Изследване на ХОРМОНИ – 10 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 69 356
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 35 933
здравейте преди 3 дни получих резултата от изследванията си може ли да ми помогнете да ги разгадая
ПРОЛАКТИН 14.85 РЕФ.5.0-35.0 NG/ML
FSH 8.22 .FOL FAZA 4.0-12.0MLU/ML
LH 2.57 .FOL FAZA 1.5-8.0 MLU/L
E2 36.01 .FOL 18-147 PG/ML
ПРАВЕНИ СА НА ТРЕТИ ДЕН ОТ МЦ
И НАЙ СТРАШНОТО
AMH 0.7 РЕФ. 0.9-1.7

TAT-0.01  N<4
MAT 0.5  N<9
ANTIFOSFOLIPIDE SCREEN IgG 1.8  N<10
ANTIFOSFOLIPIDE SCREEN IgM 0.3  N<10
СУБПОПУЛАЦИЯ НА НК КЛЕТКИ 14.57 РЕФ.9-15
ОБЩИ Т ЛИМФОЦИТИ 68.70 РЕФ.67-76
ИМАМ ЕДНО ЗДРАВО МОМИЧЕНЦЕ НА 12 GODINI
ПРАВИМ ОПИТИ ЗА ВТОРО ДЕТЕНЦЕ НО НЕЩО НЕ СЕ ПОЛУЧАВА
СЛЕД ДВА СПОНТАННИ АБОРТА СЕ ЧУВСТВАМ ОТЧАЯНА

АКО НЯКОЙ Е ИМАЛ СЪЩИТЕ ПРОБЛЕМИ ...МОЛЯ ДАЙТЕ МИ НАДЕЖДА ЧЕ НЕЩАТА НЕ СА ЧАК ТОЛКОВА ЗЛЕ
ФСХ е завишен - / ако не е инцидент и не е от годините - над 35/ показва, че има проблем, който пречи / създава проблеми/ на О. - какъв, лекар трябва да прецени.
АМХ е нисък, но е добре да изследваш и Инхибин В - той е по-показателен. АМХ се влияе от доста неща
От Имунол. изслед-я - НК клетките са на горна граница - следи ги и внимавай с Имуностимулантите

# 46
  • София
  • Мнения: 35 933
Надявам се да е било инциденто през февруари месец, и този пак пуснах LH и FSH , но май е трябвало да пусна АМХ... Никога не съм имала поликистоза или киста/кисти на яйчниците ( да чукам на дърво). Пролактикна ми е бил високичък около 400-500, но това е било, когато и TSH ми е било завишено. Изчаквам чист ден да пусна и TSH , но съм си на 50 mg еутирокс .

Понеже пускам генетични, имунологични изследвания писах на доц. Конова за тези хормони, тъй като тя ми каза да ги пусна, но много ми се иска , някой ако е имал сходен проблем или има повече яснота от мен да ми сподели мнение..опит, какво следва , как и т.н....объркано ми е... благодаря Ви..

м.февруари 2015
LH 9.870 uIU/m l
FSH 4.580 uIU/m l

м.април2015
LH 10.290 uIU/m l
FSH 4.040 uIU/m l ф
Показват, че имаш ПКЯ - трябва да се търси причината
Изследвай всички останали хормони
Трябва да пускаш ЛХ, ФСХ и Е2 - тълкуват се заедно

# 47
  • Мнения: 234
Здравей Денис имам едно питане. Това са ми хормоните на 3-ти ден

Естрадиол       45.18       реф. 19.5- 144.2

LH                       4.07       mIU/ml     реф. 1,9-12,5

FSH                       5.94       mIU/ml     реф. 2.5-10.2

А тези са на 6-ти ден

fT4                       1.15       ng/dl    реф. 0.89-1.76   

TSH                       1.221       uIU/ml     реф. 0.55-4.78
 
Пролактин       20.63       ng/ml     реф. 2.8-29.2

MAT                      <10.0       IU/ml     < 35   
TAT                      <20.0       IU/ml     < 40

Миналия месец имах задържан фоликул в десния яйчник 29мм и два в левия по около 9мм .Сега този в дясно го няма,но  в левия 22мм -това се видя на 10-ти ден от МЦ
Въпроса ми е хормоните подсказват ли такова нещо и дали е възможно това просто да е фоликул от този МЦ или е прекалено голям за 10-ти ден ?Обикновенно цикълът ми е 26-27 дни,но съм имала и такива по 24.

# 48
  • София
  • Мнения: 35 933
Здравей Денис имам едно питане. Това са ми хормоните на 3-ти ден

Естрадиол       45.18       реф. 19.5- 144.2
LH                       4.07       mIU/ml     реф. 1,9-12,5
FSH                       5.94       mIU/ml     реф. 2.5-10.2
А тези са на 6-ти ден
fT4                       1.15       ng/dl    реф. 0.89-1.76   
TSH                       1.221       uIU/ml     реф. 0.55-4.78 
Пролактин       20.63       ng/ml     реф. 2.8-29.2
MAT                      <10.0       IU/ml     < 35   
TAT                      <20.0       IU/ml     < 40
Миналия месец имах задържан фоликул в десния яйчник 29мм и два в левия по около 9мм .Сега този в дясно го няма,но  в левия 22мм -това се видя на 10-ти ден от МЦ
Въпроса ми е хормоните подсказват ли такова нещо и дали е възможно това просто да е фоликул от този МЦ или е прекалено голям за 10-ти ден ?Обикновенно цикълът ми е 26-27 дни,но съм имала и такива по 24.

ФСХ е завишен - показва, че нещо пречи на О. / може причината да е и задържания фоликул, но той търпи обратно развитие - поне според изследванията/
Пролактинът е висок - трябва да е около 13-14, следи го
При МЦ 27 дни, О. трябва да е около 13-14 ден от МЦ - да, може в случая фоликул на 10 ден от МЦ да е 22 мм
Лекарят би трябвало да различи задържан фоликул от нарастващ фоликул.
Ако в момента има само един фоликул - прави тестове за О. и мери БТ за да засечеш О. - на 7 ден след предполагаемата О. може да пуснеш прогестерон /+ Е2/ - той ще покаже дали е имало О.
Др. вариант е да отидеш да те видят пак на УЗ - дали е имало О.

# 49
  • Мнения: 357
Здравейте, момичета, здравей, Денис! Бях днес при д-р Сенкова, с намален ЯР съм, десният яйчник е по-малък, с 4 антрални фоликула, левия е по-добре, с 8. Другата седмица ще ходя да измерим лигавицата, да видим има ли доминантен и да направим тест за проходимост. Ако всичко е наред, ще се мисли за стимулация. Още има шанс! А след празниците може би ще отида и при доц. Рачев.

# 50
  • Мнения: 234
Мерси много Денис .Док ми изписа дуфастон за да видим следващия МЦ на чисто дали пак ще има задържан фоликул,така че май е излишно да пускам прогестерон...Просто ми хрумна това за фоликулите,но след като казваш че фсх подсказва за проблем с О няма какво да го мисля повече.Благодаря отново и Успех на всички

# 51
  • Мнения: X
Надявам се да е било инциденто през февруари месец, и този пак пуснах LH и FSH , но май е трябвало да пусна АМХ... Никога не съм имала поликистоза или киста/кисти на яйчниците ( да чукам на дърво). Пролактикна ми е бил високичък около 400-500, но това е било, когато и TSH ми е било завишено. Изчаквам чист ден да пусна и TSH , но съм си на 50 mg еутирокс .

Понеже пускам генетични, имунологични изследвания писах на доц. Конова за тези хормони, тъй като тя ми каза да ги пусна, но много ми се иска , някой ако е имал сходен проблем или има повече яснота от мен да ми сподели мнение..опит, какво следва , как и т.н....объркано ми е... благодаря Ви..

м.февруари 2015
LH 9.870 uIU/m l
FSH 4.580 uIU/m l

м.април2015
LH 10.290 uIU/m l
FSH 4.040 uIU/m l ф
Показват, че имаш ПКЯ - трябва да се търси причината
Изследвай всички останали хормони
Трябва да пускаш ЛХ, ФСХ и Е2 - тълкуват се заедно

Странното е, че никога не съм имала ПКЯ, всички останали имаш предвид Естрадиол, АМХ, DHEA, Тестостерон..  ? Или бъркам ? Благодаря, че отделяш време, Денис !

# 52
  • София
  • Мнения: 35 933
Здравейте, момичета, здравей, Денис! Бях днес при д-р Сенкова, с намален ЯР съм, десният яйчник е по-малък, с 4 антрални фоликула, левия е по-добре, с 8. Другата седмица ще ходя да измерим лигавицата, да видим има ли доминантен и да направим тест за проходимост. Ако всичко е наред, ще се мисли за стимулация. Още има шанс! А след празниците може би ще отида и при доц. Рачев.
Преди да се пристъпи към стимулация, освен  тест за проходимост на тръбите трябва да направите и СГ.
Пожелавам ти всичко да е Ок. Peace - ще чакаме новини

Antonelly
При СПКЯ - ПК на яйчниците, може да не се проявява всеки МЦ. Направи няколко поредни МЦ ФМ + изследвания
Ако има ПКЯ зачеването е трудно и се базира на случайността

# 53
  • Мнения: 357
Здравейте, момичета, здравей, Денис! Бях днес при д-р Сенкова, с намален ЯР съм, десният яйчник е по-малък, с 4 антрални фоликула, левия е по-добре, с 8. Другата седмица ще ходя да измерим лигавицата, да видим има ли доминантен и да направим тест за проходимост. Ако всичко е наред, ще се мисли за стимулация. Още има шанс! А след празниците може би ще отида и при доц. Рачев.
Преди да се пристъпи към стимулация, освен  тест за проходимост на тръбите трябва да направите и СГ.
Пожелавам ти всичко да е Ок. Peace - ще чакаме новини

Antonelly
При СПКЯ - ПК на яйчниците, може да не се проявява всеки МЦ. Направи няколко поредни МЦ ФМ + изследвания
Ако има ПКЯ зачеването е трудно и се базира на случайността

Денис, много ти благодаря -- напълно вярно, пропуснах да пиша, д-р Сенкова каза да направим и СГ, след не по-малко от 3 и не повече от 5 дни въздържание, и да е непременно в някоя ин витро клиника -- някакъв съвет къде да я направим -- ние живеем в Младост и аз мисля за Владимиров, понеже са в Студентски град? Аз също така трябва да направя ПКК и утайка, за това Сенкова каза каза, че може във всяка лаборатория. Иначе тя каза, че няма смисъл да повтарям АМХ заедно с инхибин Б, вероятно защото така и така ми брои антралните фоликули, а в четвъртък освен лигавицата, ще гледа имам ли доминантен фоликул, явно е решила, че това е достатъчно и на този етап няма смисъл да се бода повече. Благодаря ти за милите думи, дано наистина в четвъртък всичко се окаже наред!

Последна редакция: сб, 25 апр 2015, 23:12 от Hope Stevenson

# 54
  • Мнения: 1 285
Денис може ли коментар  Hug
Progesteron   5.05   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.Sunglasses 21 ден от цикъла

# 55
  • София
  • Мнения: 35 933
Здравейте, момичета, здравей, Денис! Бях днес при д-р Сенкова, с намален ЯР съм, десният яйчник е по-малък, с 4 антрални фоликула, левия е по-добре, с 8. Другата седмица ще ходя да измерим лигавицата, да видим има ли доминантен и да направим тест за проходимост. Ако всичко е наред, ще се мисли за стимулация. Още има шанс! А след празниците може би ще отида и при доц. Рачев.
Преди да се пристъпи към стимулация, освен  тест за проходимост на тръбите трябва да направите и СГ.
Пожелавам ти всичко да е Ок. Peace - ще чакаме новини

Antonelly
При СПКЯ - ПК на яйчниците, може да не се проявява всеки МЦ. Направи няколко поредни МЦ ФМ + изследвания
Ако има ПКЯ зачеването е трудно и се базира на случайността

Денис, много ти благодаря -- напълно вярно, пропуснах да пиша, д-р Сенкова каза да направим и СГ, след не по-малко от 3 и не повече от 5 дни въздържание, и да е непременно в някоя ин витро клиника -- някакъв съвет къде да я направим -- ние живеем в Младост и аз мисля за Владимиров, понеже са в Студентски град? Аз също така трябва да направя ПКК и утайка, за това Сенкова каза каза, че може във всяка лаборатория. Иначе тя каза, че няма смисъл да повтарям АМХ заедно с инхибин Б, вероятно защото така и така ми брои антралните фоликули, а в четвъртък освен лигавицата, ще гледа имам ли доминантен фоликул, явно е решила, че това е достатъчно и на този етап няма смисъл да се бода повече. Благодаря ти за милите думи, дано наистина в четвъртък всичко се окаже наред!
В клиниката на д-р Владимиров е ок. Peace
Според мен, трябва и Инхибин В - само АМХ не е достатъчен и не е много показателен / дори аз - от известно време забелязвам, че се влияе от добавки - и  лекари от репродуктивни клиники за питали момичетата какво са пили/
Консултирай се с д-р Владимиров, така ще имаш 2 мнения - много добър специалист е  Peace

# 56
  • София
  • Мнения: 35 933
Денис може ли коментар  Hug
Progesteron   5.05   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.Sunglasses 21 ден от цикъла
Нисък е. Не показва да е имало О. до 21 ден на МЦ
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О. с ФМ или поне с тестове за О. + БТ

# 57
  • София
  • Мнения: 40
Цитат
Цитат на: denis:
Цитат
Здравей Денис,
излезе ми резултата от теста за вит Д:
25-OH-Vitamine D    L     10.6        ng/ml      10-30 латентен дефицит; 30-50 оптимално ниво; >70 предозиране
Ако не ме беше насочила , никога наше да го изследвам (много ме е яд на нашите лекари печалбари ). Хиляди  благодарности към теб bouquet bouquet bouquet
Ще звъня на Начев за коментар на всички резултати. Но все пак ти към каква доза вит Д би ме насочила? Намерих и ето този документ за вит Д ,ако на някой му се чете: http://endo-bg.com/pictures/vitamind.pdf
А и магнезия щом е нисък  по колко е хубаво да пия?
Скрит текст:
Цитат на: denis. в чт, 09 апр 2015, 18:23
Цитат
Цитат на: triniti08 в чт, 09 апр 2015, 17:33
Цитат
Здравей Denis,
моля те за мнение и за моите резултати от Лаборатория Рамус:
Биохимия
Име на теста           Резултат   Единици   Референтна стойност Метод
Глюкоза                  4.57       mmol/l       3.3-6.0
Общ холестерол    3.65    mmol/l    < 6.5, препоръчани стойности <4.5
Триглицериди      0.76           mmol/l   < 2,2; препоръчани стойности < 1.7
LDL-холестерол    2.12    mmol/l    < 3.60; препоръчани стойности Heart.0
Магнезий            0.71    mmol/l     0.65-1.03
Хормони
Име на теста Резултат Единици Референтна стойност Метод
TSH       1.397    uIU/ml     0.55-4.78 /за мониториране на терапия 0,2-5,50/
fT4       1.28    ng/dl        0.89-1.76
fT3       3.72    pg/ml        2,3-4,2
TAT       <20.0    IU/ml       < 40
MAT       H 290    IU/ml      < 35
Инсулин    14.14    uU/ml        3,0-25,0 uU/ml
HOMA       2.9      2-2.5 висока инсулинова чувствителност, добър гликемичен контрол ;              > 4.0- понижена чувствителност към инсулин или инсулинова резистентност; > 8.0 - асоциира се с наличието на захарен диабет тип 2

Чакам и вит D , но ще е готов другата седмица.
Пия еутирокс 37.5мг за понижаване на на ТСХ , като старите резултати преди месец и половина бяха  : (   TSH 4.64 mIU/ml          MAT 113 IU/ml )
Много се учудих на бързото понижение на ТСХ и ТАТ, но се притесних и от повишените антитела МАТ.Също и НОМА индекса 2.9 какво означава ?

Весели празници!
Благодаря ти предварително

Здравей!
ТСХ е добре - бързо се е понижил - може би след месец отново трябва да пуснеш контрола
МАТ са повишени, но не мисля че е много притеснително - лекар трябва да прецени / за антителата се приема селен/
НОМА индекса показва, че имаш лека ИР - не е страшно, не се притеснявай, контролира се
Магнезия може да е и по-висок

Весели празници!
Приятен следобяд!
Редно е лекар да ти назначи дозите и схемите на прием
За вит.Д е добре е да се приема всеки ден / не седмична доза, напр./
Ще чакам да пишеш

Denis здравей отново,
докладвам , че според доктора имам сериозен дефицит на вит Д и ми изписа 30 капки вигантол седмично за 1 месец и след това да намаля дозата на 20 к седмично за 2 месеца и после контрола.
Но заедно с вит Д, да си пусна и Ca, P и паратхормон, за да изключим други заболявания.
Нямало значение дали ще ги пия веднъж седмично или всеки ден, както аз искам.Според него е по добре седмично. Витамина бил с натрупване и чак след 3 месеца може да има резултат от лечението. И трябва да се печа повече на слънце.
Mg ми е нисък заради дефицита на вит Д. ТSH e добре...може след 3 месеца да го контролирам и него. Но аз мисля по -рано да го проследя че нещо много бързо ми спада.
НОМА индекса бил леко завишен , оправял се с диета, но не спомена каква Sad, (може би по-малко захар и въглехидрати),аз съм слабичка и затова не го притеснява индекса.
Еми това ще пия ...и ще си включа и магнезий и селен към добавките, и нали идва и лято ще гледам да събирам слънчеви лъчи Simple Smile.
А рибено масло мога ли да пия , би ли ми препоръчала марка?

Още веднъж огромно благодаря за отговорите и съветите, които ни пишеш.
Приятна вечер!

# 58
  • Мнения: 1 285
Денис може ли коментар  Hug
Progesteron   5.05   nmol/l   М(2.2-10.7) Ж(фол 0.85-8.2; лут 16.6-122.Sunglasses 21 ден от цикъла
Нисък е. Не показва да е имало О. до 21 ден на МЦ
Прогестерон се изследва на 7 ден след доказана О. с ФМ или поне с тестове за О. + БТ


на седмия ден не съм го изследвала,д-ра много държеше да разбере дали съм имала О и затова го изследвах на 21 ден,Благодаря ти много за отговора Hug

# 59
  • Мнения: 357
Здравейте, момичета, здравей, Денис! Бях днес при д-р Сенкова, с намален ЯР съм, десният яйчник е по-малък, с 4 антрални фоликула, левия е по-добре, с 8. Другата седмица ще ходя да измерим лигавицата, да видим има ли доминантен и да направим тест за проходимост. Ако всичко е наред, ще се мисли за стимулация. Още има шанс! А след празниците може би ще отида и при доц. Рачев.
Преди да се пристъпи към стимулация, освен  тест за проходимост на тръбите трябва да направите и СГ.
Пожелавам ти всичко да е Ок. Peace - ще чакаме новини

Antonelly
При СПКЯ - ПК на яйчниците, може да не се проявява всеки МЦ. Направи няколко поредни МЦ ФМ + изследвания
Ако има ПКЯ зачеването е трудно и се базира на случайността

Денис, много ти благодаря -- напълно вярно, пропуснах да пиша, д-р Сенкова каза да направим и СГ, след не по-малко от 3 и не повече от 5 дни въздържание, и да е непременно в някоя ин витро клиника -- някакъв съвет къде да я направим -- ние живеем в Младост и аз мисля за Владимиров, понеже са в Студентски град? Аз също така трябва да направя ПКК и утайка, за това Сенкова каза каза, че може във всяка лаборатория. Иначе тя каза, че няма смисъл да повтарям АМХ заедно с инхибин Б, вероятно защото така и така ми брои антралните фоликули, а в четвъртък освен лигавицата, ще гледа имам ли доминантен фоликул, явно е решила, че това е достатъчно и на този етап няма смисъл да се бода повече. Благодаря ти за милите думи, дано наистина в четвъртък всичко се окаже наред!
В клиниката на д-р Владимиров е ок. Peace
Според мен, трябва и Инхибин В - само АМХ не е достатъчен и не е много показателен / дори аз - от известно време забелязвам, че се влияе от добавки - и  лекари от репродуктивни клиники за питали момичетата какво са пили/
Консултирай се с д-р Владимиров, така ще имаш 2 мнения - много добър специалист е  Peace

Благодаря ти, Денис, евентуално другия месец тогава мога да ги пускам. А за СГ -- обикновена ли трябва да бъде, или разширена? Д-р Сенкова нищо не уточни... Също се чудя ПКК и СУЕ трябва да ли да са на гладно?

Общи условия

Активация на акаунт