СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 12

  • 81 707
  • 769
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 151
На късмет да ни е 12 тема - да пишем в разбирателство, взаимопомощ и да споделяме повече хубави новини!

Архив:


Тема 11

СМГ учители ООД

Важни връзки за гимназията:
Официален сайт на СМГ
Семегеец на годината във Facebook
Вестник СеМеГе във Facebook

Интересни връзки, свързани с математиката:
Формули
Форумът в math10.com
Математика за всеки
Математически конкурсиМатематика, риболов, поезия
Блогът на Иван Миронов
Солема

Други полезни връзки:
Институт по математика и информатика БАН
Съюз на математиците в България

Полезни теми за математика от форума:
Прием в СМГ след 4 клас
Математици стоят готови за помощ по задачи нови
Математически турнири

И за всичко друго, което ни интересува:
Мястото, където най-изчерпателно са обобщени търсенията ни по всички въпроси

График на часовете и междучасията в СМГ:

1 блок  07:30 - 08:10        08:15 - 08:55

2 блок  09:10 - 09:50        09:55 - 10:35

3 блок  11:00 - 11:40        11:45 - 12:25

4 блок  12:40 - 13:20        13:25 - 14:05

5 блок  14:20 - 15:00        15:05 - 15:45

6 блок  16:10 - 16:50        16:55 - 17:35

7 блок  17:45 - 18:25        18:30 - 19:10

Последна редакция: пн, 27 юли 2020, 07:43 от Фран

# 1
  • Мнения: 28 705
Благодаря за темата.  Успех на всички дечица в СМГ.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 768
Bora, благодаря за темата.
 Дано я пълним само с хубави новини!

# 3
  • Мнения: 6 915
Втори език от осми или от девети клас се изучава в СМГ? Бях останала с впечатление, че е от девети клас, но явно бъркам?

# 4
  • София
  • Мнения: 1 015
Според учебните планове за миналата учебна година са започвали от 9ти клас. Защо мислиш, че е различно?

# 5
  • Мнения: 6 915
Защото в сайта стои новина за децата и от кои класове са, които са били на олимпиада по АЕ. Виждам дете от 8Е. Едно, че няма право според регламента на олимпиадата да се яви дете, което не учи в училище АЕ и друго има изписано име на учител, който му е преподавал.

# 6
  • Мнения: 2 182
Приемът в СМГ май е приключил на 3-то класиране
https://smg.bg/priem-sled-7-klas-novini/2020/07/30/3981/%d1%81%d … 0%b7%d0%b8%d1%8f/

Честото на приетите!

# 7
  • Мнения: 6 915
Добре де, а защо за трето са писали, че балът е като на второ, като в справката на РУО е друг (482,25)? Не е нещо срамно да е паднал леко.

# 8
  • Мнения: 2 182
Добре де, а защо за трето са писали, че балът е като на второ, като в справката на РУО е друг (482,25)? Не е нещо срамно да е паднал леко.
Едва ли някой се притеснява и срамува🙂 Просто някой е сбъркал - или РУО, или д-р Тонев...

# 9
  • София
  • Мнения: 11 807
Това май не е единствената грешка.
"Тримата ученици от София, които имат състезателен бал 499.500 избраха да продължат образованието си в СМГ. И тримата са наши възпитаници до VII клас и им благодарим за направения избор."
Според справката от РУО, децата, постигнали максималният резултат за София от 199,500, са 5, а не 3. Със сигурност в СС има едно дете със 100т. по мат и 99,5 по бел.

# 10
  • Мнения: 6 915
Да, а петото дете е от 30 СУ и е избрало НЕГ, но там бала е с 2.мат+2.бел и става 499 и вече не го броят...
Никой няма съмнения, че смг е добро училище, че най-високият минимален бал за прием е там. Но такива дребни нещица на изопъчаване на истината са изключително дразнещи. И дали е от недостатъчна осведоменост, или нарочно, или поредната техническа грешка все не прави добро впечатление.

# 11
  • Мнения: 2 182
Чак пък изключително дразнещи... Кого дразнят? Някои се дразнят. От какво ли не.
А в тая тема има 1-2 дразнещи се, които чакат 7 клас, за да си ходят.

# 12
  • Мнения: 6 915
Ми когото го дразнят си го е написал. Които са винаги доволни също си го пишат. Хора разни. Едни са критични и не са ок от неточности/неистини и от погазване на регламенти, а други ги приемат и не виждат проблем. Нормално е да сме различни. Затова не виждам проблем във форум да има различни мнения. Не може всички сляпо да ръкопляскаме на всяка публикация.
Аз се старая да съм обективна. Както свалям шапка за ДО на смг и много други положителни страни на смг, така имам право и да кажа, че нещо не ми харесва или ме дразни. Или нямам това право?

# 13
  • В офиса
  • Мнения: 3 979
Мария, според мен въпросът е не в грешките, а в дребните и едрите грешки. Докато се изтъкват всички грешки, включително и най-дребните такива, не може да се види гората от дърветата. Аналогично е, докато се брани ангро, само за да криворазбрано не се накърни реномето на училището.
Зад тривиалните "грешки" най-често стоят тривиални обяснения. Напр. напълно логично е за бала да се гледа максималния формиран, а не сборът от изпитните резултати, т.е. децата с 99.5 по БЕЛ и 100 по мат. имат по-нисък бал при кандидатстване в ЕГ, отколкото в СМГ.
Само че така започваме да влизаме в обяснителен режим още за "семките и бонбонките" и някак се разводнява дискусията и сериозните проблеми не изпъкват. Представям си на бюрото и в електронната поща на д-р Тонев колко такива "семки и бонбонки" постъпват ежедневно. И между тях и реални проблеми.
Ето, от тук аз разбрах, че за част от децата има обективен проблем с часовете по {при нас се казваше информатика}. Проблем, за който в част от класовете е намерено работещо решение, и единственото, което трябва да стане, е това решение да се приложи за всички класове. Само че някак нито проблемът се вижда колко е болезнен, нито решението, че вече го има.
Лично за мен съм си решила, ако живот и здраве имам някога и друго дете в СМГ, за пръв път в живота си да се включа в родителска асоциация и да помогна, колкото мога. Защото училището има потенциал да става все по-добро.

# 14
  • Мнения: 2 182
https://www.peticiq.com/7__8

Ако сте съгласни и имате желание, подпишете.

Общи условия

Активация на акаунт