Въпроси към модераторите и администраторите

  • 1 733 144
  • 17 970
  •   2
Отговори
# 7 110
  • Мнения: 4 872
Тези програми не блокират ли само реклами. За какви други функционалности говорите. Фукционалностите са си функционалности, рекламите са си реклами - едното има ли общо с другото, че адблокъра като блокира реклами да блокира и фунционалности?
Тези програми блокират елементи, фрагменти кодове и скриптове, които може да счетат за реклами (често се блокират много външни скриптове и ресурси, които се зареждат от други домейни, различни от този на страницата - тоест в случая да не са от bg-mamma.com, а такива са и реклами от Google, и FB функционалности, и изображения, и видео и т.н.). Всяка такава програма има и много допълнителни възможности за настройки и филтри и колкото повече са включени, толкова по-голяма е вероятността да блокират изпълнението на дадени функции.


 Винаги съм използвала форума заедно с адблок. Как така от тази сутрин не функционира Търсенето, Камбаната, Личните съобщения,  Профила , Емотиконите, Предварителен преглед, Допълнителни опции, добавям и Полезно при мен заедно с адблока?
 Какви филтри трябва да му изключа, за да мога да използвам форума, но без да виждам рекламите?

Редактирам се: Проблема е само с Мозилата. С друг браузър всичко функционира. В такъв случай предполагам не е от адблока?
 

Последна редакция: чт, 23 авг 2018, 11:49 от Marsia_K

# 7 111
  • Мнения: 6 362
Благодаря, Мamma. Дано се оправи, защото основно през пощата следя форума.
Имаме отговор, че проблемът трябва да е разрешен и писмата да се получават успешно.

Винаги съм използвала форума заедно с адблок. Как така от тази сутрин не функционира Търсенето, Камбаната, Личните съобщения,  Профила , Емотиконите, Предварителен преглед, Допълнителни опции, добавям и Полезно при мен заедно с адблока?
Какви филтри трябва да му изключа, за да мога да използвам форума, но без да виждам рекламите?

Редактирам се: Проблема е само с Мозилата. С друг браузър всичко функционира. В такъв случай предполагам не е от адблока?
По отношение на адблокерите, няма как да съобразяваме сайта с тях. Дори като потребител на много други сайтове не ползвам подобни програми и не съм запозната с настройките им.
Имайки предвид това, че съществуването на голяма част от сайтовете, вкл. и на BG-Mamma, зависи изцяло от приходите от реклама, бих казала, че искането на съвет как да работи напълно даден сайт и да ползвате всичко в него, но без да се визуализират реклами, е най-малкото изключително некоректно.
Описаните проблеми обаче не изглеждат като предизвикани от такова приложение, освен ако не е забранило изцяло изпълнението на какъвто и да било javascript код. Пробвайте да изчистите кеша, рестартирайте, проверете за обновления.

# 7 112
  • Мнения: 4 872
Благодаря, Mamma.
От адблока е и все пак през Мозила блокира функциите на форума, а през друг браузър- не. Както и през старата версия - не.  Само информативно пиша, в случай, че на някой му е полезно. Разбрах същността на ситуацията. Smirk И все пак Некоректно, нахално или каквото и да било, беше просто питане. Hands V

# 7 113
  • Мнения: 496
Имаме отговор, че проблемът трябва да е разрешен и писмата да се получават успешно.

Да, започнаха да пристигат известия. Благодаря от сърце!

# 7 114
  • Мнения: 80
Здравейте! Защо като пиша мнение,не мога да прикачвам изображение към мнението си?
П.с Дава ми някаква грешка.

# 7 115
# 7 116
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Здравейте!

По каква причина модератор редактира поста ми?

http://bg-mam.ma/p/1037051/37240972

# 7 117
  • Мнения: 46 573
Здравейте!

По каква причина модератор редактира поста ми?

http://bg-mam.ma/p/1037051/37240972
Причината е, че цитатът е огромен и това затруднява четенето.
Поставяйте го в скрит текст или само снимката.
В конкретния случай линкът също е подходящ вариант.

# 7 118
  • Испания
  • Мнения: 37 503
ОК. Досега не е възниквал подобен проблем.

# 7 119
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 285
Имам много нови съобщения в камбанката, а нито едно в пощата каква е причината? До скоро получавах всички за които съм се абонирала на пощата

P.S. Сега се оправи Simple Smile

Последна редакция: нд, 26 авг 2018, 11:47 от pvacheva

# 7 120
  • Мнения: 1 134
Здравейте. Информирам, че темата "с какво ви дразнят свекървите - 97"се напълни с много отговори извън темата. Не знаех къде да пиша, извинявам се, ако не е правилното място, но ме посъветваха да пиша на модертаор/админ. Благодаря.

# 7 121
  • Sofia
  • Мнения: 3 043
Темата е поразчистена и в тази връзка, бих ви посъветвал да се запознаете с правилата на форума и да се съобразите с тях.

# 7 122
  • Вестерос
  • Мнения: 38 345
Смених си аватара с този



200 на 200 е с трансперант до размерите, както след промяната до сега. И винаги си беше ок. Виждаше се като на снимката в коментара.

Сега вече излиза с гадни черни линии! Което се вижда от смененото. Ще се оправи ли както преди или пак да мисля нови гимнастики?

# 7 123
  • Мнения: 46 573
Аватарът се вижда нормално.

# 7 124
  • Мнения: 3 732
Колко време след пускането на дадена тема тя се заключва?

Ровя се из автомобилния подфорум. Повечето теми от последните страници са заключени. От къде мога да започна да пиша в стари теми?

Пак там издирвам много стара тема за критериите при избирането на кола. Не помня точното й заглавие. Как да я намеря и дали е активна?

Общи условия

Активация на акаунт