Помощ за избор на лаптоп

  • 137 041
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 1 350
  • Мнения: 72
Здравейтв отново! Simple Smile
След насоки, получени от тук, се спрях на този лаптоп. Основната му употреба, като изключим музика и филми, ще бъде за писане на код.

https://laptop.bg/laptops-lenovo-IdeaPad_3_15-lenovo_ideapad_3_1 … _gen_6_82H80068BM

Сега обаче ми изникна друго питане.
Дали видео картата е достатъчна, за да работя на 2ри монитор като този:

https://displaysolutions.samsung.com/monitor/detail/1409/S32R750U

Сегашният ми лаптоп, на 10 години, е доста слабичък и като резолюция и като процесор, съответно работата м/у него и въпросния монитор е мъка. Искам новият лаптоп да е съвместим. Simple Smile

Съвременните лаптопи нямат никакъв проблем с такива монитори, стига да не опитваш да играеш 3D игри на тях. А в твоя случай за писане на код, браузване или офис-приложения ще върви перфектно. Конкретно, мониторът който си цитирала е с разделителна способност 3840 х 2160 пиксела. Избраният от теб лаптоп е с видео карта Intel Iris Xe - за тази видеокарта Intel казва тук, че може да се използва с 3 монитора с резолюция до 4096 x 2160 пиксела. Първият монитор е вграденият в лаптопа, вторият можеш да го свържеш през HDMI порта, а третият през docking station или  USB-to-HDMI адаптер.

# 1 351
  • Мнения: 5 380
Още веднъж много благодаря за помощта! Flowers Hibiscus

# 1 352
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Здравейте, оглеждам се за нов лаптоп. До сега вкъщи съм ползвала само HP, a на работа ASUS и Lenovo, които автоматично отпадат, защото не съм останала с добри впечатления от тези 2 марки.
Лаптопът ще се ползва за сърфиране в интернет (youtube, facebook и т.н.), писане на документи, евентуални онлайн работни срещи, различни програми за обработка на снимки.
Насочила съм се към DELL. Преди години знам, че това беше най-добрата марка за работен лаптоп. Сега знаете ли как е качеството им и какъв процесор трябва да търся?

# 1 353
  • София
  • Мнения: 9 920
.

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 00:10 от Starrydream

# 1 354
  • Мнения: X
Насочила съм се към DELL.
На Latitude 5580 5590 и 5500 им се надуват батериите. Lenovo P серията са железни

# 1 355
  • Мнения: 1 026
Здравейте, оглеждам се за нов лаптоп. До сега вкъщи съм ползвала само HP, a на работа ASUS и Lenovo, които автоматично отпадат, защото не съм останала с добри впечатления от тези 2 марки.
Лаптопът ще се ползва за сърфиране в интернет (youtube, facebook и т.н.), писане на документи, евентуални онлайн работни срещи, различни програми за обработка на снимки.
Насочила съм се към DELL. Преди години знам, че това беше най-добрата марка за работен лаптоп. Сега знаете ли как е качеството им и какъв процесор трябва да търся?
Нали знаете, че марките вече не са това, което бяха. Осебено в ниския клас нещата са на късмет.
Не казвате бюджет. През последните две години в офиса купихме няколко HP Zbook Firefly, товарим ги здраво и сме много доволни, но са по-скъпички.
От 3-4 месеца търкалям един DELL Latitude 5521. Трябваше да взема нещо спешно и не съм го мислил много. Търсих определени характеристики. Засега се държи добре.
Та, кажете бюджет. Удебеленото, ако не е просто с любителска цел, много вдига изискванията.

# 1 356
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Mr. Smith, ще го имам предвид за батериите.
На работа съм с Леново (V серията с Intel Core i3). Доста често се случва да забие Word-a при отваряне. Малко бавно реагира след заспиване.
bashtatko, бюджетът е около 2000лв.

Последна редакция: пн, 08 авг 2022, 11:08 от Phoenix_

# 1 357
  • Мнения: X
ThinkPad E15 Gen 4 с Core i5 или съответния Ryzen мисля че ще се вмести в сумата.

# 1 358
  • Мнения: 1 026
ThinkPad E15 Gen 4 с Core i5 или съответния Ryzen мисля че ще се вмести в сумата.
Аз се опитах да заложа малко по-високи критерии - с 6-ядрен процесор, 16 ГБ памет и 512 ГБ диск и въобще не ми се вързаха нещата в рамките на тази сума.

Може би само това:
https://www.pic.bg/laptop-dell-g5-15-5515-sif15cezh2201100016gb500ssd-218475

но нямам впечатление от конкретния модел, а и няма БДС кирилица, а това може да е важно за авторката.
Имам и алергия към всичко, де що се зове "геймърско", но това са си лични антипристрастия.

# 1 359
  • Мнения: 183
ThinkPad E15 Gen 4 с Core i5 или съответния Ryzen мисля че ще се вмести в сумата.
Подкрепям, това е Нотбукът за тази цена от около 1750лв с Core i5-1235U, 8GB RAM и 256GB SSD.

# 1 360
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Ще разгледам лаптопите от линковете. Благодаря!
Иначе и аз като видя да пише "gaming" на някой лаптоп директно подминавам.
БДС не ми е никакъв проблем.

# 1 361
  • Мнения: 5 250
Иначе и аз като видя да пише "gaming" на някой лаптоп директно подминавам.
Защо? Thinking

# 1 362
  • Мнения: 68 647
На мен геймър и лаптоп също не ми се вместват в едно изречение. Геймърите са с компютърни конфикурации...не с лаптопчета -това са квази геймъри..

# 1 363
  • Мнения: 9 013
Обаче геймърските мишки са най-яки и удобни...

# 1 364
  • Тук и сега
  • Мнения: 325
Моля за препоръка за модел лаптоп, може и втора ръка. Трябва ми за програми за текстообработка и за обработка на снимки - Photoshop, Lightroom и др. Имах HP и бях много доволна, но вече е стар за това. Мои познати си взеха от Ардес, нямам идея обаче какво да гледам.
Ценови диапазон 1500 лв. Ако няма нищо читаво за тези пари, просто предложете добри варианти, пък ще мисля.

Последна редакция: вт, 09 авг 2022, 08:11 от murzel

Общи условия

Активация на акаунт