Частни училища - информативна тема 6

  • 64 512
  • 808
  •   1
Отговори
# 525
  • sofia
  • Мнения: 1 474
И най-ентусиазираният и предан на работата си човек с годините губи ентусиазма си, ако не е оценен и стимулиран, а в сегашното меркантилно и комерсиализирано общество не знам кое друго може да е мощен фактор и кой години наред само от любов към работата си и от идеалистични подбуди ще се раздава срещу мизерно възнаграждение, като в същото време гледа стандарта на родителите на възпитаниците му. Чак пък всички учители от ЧУ да са като майка Тереза, някак си ми е трудно да повярвам.

 newsm10 newsm10

# 526
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
И Мецане, ти как точно почерпи информация какви са точно заплатите на учителите от ЧУ (всички) и заключи, че са мизерни? От една изпаднала случайно обява за учители в СС и от агенция ЕЖК. Та вече и разсъждения по темата кой колко е мотивиран.

# 527
  • Мнения: 847
Да допълня по темата за подбора на учители в ЧУ /като това явно е частен случай все пак, но факт,че се случва/. В училището ни ни казаха н-р, че не са могли да се спрат през годините на учител за ПУК, който да ги удевлетворява и който с чиста съвест да могат да включат към екипа си и за това няма да правят ПУК въобще. Направили са само една година под натиска на родители с второ детенце там и на са били доволни от резултатите.

# 528
  • Мнения: X
Явно за определени родители "стойността" на даден учител се определя изцяло от заплатата му. Аз мисля друго - доколко успешен е даден учител, говорят резултатите на учениците му. Теодоси Теодосиев е може би е най-яркият пример за мен в подкрепа на тези ми убеждения. http://vbox7.com/play:4a0bab65ee

Колкото до СС, класните на ПУК и началните класове са на половин работен ден, другата половина са часовете с други учители - английски, рисуване, физическо, музика, тенис, театър, танци - всеки предмет е при различен учител. Така, нашите първокласници имат 8 преподавателя в момента, като включа класната, която им води БЕЛ и математика.

# 529
  • Мнения: 6 301
И Мецане, ти как точно почерпи информация какви са точно заплатите на учителите от ЧУ (всички) и заключи, че са мизерни? От една изпаднала случайно обява за учители в СС и от агенция ЕЖК. Та вече и разсъждения по темата кой колко е мотивиран.

Да, точно така почерпих информация. Двата ти предишни заядливи поста ги подминах, но ти продължаваш. Включително как го рече, ето как тръгвали форумните легенди за заплатите в рейтинговите училища и прочее. А нещата са съвсем елементарни за мислене и разбиране. Първо, вижда се, поради специализирания сайт, в който са публикувани, че обявите са истински. Второ, че е рейтингово училището, рейтингово е - на НВО от години насам е все пак на първо място. Друг рейтинг е, че е най-коментираното във форума например. Какви други рейтинги да гледаме? Може би мнението на Кафе с мед? А и защо не, бихме гледали и това, ако го имаше. Но няма, инфо от Кафе с мед няма - за сметка на това заяждане колкото искаш.
Ако ти имаш софтуерна фирма и си горе-долу рейтингова, дори и не най-добрата, но от най-добрите, то няма да предлагаш на програмистите си заплати, по-ниски от средното в бранша, нали? Разбираемо да се стремиш да наемеш ако не най-добрите, то поне добри програмисти, за да си запазиш бизнеса, а това няма как да стане, ако даваш по-ниски заплати от конкурентите. Тогава въпросните програмисти биха отишли при конкурентите и по твоите обяви просто никой няма да се отзове.

Та това е нормална бизнес -логика, не те знам какво работиш /и не ме интересува/, но ако имаш някакъв допир до някакъв бизнес, тези неща трябва да са ти ясни. Няма как което и да е добро училище да търси да наеме учители на по-ниски заплати, отколкото биха получили в други училища. И понеже въпросното училище е рейтингово, нормално е да предложи дори една идея по-високи възнаграждения, защото е нормално да се стреми да вземе ако не най-добрите, то поне достатъчно добри.

В подкрепа на всички тези разсъждения е писаното от Касита, която работи в бранша и го познава. Тя потвърди, че е така, и в останалите ЧУ заплатите са даже още по-ниски. Ако за теб тя е ЕЖК, за мен не е. Просто чудно уважение имаш към всички съфорумци. Интересно тогава защо пишеш ли пишеш тук изобщо. Още повече, че не помня нещо съществено полезно или съдържащо информация да съм прочел от теб.

С всички възможни вариации, които съществуват поради разлика в стаж, създадено добро име на даден учител и т.н., все пак обявите са достатъчно показателни.
 
Ето такива въпроси като твоите и зададени с такъв тон, най-много обичам. След като пределно ясно е какво искам да кажа и след като беше потвърдено от човек, който работи в бранша. И разсъжденията ми са съвсем резонни.

Форумците смятам, че са достатъчно интелигентни да преценят правилно поста ти - едно обикновено, празно заяждане, което освен това не е по темата. Моите разсъждения са много повече по темата и са обосновани освен това. Правилни, грешни, не са насочени към никого и не обиждат никого персонално. Твоят пост е персонален, заядлив, обиден и в разрез с правилата на форума. И в разрез с елементарното възпитание.

Приятен ден ти желая. Не ми отговаряй, няма да го прочета.

# 530
  • Мнения: X
Явно за определени родители "стойността" на даден учител се определя изцяло от заплатата му. Аз мисля друго - доколко успешен е даден учител, говорят резултатите на учениците му. Теодоси Теодосиев е може би е най-яркият пример за мен в подкрепа на тези ми убеждения. http://vbox7.com/play:4a0bab65ee




Глупости. Ще ме прощаваш за думата, но си е на място. Отново свободни съчинения на извадени от контекста думи. И липса на прочитане или осмисляне на всичко написано до тук. Не видях нито един от изказалите се преди теб да твърди точно това. Напротив. Целият разговор се води( с изключение на едно две подмятания дали ни влиза в работата или не ни влиза)  около това качествените хора да получават справедливи за труда си заплати. И никой, абсолютно никой не е поставил под съмнение, качествата на отдадените учители и тяхната мотивация.

Последна редакция: чт, 30 апр 2015, 13:24 от Анонимен

# 531
  • Мнения: 19 296
Ама аз не знам откъде го измислихте това, че учителите са по цял ден?
В отчетната тема за първи клас всички споделят, че на занималнята следобед имат друг учител. Как е в ПБ и другите частни училища?

Освен това заплатата е стартова. Не знаем дали не се увеличава след това. Аз силно се надявам, че да. Хората от бизнеса също не наемат някой нов човек на окончателната заплата. Обикновено има изпитателен срок и заплатата се покачва на определено време.
Касита сподели едно, Йо-йо съвсем друго.
Не ги оправдавам, ако заплатата остава 800, но в момента не знаем всички факти и вече тръгнахме да пишем съчинения. Така темата съвсем се пълни с плява.

# 532
  • Мнения: X
Ама аз не знам откъде го измислихте това, че учителите са по цял ден?
В отчетната тема за първи клас всички споделят, че на занималнята следобед имат друг учител. Как е в ПБ и другите частни училища?

Освен това заплатата е стартова. Не знаем дали не се увеличава след това. Аз силно се надявам, че да. Хората от бизнеса също не наемат някой нов човек на реалната заплата. Обикновено има изпитателен срок и заплатата се покачва на определено време.
Касита сподели едно, Йо-йо съвсем друго.



Чела съм, че задълженията им далеч не свършват с часовете. И по горе имаше описание какво друго правят.

Като работеща от години в частния сектор с пълна увереност мога да твърдя, че стартовата заплата при частника рядко расте с кой знае какви огромни проценти. А и 20% на 700 лв. са си само 140 лв. Вие бихте ли работили този труд за 840 лв.? Аз определено не бих се наела, знаейки каква е отговорността и натоварването.

# 533
  • Мнения: 3 181
Учителите в ПУК са от 8.00-8.15 до към 16.30 на училище. Имат свободно време, когато децата са при други учители, това са поне 2 часа всеки ден / спорт и английски/, при друг учител са и по музика. В тези свободни часове, предполагам подготвят материали.

Друг бонус за учителите в ЧУ, /не знам как е в държавното /, поне в нашето е така, имат храна/ закуска, обед, следобедна закуска/, както децата се хранят в училище.

Споделям виждането на Мецан, че колкото и природно да е добър един учител и  приема професията за призвание, а не работа, доброто заплащане си има значение, за да се чувства уважаван, ценен и работата му не се превръща в рутина.

# 534
  • Мнения: X


Споделям виждането на Мецан, че колкото и природно да е добър един учител и  приема професията за призвание, а не работа, доброто заплащане си има значение, за да се чувства уважаван, ценен и работата му не се превръща в рутина.

 Peace

# 535
  • Sf
  • Мнения: 978
Колкото учителки познавам от ЧУ - доволни са от работата и заплатата, редовно пътуват в чужбина. Що за тема сте подхванали?  Rolling Eyes

# 536
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Колкото учителки познавам от ЧУ - доволни са от работата и заплатата, редовно пътуват в чужбина. Що за тема сте подхванали?  Rolling Eyes
И аз не знам. Попитах съвсем спокойно откъде Мецан знае какви са заплатите на учителите по всички ЧУ и как заключи, че в СС са най-високи, щото....не знам какво. А той подскочи до небесата и изписа един ферман, който няма да чета, така или иначе няма отговор на елементарния ми, нецелящ заяждане, въпрос Simple Smile.

# 537
  • Мнения: 3 181
Аз дори знам, че ЧУ си крадат едно от друго добрите учители, т.е. изненадват ме тези ниски заплати

# 538
  • Мнения: X
Явно за определени родители "стойността" на даден учител се определя изцяло от заплатата му. Аз мисля друго - доколко успешен е даден учител, говорят резултатите на учениците му. Теодоси Теодосиев е може би е най-яркият пример за мен в подкрепа на тези ми убеждения. http://vbox7.com/play:4a0bab65ee




Глупости. Ще ме прощаваш за думата, но си е на място. Отново свободни съчинения на извадени от контекста думи. И липса на прочитане или осмисляне на всичко написано до тук.


Ти как би анализирала съчетанието на изреченията (които са цитат от постинги на други потребители, не от твои):
"Родителите си мислят, че плащат за най-добрите учители, а реално плащат за тези, които ще се навият за най-ниската заплата." и "заплатите на учителите в СС са смешно малки"
?

За мен изводът е, точно както съм го написала: "Явно за определени родители "стойността" на даден учител се определя изцяло от заплатата му."  - защото за тях на "смешни" заплати се навиват само недобри учители.

# 539
  • Мнения: 6 301
Ама аз не знам откъде го измислихте това, че учителите са по цял ден?
В отчетната тема за първи клас всички споделят, че на занималнята следобед имат друг учител. Как е в ПБ и другите частни училища?

Освен това заплатата е стартова. Не знаем дали не се увеличава след това. Аз силно се надявам, че да. Хората от бизнеса също не наемат някой нов човек на реалната заплата. Обикновено има изпитателен срок и заплатата се покачва на определено време.
Касита сподели едно, Йо-йо съвсем друго.



Чела съм, че задълженията им далеч не свършват с часовете. И по горе имаше описание какво друго правят.

Като работеща от години в частния сектор с пълна увереност мога да твърдя, че стартовата заплата при частника рядко расте с кой знае какви огромни проценти. А и 20% на 700 лв. са си само 140 лв. Вие бихте ли работили този труд за 840 лв.? Аз определено не бих се наела, знаейки каква е отговорността и натоварването.

Взе ми думите от устата, дето се казва. Имам чувството, че много от пишещите работят хуманитарни професии и са далеч от света на икономиката и бизнеса. Изключително рядко и почти никога няма случаи някой да започне на 800 и да го докара до 2000, освен ако няма хиперинфлация.

И имайте предвид, че това са брутни заплати - изрично пише в обявата бруто. В България има и осигуровки, и данъци. Осигуровките за сметка на работника по трудов договор са 12,9%, и върху останалата сума има 10% данък. Та приспадайки ги, от 800 остават чисто по-малко от 630.

Ама това не е важно, важното е човекът да има призвание да бъде учител, нали. На чужд гръб и 100 тояги са малко. Ако изказалите тези велики мисли опитат да живеят със този стандарт ама години наред, да ги питам тогава колко ще са отдадени на призванието си.

Теодоси е частен, отделен случай и точно за това не е показателен. Тя и Майка Тереза съществува, но не е масов случай, точно както и Теодоси не е масов.

Учителите и те са нормални човешки същества, и те имат сметки за парно, и те имат нужда да се хранят три пъти на ден и да се обличат. Никога не мога да повярвам, че със 630лв в София един човек ще си гледа добре работата, с обич и отдаденост.

Общи условия

Активация на акаунт