може ли бременна жена да пие бира

  • 30 907
  • 215
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 3 031
С 1 бира няма да надвиши допустимата граница от 0.5 промила. И това е съвсем друга тема.

# 76
  • Мнения: 7 779
ако блъсна детето ти след употребата на 1 бира  никак няма да те интересува това допустимо ли е или не. повярвай ми. и ще ме съдиш до дупка за това ,че съм употребил алкохол независимо в нормата ли е или не.  въпросът е ако момата е употребила алкохола и е направила същото като мен съда редно ли е да и прости само защото това е нормално е невредящо ? или  че пък бирата и добавяла витамини ... дрън, дрън

# 77
  • Мнения: 3 031
Никъде не пише, че пие бира и след това шофира.

# 78
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз не знам пред полицията кой какво ще обяснява, но ако детето се роди с някакво увреждане или недостатък, как ще живее със съвестта си тази майка или изобщо няма да ѝ мине през главата, че може и тя да е виновна за обременеността на детето си.

# 79
  • Мнения: 7 779
разсъждаваме по темата.
1 бира употребена при бременна е полезна.
1 бира употребена при бременна и след това е блъснала детето ти е вредна.
второто е узаконено и се налагат санкции. значи е вредно. а е вредно защото бирата оказва  еди какво си влияние  на употребилият я.

# 80
  • Мнения: 3 031
Защо въобще се намесват блъснати деца?

Лиляна е права, същото важи и за пушенето по време на бременност. Ако има проблем, съвестта ще те човърка.

# 81
  • Мнения: 328
Не мисля ,че е нормално ,които и да е независимо дали се отнася за мъж или жена /бременна или не / да се качва зад волана при употреба на алкохол .

# 82
  • Мнения: leet
От коментарите дотук, излиза, че : Бременна жена, която пие бира, обезателно ще роди дете, което ще блъсне човек. Бременна жена, която пие бира, почти сигурно - на 99% ще роди дете с увреждания. Бременна жена, която пие бира е изключително зла и не мисли за здравето на плода.
Мисля, че прекаленото вманиачване на майките се отразяват по-зле на бъдещите бебета, отколкото изпиването на цяла чаша бира.
По повод на това, ще дам пример. Моята сестра разбра, че е бременна в средата на 4-я месец. Цикълът й идваше на 5-6 месеца и въобще нямаше никакви симптоми на бременност, дори свали 2-3 килограма. Както и да е, през този период, в който не знаеше, че е бременна, пушеше, пиеше кафе и въобще си живееше както повечето хора. Роди здраво, доносено бебе, което боледува не повече от всички останали.
За сметка на това, аз не пушех, не пиех, хранех се с качествени храни и съвсем от началото на бременността си бях под лекарски контрол. И все пак в 12 г.с. мисед. Ако е било писано детето да се роди, ще се роди.  Вманиачаването в изцяло природосъобразния начин на живот, не е гаранция за нищо. Вие сте бременни, а не в болни.
Освен това, голяма част от жените, които така тръбят, колко е вредно да пиеш по една чаша бира/кафе и т.н. се тъпчат с храни пълни с Е-та, цъклят се на компютрите и не се движат повече от метър на ден - от спалнята до хладилника. Ми.. да ви кажа и това е също толкова вредно.
 

# 83
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...От коментарите дотук, излиза, че:  Бременна жена, която пие бира, почти сигурно - на 99% ще роди дете с увреждания....
Ако само успееш да посочиш поне един коментар, от който си направила този извод. Ако ти от тези коментари си правиш такива глупави изводи, то не се съмнявам, че не ти минава през ума каква може да е причината при някои да се раждат здрави деца, при други - не. Просто разсъжденията ти са твърде плитки.

# 84
  • Мнения: 7 325
Идеята не е ако една бременна не пие ще роди задължително здраво, а ако друга пие ще е задължително нездраво. Идеята е, че когато един отговорен индивид ( визирам жените ) реши да стане родител е добре да загърби за малко вредните си навици и егоизма си и да се постарае да ограничи рисковете до минимум.

# 85
  • Мнения: 196
Подкрепям dimana84

# 86
  • Мнения: 575
Неразбирам защо биват нападани всички, които изразят мнение, че чаша бира няма да окаже голямо влияние, толкова агресивно. Всеки има право на мнение и може да го споделя, мисля че трябва да има повече толетантност, без да се обиждат другите с различно мнение. Всеки на база на информацията която има си прави заключения за себе си и бебето и съм сигурна, че всяка смята, че прави най-доброто на което е способна.

Последна редакция: пт, 29 май 2015, 23:39 от diana.pd

# 87
  • Мнения: 421
просто някои хора обичат да се заяждат  Joy

# 88
  • Мнения: leet
Лиляна, струва ми се, че виждаш себе си в този пост и затова пишеш, така нахъсано. Четох някои от твоите постове и ще ти кажа, че колкото и да се стараеш да живееш здравословно, злобата с която си пропита ще навреди повече на детето ти, отколкото пиенето на чаша бира или вино.
А освен това, явно си многооо запозната, за това как вреди бирата върху развитието на плода и бих те помолила, като един експерт, да ми посочиш само 2 жени, родили деца с увреждания, следствие консумацията на тази или друга подобна напитка.
Съветът ми е, преди да се правиш на светица или супер компетентна по даден въпрос, да се подготвиш с точни данни и по възможност примери, с които да подкрепиш злобарските си постове Simple Smile
А между другото, само информативно, основната причина децата да се раждат с определени увреждания е генетична или прекарана болест по време на бременността. Естествено, ако майката е била наркоманка, алкохоличка, работила е в мина или ядрена централа, също има реален риск от това да роди дете с увреждане. Другото е Божа работа.

# 89
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не виждам себе си, а подозирам, че си направила глупавия си извод на база мой пост. Никога никъде не съм твърдяла, че след консумацията на една бира задължително ще се роди дете с увреждане. Аз само казах, че ако се роди такова дете, съмненията и съвестта на пилата бира няма да са чисти и ще трябва да живее с тях, даже и да не е била причина бирата.
Ако едно дете се роди здраво, не следва, че ако майка му е употребявала алкохол, той е безвреден за всички бременни. Но и най-малката вероятност би трябвало да откаже бременната в името на детето ѝ, а тя - не, търси потвърждение за да продължи да пие. Това се казва егоизъм и безотговорност.

Общи условия

Активация на акаунт