Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - III тема

  • 164 203
  • 744
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 273
*¨*morski_briz*¨*честито   bouquet
И аз да се отчета минах на скенера, "не се сканират пат. формации в малкия таз". Като си взех резултата и дискчето тъкмо се появи и доктора , каза да се радвам , че няма нищо за тях, но съм имала изразени промени в гр. стълб.
Аз се явявам всяка година на ТЕЛК и тази пак, февруари ходих и пак за една ми го дадоха. Наистина процента ми е големичък беше 98 сега е 92 може затова да е.

# 31
  • Хамбург, Германия
  • Мнения: 34
Маринова със 20 кг. съм отгоре:( Ама нали се сещаш че аз бях бременна и родих на едно с изчистването та напълнях повече след операцията и направо ми иде да псувам като се погледна (добре че мама ме е възпитала добре) Laughing  Писах на Руми инструкторката известна в нета за която съм чувала страхотни отзиви но си мислех, че заплащането е 50-60лв Та за с ега отлагам нейната помощ а толкова много исках Thinking Тя взима 95лв и не я виня с добри резултати прави ти индивидуална програма с режим на хранене...Казах на мъжът ми да свиква да ме гледа така Flutter
    Не съм чувала за Руми, дано да стане работата. 20 кг- не е малко, но в крайна сметка повече искаме да сме здрави!   bouquet Стискам палци!  Hug

# 32
  • на път
  • Мнения: 2 804
а на мен ТЕЛК не ми дадоха  newsm78. Дадоха ми още 60 дни болнични и после пак на комисия ....

# 33
  • Мнения: 1 292
а на мен ТЕЛК не ми дадоха  newsm78. Дадоха ми още 60 дни болнични и после пак на комисия ....
Как стоят нещата с тия болнични? След операцията в Плевен от отделението ми казаха, че ще ми издадат болничен за 9 дни престой плюс 30 за в къщи, и ми обясниха че след като изтекат трябва ЛКК по местоживеене да ми даде още болнични, като имат право на минимум още 3 месеца. Да ама ЛКК в града ми даде за 30 дни и ми казаха, че общо с дните от болницата са правото на три месеца допълнителен болничен. Имам чувството ,че нещо се правят но ощипани.Може ли някой да разясни, ако е ползвал всичко което му се полага като болничен.

# 34
  • Мнения: 1 531
след тотлна хистеректомия, независимо с или без аднексите имаш право на 6 месеца болнични, в които влиза и болниният престой. след изтичане на болнините, които са дадени при изписването, следващите се издават от ЛКК, към което трябва да те насочи личният ти лекар.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 2 973
а на мен ТЕЛК не ми дадоха  newsm78. Дадоха ми още 60 дни болнични и после пак на комисия ....
Как стоят нещата с тия болнични? След операцията в Плевен от отделението ми казаха, че ще ми издадат болничен за 9 дни престой плюс 30 за в къщи, и ми обясниха че след като изтекат трябва ЛКК по местоживеене да ми даде още болнични, като имат право на минимум още 3 месеца. Да ама ЛКК в града ми даде за 30 дни и ми казаха, че общо с дните от болницата са правото на три месеца допълнителен болничен. Имам чувството ,че нещо се правят но ощипани.Може ли някой да разясни, ако е ползвал всичко което му се полага като болничен.
   Поля, ще напиша как беше при мен.
От болницата ми казаха, че няколко дни преди изтичането на издадения от тях болничен трябва да отида при личната. Личната ми даде направление за ЛКК, от където продължиха болничните с 30 дни. После направо при тях/ЛКК/ пак 2-3 дни преди изтичането за по още 30 и пак така докато наближат 180 дни. Последния месец, естествено са по-малко от 30 така че да станат точно 180. Пак през този последен месец ме питаха дали ще удължавам болничния с ТЕЛК или искам направо да ме катеригоризират. Аз избрах последното. Ако искаш да ги продължиш- поне така ми обясниха- през 2 месеца се явяваш 3 пъти да станат 6 месеца. След това мисля, че ти трябва поне 1 работен ден, newsm78, но за това не съм съвсем сигурна и следват нови 6 месеца по същата схема. От там нататък не зная как стои въпроса, но моя колежка вече трета година е в болнични  newsm78 дали е законно.... не зная.

# 36
  • Мнения: 273
Аз също ползвах болнични. След като ме изписаха от болницата и ми дадоха първите 30 дни трябваше да се картотекирам в онко диспансера (Дано при вас това не е нужно) и оттам започнаха да ми издават болнични всеки месец. Виждам , че всеки болничен е бил представян пред ЛКК. Те следяха и дните които ми остават до 180 дни. Така след това аз поисках още болнични , но трябваше да се върна на работа за не по-малко от 3 дни. Поработих една седмица и отново започнаха болнични. Даваха ми още 3 месеца. В последния месец   ме предложиха на ТЕЛК.

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Благодаря за новата тема  и полезната информация bouquet
Пожелавам на всички здраве и късмет  Hug
Аз минах вече на ТЕЛК след изтичане на 2-те години /тотална хистеректомия и от 90% ме направиха 60%. Само дето ходих да плащам излишно за епикризи за съпътстващи новопоявили се заболявания /остеопороза и глаукома/. Доктора в ТЕЛК ми обясни, че това добавя някакви проценти, но нищо не върши. Имат си таблица спусната от МЗО.
За зрението съм сигурна, че лъчетерапията изигра главна роля. Рязко  се влоши  Confused
Вътрешни болки си имам и то доста силни /особено при промяна на времето/. По обяснения на онколожката - от сраствания и лъчетерапия. Всеки път ми напомня да не вдигам повече от 1-2 килограма. Наистина след това боли адски. Приспособих се - нося си пак по-тежко, но не използвам коремните мускули.
Вълните, ах вълните - не стихват, но това да е.
Поддържах около 2 години силно завишени туморни маркери. По тази причина ме изпратиха на ПЕТ скен. Сега маркерите се нормализираха /извадиха ми туморчета със зъбите - и там проблем ... важното е да минават и да ги отхвърляме  Mr. Green/
Сега пък мамографа не ми харесва едната гърда. Под наблюдение  Rolling Eyes Казах, че съм ходила на ПЕТ скен, но и това не се "хващало" там.
Та ... да сме живи и здрави и Бог да ни закриля. Горе главите момичета.
Написах цял ферман, но за да кажа, че мога да съм полезна в някои области  Hug

# 38
  • Мнения: 1 292
Благодаря Ви, ще видим при мен как ще е .

# 39
  • София
  • Мнения: 588
Преди процентите бяха 71% след първите две години!!! Сега от втора на трета група. Просто супер!

# 40
  • Мнения: 662
Rusalka:)  А тези изследвания които си си правила преди телка те ли ти ги искаха???

# 41
  • Пловдив
  • Мнения: 440
Гена, не са ми ги искали. Просто знаех от други, че когато имаш повече хронични заболявания ти увеличават процента. Когато ми установиха и глаукома и ЛЛ и самият очен Л ми казаха да ги представя пред ТЕЛК. Да, ама не - председателят на комисията на ТЕЛК ми показа "таблицата" по която начисляват процента. Увеличава наистина, но недостатъчно. Твърдо след първите 2 години за тези онкологични заболявания се "полагат" 60% за 3 години. 

# 42
  • София
  • Мнения: 5 709
Моя телк изтича ноември....та се чудя дали до края на годината ще получа писмо за ново явяване? С 90% съм.

# 43
  • Мнения: 29
При мен 3 месеца изтичаше. Накрая се разбра, че не са срязали два конеца и те действат като дрен. След това всичко си зарасна. Аз пръсках със спрей Цикатридина. Той подсушава добре.


Подкрепям на пълно coucoumelle, на 03.04. ми се беше операцията при д-р.Младенов - страхотен лекар и с прекрасен екип , оперира в онкологията в кв.Аспарухово в гр.Варна. Има кабинет и в клиника "Нова". Имам само един проблем /но той си ми е от дебелата ми глава/, че от раната ми изтича лимфа /май така беше/ и всеки ден ходя на превръзки. Дано всичко да е наред и занапред.

# 44
  • Мнения: 21
Здравейте.Аз съм нова във форума  и много притеснена.Втората тема за хистерактомия  е затворена и за това реших да отворя нова,ако е възможно.Изчетох всичко,което сте споделили мили момичета,но имам още куп въпроси.Например имали ли сте лоши кръвни изследвания преди това,някакви болки?Коя група съе излезли на ПАП теста и на ЧПВ?Аз не знам къде се намирам,при условие че преди 3 месеца ми е правена цитонамазка и бях 2 към 3 група.Сега изведнъж ми заковаха 5.Много ме е страх.Предстои ми биопсия или конизация,ще решава доктора на място.Моля ви пишете нещо!

Общи условия

Активация на акаунт