случило.

Четох - древните римляни са нямали проблеми с щитовидната, ядели са рукола. Дано е така.

# 34
  • Мнения: 179
Здравейте, виждам, че се борите с ПКЯ. Има ли някъде качена ехографска диагностика на някоя от вас, искам да видя една такава диагностика.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 213
Напиши в гугъл pcos и ще ти излязат много.

# 36
  • Мнения: 9 865
Аз съм от тези с ПКОС и хормони в нормите, не вярвах, че има и такова чудо, очаквах всички хормони да са пълна каша, а то се оказа, че съвсем не е така. Изследвани са ми ТСХ, Естрадиол, Тестостерон, ЛХ, ФСХ, 17-алфа, ДХЕА-С. Правих и ГТТ, който също беше в рамките на референтните стойности, но пък имам проблем с кг (имам по-висок индекс телесни мазнини, без да съм чак слон). Предписаха ми Сиофор, който повлиявал положително и овулацията.

Досегашните ни опити за забременяване са неуспешни, защото цикълът ми е нередовен и нямам представа настъпва ли О, отделя ли се яйцеклетката и кога, ако изобщо. Т.е. разчитали сме на някакъв минимален късмет, без резултат. След което потърсих лекар и клиника, за да видим какво става.

Тази седмица направихме и спермограмата, която е нормална и ми предстои консултация с доктора и най-вероятно стимулация. Но се чудех какво представлява тази стимулация, каква е най-честата практика, медикамент?

Здравейте, виждам, че се борите с ПКЯ. Има ли някъде качена ехографска диагностика на някоя от вас, искам да видя една такава диагностика.
Скрит текст:
Това е моя снимка на ПК яйчник със задържан фоликул и множество кисти. Не знам дали се вижда това, което те интересува.

# 37
  • Мнения: 179
А лапаро на колко от вас е правено.Чета, че струва към 900 лв, на моя братовчедка са и казали, че трябва да и се направи такава операция за да премахнат поликистозата.Тя се бори с тях от пубертета.Интересува ме на ехографската диагностиката пише ли, че се препоръчва лапароксопия да речем.Как може да вземем такъв документ за да го покажем на роднини в чужбина за да ни помогнат финансово за операцията.

# 38
  • Мнения: 9 865
На мен не ми е правено и не ми е препоръчвано лапаро до момента. Диагностицирана съм, така да се каже, с ПКЯ от над 10-12 г. вече и съм посетила вероятно над 15 различни лекари за това време.
schani, а защо не се обърнете към доктора, който е препоръчал лапарото, за документ, в който се посочва необходимостта от операцията или дори и към друг лекар за второ мнение?
Иначе, не мисля, че на ехото пише такива препоръки от само себе си, те са по преценка на лекар, все пак. Не че мога да разчета всичко, което пише по снимките, но определено повечето изследвания са само основание за диагноза и последващо лечение, а не диагноза сами по себе си.

# 39
  • Мнения: 160
Здравей, Бона!
Аз също съм със СПКЯ и щом О отсъства /както е и при мен/. Стимулацията е след предизвикване на цикъл с Дуфанстон или Оргаметрил по схема. След това от 3-ти или 5-ти ден на цикъла се приема предписано от др лекарство за стимулиране на О /чести Клостилбегит или Фемара/ и аз приемам Глюкофаж /същото като твоето Simple Smile/в допълнение. Преди това са ми правени изследвания на цервикална слуз, изследвания за Хламидия, секрети и т.н, но цветна снимка не съм правила, защото доки каза, че няма смисъл, тъй като запушването на тръбите в 90% се причиняват от Хламидия, аз такава нямам, т.е няма да правим снимкиии. Следва следена на р-ра на фоликулите и евентулано спукване с препарат, съдържащ ЧХГ.

# 40
  • София
  • Мнения: 10 642
Здравей, Бона!
Аз също съм със СПКЯ и щом О отсъства /както е и при мен/. Стимулацията е след предизвикване на цикъл с Дуфанстон или Оргаметрил по схема. След това от 3-ти или 5-ти ден на цикъла се приема предписано от др лекарство за стимулиране на О /чести Клостилбегит или Фемара/ и аз приемам Глюкофаж /същото като твоето Simple Smile/в допълнение. Преди това са ми правени изследвания на цервикална слуз, изследвания за Хламидия, секрети и т.н, но цветна снимка не съм правила, защото доки каза, че няма смисъл, тъй като запушването на тръбите в 90% се причиняват от Хламидия, аз такава нямам, т.е няма да правим снимкиии. Следва следена на р-ра на фоликулите и евентулано спукване с препарат, съдържащ ЧХГ.


Сменяй доктора, стимулация с каквото и да е било без цветна снимка не се прави. Причини за запушване на тръбите много.

# 41
  • Мнения: 266
Аз нямам хламидии (изследвана съм няколко пъти в различни лаборатории), но тръбите ми бяха в много неприятно състояние - една непроходима и друга с трудна проходимост.

# 42
  • Мнения: 1 782
абсолютно вярно !!! не само хламидията води до запушване. може да има много други причини.

# 43
  • Мнения: 7 590
Момичета, има ли от вас такива, които си имат менструация всеки месец, но пък за сметка на това нямат овулация? При мен случаят е такъв, включително чисти по двата яйчника и по-тънка обвивка на яйчниците. Високи нива на ДХЕАС и 4 андростендион, другите хормони са в норма. Нямам нито окосмяване, нито инсулинова резистентност, нито наднормено тегло.

Лекарят и предписа Белара за три месеца и Инофолик. Ако някой има впечатления от Белара, може ли да споделите? Това е някакво ново противозачатъчно и аз съм леко скептична ...

Другото, което ме интересува - тази стимулация кога се прави? Само когато жената планува бременност, или по принцип? Защото от моя гинеколог останах с впечатлението, че се прави по принцип, и след нея би следвало овулацията ми да започне да настъпва нормално. Споделете повече инфо.  Hug

# 44
  • Мнения: 30
Недей да правиш никакви стимулации ,ако не целиш бременност. Просто няма смисъл , ефекта е за конкретния цикъл , а и ако прекалиш могат да доведат до изчерпване на яйчниковия резерв .Като цяло мисля ,че няма момиче с поликистоза , което не е пило противозачатъчни, според мен 3 месеца не са толкова много , по-добре пробвай , при мен добре ми действат (макар че пия други- Ясмин). За Инофолик също пия ,но от скоро и не мога да изкажа мнение. Успех Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт