СМГ "Паисий Хилендарски" - тема 12

  • 81 702
  • 769
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 138
Спортът при една добра организация си е абсолютно постижими. А според мен и задължителен, особено при умствено натоварване.
Напълно съм съгласна. Тренировките при нас са вечер, така че там ще имаме проблем, когато е 2-ра смяна.

Доколкото се ориентирам в сайта на АВО, няма свободни места в курсовете на Дондуков, така че ще търся друг вариант.

# 46
  • Мнения: 4 235
ek_velika английски сме, но имаме познати немски.Дано не ходят през събота или неделя на математика.

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 188
В АВО от тази година откриват и он-лайн обучение за ученици. Не знам дали за всички възрасти или само за големите. Прочетох за единия вариант, че е 2 пъти седмично от 8:30-10:15 или 16:30-18:15 в зависимост от смяната.

# 48
  • София
  • Мнения: 9 083
Ако има мама на някой бивш осмокласник с немски, може ли да ми пише на лично? Търсим си част от учебниците. Благодаря!

# 49
  • София
  • Мнения: 1 015
Помня, че се коментираше тук темата за профилиращите предмети на 11 клас (от тази учебна година), но не мога да намеря какво се реши последно. Искам да помоля ако някой знае да напише кои са профилиращите предмети и ако се знае по колко часа на седмица има за всеки. На сайта няма качени актуални учебни планове.

# 50
  • Мнения: 2 182
4 са профилиращите предмети. Математика и информатика са задължителни за всички, другите 2 всяко дете си избра измежду останалите предмети. Само ИТ не беше предложен за избор. Българският също отпадна след първата анкета, защото учениците все още не знаеха, че догодина ще им бъде г-жа Михова, а не г-н Иванов 😉 Броят на часовете не го помня, но ако ти е важно, мога да питам. Вие не сте ли още 8 клас? Броят на профилиращите и списъкът им се уточни след няколко анкети, едва ли същият модел ще важи за следващите набори.

# 51
  • Мнения: 819
Ако има мама на някой бивш осмокласник с немски, може ли да ми пише на лично? Търсим си част от учебниците. Благодаря!
[/quote
Значи учебниците по немски се купуват нови, защото се пише по тях.Учебник по математика за деца от СМГ също е добре да е нов.БЕЛ при Иванов е неясно дали и кои точно учебници ще се ползват.Аз ще чакам РС и после купувам,но мисълта ми е,че при малко учебни предмети е по-добре помагалата и учебниците да са новички.

# 52
  • София
  • Мнения: 1 015
4 са профилиращите предмети. Математика и информатика са задължителни за всички, другите 2 всяко дете си избра измежду останалите предмети. Само ИТ не беше предложен за избор. Българският също отпадна след първата анкета, защото учениците все още не знаеха, че догодина ще им бъде г-жа Михова, а не г-н Иванов 😉 Броят на часовете не го помня, но ако ти е важно, мога да питам. Вие не сте ли още 8 клас? Броят на профилиращите и списъкът им се уточни след няколко анкети, едва ли същият модел ще важи за следващите набори.

Благодаря, Warwick. Аз не съм осми клас Wink, дъщеря ми е. Аз помня, че ти беше писала, че такъв е бил процеса. Въпросът ми е кои са избрани в края на краищата. Или реално има тази година като трети и четвърти профилиращ всичко без БЕЛ и ИТ?

# 53
  • Мнения: 2 182
4 са профилиращите предмети. Математика и информатика са задължителни за всички, другите 2 всяко дете си избра измежду останалите предмети. Само ИТ не беше предложен за избор. Българският също отпадна след първата анкета, защото учениците все още не знаеха, че догодина ще им бъде г-жа Михова, а не г-н Иванов 😉 Броят на часовете не го помня, но ако ти е важно, мога да питам. Вие не сте ли още 8 клас? Броят на профилиращите и списъкът им се уточни след няколко анкети, едва ли същият модел ще важи за следващите набори.

Благодаря, Warwick. Аз не съм осми клас Wink, дъщеря ми е. Аз помня, че ти беше писала, че такъв е бил процеса. Въпросът ми е кои са избрани в края на краищата. Или реално има тази година като трети и четвърти профилиращ всичко без БЕЛ и ИТ?
Под "вие" имах предвид децата, останала съм с впечатление, че са 2, извинявай ако греша. 🙂 Наистина и преди разказах какъв беше процеса по избора. В края на краищата всяко дете е избрало 3 и 4-ти профилиращ. Не знам на някое дете да не е удовлетворено желанието, не са ни дали и статистика по всеки предмет по колко са записани. Все едно, ще направят  нормални групи, нямам съмнения в това 🙂

Малко по-полезна информация за бъдещите осмокласници:

https://smg.bg/priem-sled-7-klas-novini/2020/09/01/4060/%d1%81%d … 1%80%d0%b8%d0%b5/

Последна редакция: ср, 02 сеп 2020, 00:22 от Warwick

# 54
  • София
  • Мнения: 737
На сайта е публикувано разпределението на децата по паралелки за 5-и и 8-и клас и покана за родителската среща за тези класове на 8-и септември - https://smg.bg/organizatisa-na-obuchenieto-novini/2020/09/01/405 … 0%bd%d0%b8%d1%86/

# 55
  • София
  • Мнения: 1 015
Под "вие" имах предвид децата, останала съм с впечатление, че са 2, извинявай ако греша. 🙂 Наистина и преди разказах какъв беше процеса по избора. В края на краищата всяко дете е избрало 3 и 4-ти профилиращ. Не знам на някое дете да не е удовлетворено желанието, не са ни дали и статистика по всеки предмет по колко са записани. Все едно, ще направят  нормални групи, нямам съмнения в това 🙂
Благодаря Simple Smile Бяха две в периода 5-7 клас (правилно помниш), но едната реши да отиде в АК след седми клас, така че тук оставам с едно дете.

# 56
  • Мнения: 4 235
Има ли вече информация кой поема БЕЛ 5 клас тази година?

# 57
  • Мнения: 253
А, някой знае ли ,кой ще поеме Бел в 11 клас, дали ще си остане Иванов или...?

# 58
  • София
  • Мнения: 9 083
Не. Той ще е на 8-ми клас. Г-жа Михова.

# 59
  • Мнения: 4 235
А Люси кои поема?

Общи условия

Активация на акаунт