Грешки при гримиране

  • 22 521
  • 317
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 523
Сетих се от една друга тема и от разни статии, които чета напоследък да си направим една тема за грешките при гримиране.
Особено много ме дразни тъмно кафяв руж, нанесен точно върху скулата.
И прекалено нарисуваните вежди.
Сменям линка: http://static.bnews.bg/849ee00e381c.jpg

Казвайте и показвайте и вие.

Последна редакция: сб, 18 апр 2015, 17:02 от L'Agent

# 1
  • Мнения: 1 335
Мен много ме дразни грим на очите без спирала на миглите.. много ми е недовършено и смотано някакси. Светло синия грим на очите може би е хубав със съответното облекло и, равен тен на лицето и за предпочитане светли очи, но за ежедневен грим на кафяви очи и черна коса... поне във варианитите, в които съм го виждала е много кофти.
Има и още нещо черен молив начите, но поставен от средата на клепача навън.. защо някой би го направил? Каква оптическа илюзия се цели? В моите очи е бабешко, но може би има нещо в тази техника, което да не знам?

# 2
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Според мен не е точно грешка нанасянето на руж върху скулите, защото нанасянето му се преценява според овала на лицето Peace И това, че е кафяв би могло да не е грешно, ако е съобразено с тена на кожата.
Дано да съм те разбрала правилно, де Peace

За нарисуваните вежди нямам мнение, аз не го правя и не ме интересува тази техника.

Не се отваря това - http://media.---spamche---/images/cut/660x495/articles/2014/09/43035.jpg

Сетих се какво не харесвам.
Сребърна очна линия в ежедневен грим.
Може би за по-специален и изработен от професионалист да е приемливо Peace

# 3
  • Мнения: 7 325
Този линк не ми се отваря.
Мен особено ме дразни пудра намацана до средата на бузите и брадичката, а тук масово го правят. Също ми е много нелепо пудрата да е нанесена все едно си кихнал в брашното.
Има една баба, която взима вечер внучето си от класа на дъщеря ми. Очертава много дебело очите в черно и неоскубаните си редки побелели вежди също. За цвят слага сини или зелени сенки под молива. Доста е възрастна и прилича на карикатура, имам чувството, че тригодишното и внуче я гримира.
Аз не очертавам вежди, но сагам руж когато се гримирам ( доста рядко го правя ), но много умерено. Като се прекали с цвета по бузите лицето заприличва на клоунска маска.

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 534
Все още има жени, които си очертават устните с тъмен молив и лепват светло розово червило. Не харесвам и на тъмен тен през лятото прекалено светло перлено червило, седи ми като на умряло. И аз като Gabrielle съм срещу ярко сини или зелени сенки или молив ей тъй нарисувани и то без спирала, колкото да се каже ,че има някакъв грим. Съчетани в безумна комбинация с безлично червило и то на жени на около 60 години с големи внуци. Този им начин на гримиране е от поне 40 години непроменен. Имам такива познати. Еднакво са гримирани и та всеки ден независимо дали са на сватба, на работа или плевят в градината по анцунг. Да добавя в картинката и оскубани до плешивост вежди, тънки като канап. Абе чудя се на хората, ама в техните очи сигурно и аз понякога изглеждам странна, де да знам . newsm78

# 5
  • Мнения: 5 892
Не харесвам грим в керемидено . Особено руж. Тъмната бронзираща чиния на Флормар ми стои точна така  ooooh! Не харесвам ярко червило на грозни зъби. Абе много неща не харсвам  Mr. Green
Напоследък предпочитам нюд грим, някой път червено червило. На очите слагам само спирала.
Преди обожавах тежкия грим... Crazy

# 6
  • София
  • Мнения: 3 754
Много мразя да видя блондинка с черни вежди...

# 7
  • Мнения: 1 794
 Hug

Хубава и полезна тема!
Не харесвам ориенталски грим,никога,на никакво лице!Комични са ми изцяло нарисувани вежди. ooooh!Странен ми е грим несъобразен с мястото и времето,но по- скоро при млади жени.Възрастните си живеят май по други,техни си времена и правила. Simple Smile
Човешките лица са толкова различни и вкусовете ни също.Много млади момичета грешат,защото се учат или просто подражават.Гримът може да е форма на протест или вик да бъдеш забелязан.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 548
И на мен са ми супер неприятни тотално оскубани вежди и драснали една черта вместо тях. А гримираните в ярки цветове баби са просто..... ММ им вика, че приличат на "дърти к..ви от преди девети". Има предвид 9.IX.44.
Нелепо ми изглеждат и млади момичета, които през деня са се намазали с толкова фон дьо тен, че са като с маска. А не е да кажеш, че скриват някакви кожни дефекти.

# 9
  • Мнения: 1 484
Да се слага от всичко по много за мен е най-често срещаната груба грешка.
Нарисуваните вежди, естетически несъобразени с чертите на лицето също хич не ми допадат.

# 10
  • Мнения: 1 794
 Hug
Да се слага от всичко по много за мен е най-често срещаната груба грешка.
Нарисуваните вежди, естетически несъобразени с чертите на лицето също хич не ми допадат.

О,да! Simple Smile
Или очите,или устните.Подчертаеш ли и двете,става грозно.

# 11
  • Мнения: 5 892
Силния грим не ме дразни, ако е умело направен. И нарисувани вежди харесвам  Blush
Например моите очи са по- приближени и дори една очна линия ми променя вида в негативна посока.
От любимия ми гримьор. Не знам моделката защо е винаги с отворена уста  Mr. Green
1  2 3

# 12
  • Мнения: 7 325
Хубав грим, ама ми е малко прекалено за през деня.
Друго, което ме дразни е червило върху зъбите. Съседката ми ходи така, заема доста сериозен пост, който е в пълен контраст с нелепия вид, който си докарва всяка сутрин.

# 13
  • София
  • Мнения: 4 548
Силния грим не ме дразни, ако е умело направен. И нарисувани вежди харесвам  Blush
Например моите очи са по- приближени и дори една очна линия ми променя вида в негативна посока.
От любимия ми гримьор. Не знам моделката защо е винаги с отворена уста  Mr. Green
1  2 3
Огромни очи, огромни вежди. Въпреки пухкавите устни има дисбаланс между горната и долната половина на лицето.

# 14
  • Мнения: 5 892
На мен ми харесва за вечерен грим, въпреки, че е тежко и изкуствено. Харесва ми и цветовата комбинация, която ползва.
Моделката преди и след грим
Николета примерно я гримират цветово ужасно.  С извинение
Скрит текст:
като изпражнение в различни вариации
Blush

Общи условия

Активация на акаунт