Помощ за избор на лаптоп

  • 136 897
  • 1 528
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 17 973
Да, явно това е положението: трябва му външен диск с памет и оптично устройство ....


Какво значи оптично устройство 🤔

# 316
  • Мнения: 180
Да, явно това е положението: трябва му външен диск с памет и оптично устройство ....


Какво значи оптично устройство 🤔
CD или DVD плейър, някъде където да пъхнеш диск. Simple Smile В старите лаптопи си бяха вградени, а сегашните ги правят без повечето. Така лаптопите са по-тънки, леки и т.н., а и вече не се използват така масово обикновените дискове. Варианта, ако ти трябва, е външно устройство, което се свързва с USB, ако не греша.

# 317
  • Мнения: 17 973
Има такова значи.

# 318
  • София
  • Мнения: 52
От много години използвам компютри и лаптопи на dell  и не съм само доволна, ами благодарна на хората, създали ги. Лаптопът ми е на цели 2 години и без никакви програми не е качил нито един вирус. Работи без бъгове . Продуктите на тази марка са на добри цени. Във всеки магазин за електроника има нещо на дел.

# 319
  • Мнения: 5 225
От много години използвам компютри и лаптопи на dell  и не съм само доволна, ами благодарна на хората, създали ги. Лаптопът ми е на цели 2 години и без никакви програми не е качил нито един вирус. Работи без бъгове . Продуктите на тази марка са на добри цени. Във всеки магазин за електроника има нещо на дел.
В този случай марката не е от значение.

# 320
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Коя е по-добрата машинка?!? Няма да изстрелвам космически совалки с нея... ще я ползвам за и-нет, текстообработване, филми... Бюджетът ми е до 1200 лв.

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D … F-EJ346T/p/511116

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D … DE01SFBM/p/516952

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D … XL043VBM/p/516911

Този малко надвишава бюджета...

https://www.technopolis.bg/bg/Laptops/%D0%9B%D0%B0%D0%BF%D1%82%D … DE01SMBM/p/516955

# 321
  • Мнения: X
Нито едната.
Намерете си нещо втора ръка от 6то със SSD 8 GB ram. Ако държите да е от линковете - последното

# 322
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Нито едната.
Намерете си нещо втора ръка от 6то със SSD 8 GB ram. Ако държите да е от линковете - последното
Благодаря...

# 323
  • Мнения: 5 225
Коя е по-добрата машинка?!? Няма да изстрелвам космически совалки с нея... ще я ползвам за и-нет, текстообработване, филми... Бюджетът ми е до 1200 лв.
Аз не бих дал 1200лв. за тези цели.

# 324
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Скрит текст:
Коя е по-добрата машинка?!? Няма да изстрелвам космически совалки с нея... ще я ползвам за и-нет, текстообработване, филми... Бюджетът ми е до 1200 лв.
Аз не бих дал 1200лв. за тези цели.
А каква е разумната цена на ЛТ за тези цели?!?

# 325
  • Мнения: 1 495
https://www.emag.bg/laptop-lenovo-v130-15ikb-with-processor-inte … uri/pd/DGXLJVBBM/
Нещо такова. Има нормален процесор - достатъчно бърз да не те ядосва предполагам. Няма от скъпите видеокарти да ти вдигат цената - не е казано, че ще се играят игри. Има SSD за бърза работа, но 250 gb - ако нямаш друго устройство да си складираш снимките и общият архив от компютърни файлове може да не ти стига
пространството. Няма включен Windows да ти вдига цената.

Може и по-евтино. Изискванията ти едва ли има съвременно устройство да не ги покрива.

edit: Дадената конфигурация е ориентировъчна с описание какво ще ти е от полза и защо. Може да има и по-добри оферти с подобни компоненти.

# 326
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
https://www.emag.bg/laptop-lenovo-v130-15ikb-with-processor-inte … uri/pd/DGXLJVBBM/
Нещо такова. Има нормален процесор - достатъчно бърз да не те ядосва предполагам. Няма от скъпите видеокарти да ти вдигат цената - не е казано, че ще се играят игри. Има SSD за бърза работа, но 250 gb - ако нямаш друго устройство да си складираш снимките и общият архив от компютърни файлове може да не ти стига
пространството. Няма включен Windows да ти вдига цената.

Може и по-евтино. Изискванията ти едва ли има съвременно устройство да не ги покрива.

edit: Дадената конфигурация е ориентировъчна с описание какво ще ти е от полза и защо. Може да има и по-добри оферти с подобни компоненти.
Благодаря много... ще имам в предвид препоръките...

# 327
  • Мнения: 10 583
От много години използвам компютри и лаптопи на dell  и не съм само доволна, ами благодарна на хората, създали ги. Лаптопът ми е на цели 2 години и без никакви програми не е качил нито един вирус. Работи без бъгове . Продуктите на тази марка са на добри цени. Във всеки магазин за електроника има нещо на дел.

Оо, аз съм голям фен на Делл! Simple Smile Просто един ден отворих настолен комп Делл Оптиплекс 520 от тесните кутии (предшесвеници на баребоните) и такава красота не бях виждала... Изумена първо от това, че нямаше грам затопляне и прахоляк в кутията. Няма стърчащи кабели, няма мъчене за разглобяване - няма болтове, всичко си щраква на мястото, чисто и подредено - нищо общо с домашния конфигуриран от мен комп, а работата на компа, въпреки годинките на модела и то с Пентиум 4 на 2,0 гх за мен е изумителна! Пускаш гоп и чуваш едно турбо, след това цял ден е лед компа - никакво затопляне, въпреки тясната кутия. Делл-а се държи в пъти по-добре от Асус с по-модерна и уж по-мощна конфигурация (по-мощен процесор, повече рам...). Другото нещо, което много ми допадна беше БИОС-а. Simple Smile От там си направих извод, че Делл са компютри за хора с чувство за подреденост и чувство за хумор. Ако имаше как да си купя Делл XPS15, ама нямам такава цифра... Simple Smile
Лаптопи на Делл не съм отваряла, де, просто моя избор за лаптоп включва и други критерии. Идеапад 520 голд за мен беше любов от пръв поглед в Технополис. Simple Smile Ако трябва да си купувам настолен, бих си купила Делл.

Последна редакция: вт, 26 фев 2019, 20:35 от amy_nka

# 328
  • Мнения: X
Другото нещо, което много ми допадна беше БИОС-а. Simple Smile
Често ли го използвахте този Биос че ви допадна толкова?
Толкова ли беше важно за вас да напишете нещо, че чак до биоса на Дел въздигнахте до висините небесни?

# 329
  • Мнения: 10 583
Другото нещо, което много ми допадна беше БИОС-а. Simple Smile
Често ли го използвахте този Биос че ви допадна толкова?
Толкова ли беше важно за вас да напишете нещо, че чак до биоса на Дел въздигнахте до висините небесни?

Grinning О, не, няма общо с честотата на ползване. В БИОС-а ме изкефи конкретно нещо написано за PCI слота. Simple Smile

Хехе, малко до висините небесни прозвуча май. Ама, впечатления за марката споделям... Grinning





 

Общи условия

Активация на акаунт