Хистеректомията - въпроси, отговори, коментари - III тема

  • 165 272
  • 744
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3
Аз подадох своите документи 20 дена преди да ми изтече последния болничен, но се явих за освидетелстване.Не мога да съм полезна когато става въпрос за продължение на болничен от ТЕЛК  Cry

Здравейте,отдавна Ви чета, но чак сега си позволявам да пиша. Направена ми е хистеректомия без аднекси на 07.07.2015г в Майчин дом при доц. Славчев, като преди това имам LETZ на 07.05.пак при него, но резултата не беше добър и затова се наложи хистеректомия. От тогава съм в болнични, като последния ми свършва на 08.12.2015г.Регистрирах се в Онкодиспансера, през първата 1 година трябва да ходя на преглед през 3 месеца. Вземала съм преди операцията болнични 10+14 дни/ общо 24/ и сега ми дават остатъка 156 до общите 180 дни за календарна година./ Имам ли право на ТЕЛК, кога трябва да подам документи . Благодаря на всички предварително, всяка информация ми е ценна.

# 346
  • Мнения: 3
Аз подадох своите документи 20 дена преди да ми изтече последния болничен, но се явих за освидетелстване.Не мога да съм полезна когато става въпрос за продължение на болничен от ТЕЛК  Cry

Здравейте,отдавна Ви чета, но чак сега си позволявам да пиша. Направена ми е хистеректомия без аднекси на 07.07.2015г в Майчин дом при доц. Славчев, като преди това имам LETZ на 07.05.пак при него, но резултата не беше добър и затова се наложи хистеректомия. От тогава съм в болнични, като последния ми свършва на 08.12.2015г.Регистрирах се в Онкодиспансера, през първата 1 година трябва да ходя на преглед през 3 месеца. Вземала съм преди операцията болнични 10+14 дни/ общо 24/ и сега ми дават остатъка 156 до общите 180 дни за календарна година./   Епикризата ми е с диагноза - Карцином ин situ на шийката на матката, Ендоцирвикс. Имам ли право на ТЕЛК, кога трябва да подам документи . Благодаря на всички предварително, всяка информация ми е ценна.

# 347
  • София
  • Мнения: 590
Аз подадох своите документи 20 дена преди да ми изтече последния болничен, но се явих за освидетелстване.Не мога да съм полезна когато става въпрос за продължение на болничен от ТЕЛК  Cry

Здравейте,отдавна Ви чета, но чак сега си позволявам да пиша. Направена ми е хистеректомия без аднекси на 07.07.2015г в Майчин дом при доц. Славчев, като преди това имам LETZ на 07.05.пак при него, но резултата не беше добър и затова се наложи хистеректомия. От тогава съм в болнични, като последния ми свършва на 08.12.2015г.Регистрирах се в Онкодиспансера, през първата 1 година трябва да ходя на преглед през 3 месеца. Вземала съм преди операцията болнични 10+14 дни/ общо 24/ и сега ми дават остатъка 156 до общите 180 дни за календарна година./ Имам ли право на ТЕЛК, кога трябва да подам документи . Благодаря на всички предварително, всяка информация ми е ценна.

Когато ти свърши и последния болничен тогава можеш да се явиш на ТЕЛК. На първа страница съм писала , какво ти трябва за да не се повтарям. Успех и здраве. Simple Smile

# 348
  • Sofia
  • Мнения: 68
Здравейте,
преди 2 седмици поставиха след абразио диагноза умерено към ниско диференциран аденокарценом на ендометриума на майка ми и имаме назначен час за лапароскопска операция в Селена Пловдив, но ... Дали лапароскопската операция е подходяща при такава диагноза? Според Проф. Чакалова не. Не зная, какво очаквам от Вас, но моля, ако сте коментирали нещо по тази тема или имате мнение от други специалисти в онкогинекологията да ми напишете.

Здравейте,
искам да Ви благодаря за отговорите със закъснение. Операцията мина беше отворена лапароскопска, излезнаха и резултатите. За съжаление има метастази в едната тръба и единия яйчник, няма в отстранените лимфни възли, шийката и влагалището. Назначена е лъчетерапия и ПХТ / това съкращение не ми е ясно/ . Утре има час за регистрация в онкодиспансера в Пловдив и там ще и обяснят подробно. С какъв доктор да се консултираме с Лъчетерапевт и ако може да ми препоръчате такъв? В София и Пловдив.

# 349
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 100
radipp, аз проведох лъчетерапия в ИСУЛ. Лекар ми беше доктор Захариев.

# 350
  • Sofia
  • Мнения: 68
Благодаря!

# 351
  • Sofia
  • Мнения: 68
Здравейте, днес майка ми се е записала за лъчетерапия в новия център в Пловдив. Започва на 09,12,15г. 25 дни.Казали са, че е хубаво да се започне до около 8 седмици след операцията. Разбрахме, че апарата е нов. Ако някой е минал от там, моля да сподели впечатления.

Поздрави!

# 352
  • София
  • Мнения: 642
Здравейте, момичета!

Утре постъпвам в Онкологията за хистеректомия, която се надявам, че ще се случи до края на седмицата.
Излишно е да ви казвам колко съм притеснена, направо съм в шок все още, но се надявам, че това е най-доброто за мен в момента.

Моя случай накратко...
След направено абразио и изваден полип, на хистологията показа, че е ендометриален карцином.
Днес бях на скенер, а утре постъпвам. Ще махат всичко, включително лимфни възли.

Ще бъда благодарна ако споделите дали някоя от вас е оперирана в Онкологията, както и всичко което се сетите за приемането, операцията и лечението там.
Просто нямам време да се връщам в старите теми да чета.

Благодаря предварително на отзовалите се!

Бъдете здрави!

# 353
  • София
  • Мнения: 5 760
Rainbow,успех! Hug
Момичета,аз утре съм на повторно явяване на Телк сутринта в Онкото.Ще пиша като се върна  bouquet

# 354
  • Мнения: 1 078
Здравей Rainbow! Преди почти месец бях в Онкологията за скалпелна конизация. Там се запознах с жени, които вече бяха преминали през операция като твоята. Общото  впечатление е, че се възстановяват бързо предвид тежестта на операцията. А моето лично впечатление от персонала е много добро. Бяха любезни, отзивчиви, помагат и често някой влиза в стаята да попита как сме или по коридора разминавайки се също. Любезни са всички от санитарките до докторите, гледат си работата и не се мотаят. Разбира се има и изключения, но по времето, когато бях там / 4 дни / попаднах само на едно-две такива.
Условията в болницата също са добри.
Искрено ти пожелавам успешна операция ! Стискам палци всичко да е наред и бързо да се възстановиш напълно. Пиши ни.  Hug
Ако искаш сподели кой ще те оперира.

# 355
  • София
  • Мнения: 1 312
Rainbow, Успех! По същия път абразио,после оперция и карцином ендометриален съм и аз. В онкологията съм правила брахитерапия и бях доволна - бяха точни ,внимателни.
 Димяни,успех и на теб!  Simple Smile

# 356
  • на път
  • Мнения: 2 804

Излишно е да ви казвам колко съм притеснена, направо съм в шок все още, но се надявам, че това е най-доброто за мен в момента.


Ще се справиш, не се притеснявай. На другата сутрин след операцията ще си на крака, а на 6-тия ден у дома  Hug. Успех  bouquet

# 357
  • София
  • Мнения: 5 760
Вчера минах отново телк.Изчаках се от 8 до 12.00  Rolling Eyesизнервих се...нямат никакъв подход за работа.Уж часове имаме,а си викат кой как дойде.
Дадоха ми 70 % от 90% които имах за 3 г. Надявах се на 71% но....здраве да е!

# 358
  • Мнения: 668
Привет момичета! Да се похваля Simple Smile от три седмици ходя на фитнес и мога да кажа, че стъпалата почти не ме болят. Имайки предвид, че се движех трудно и много ме боляха сега направо летя Crazy
От друга страна и психически ми действа много добре  и за самочувствието:) Ако имате време и възможност не се двоумете  страхотно е Peace

# 359
  • София
  • Мнения: 5 760
Браво,Гена Simple Smile
Аз вече година ходя на фитнес както и на Канго джъмп.Чувствам се супер и съм от 60 кг. 50 Wink

Общи условия

Активация на акаунт