Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-7

  • 131 589
  • 764
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 954
Сети Бети, Нани е Надежда Стаменова, представяла се е не веднъж, като нищо може и да е била в болницата на Бъдни вечер.  Mr. Green

# 691
  • Мнения: 3 063
Estlar, не знаех, но това не променя мнението ми и това, което съм написала  Peace

# 692
  • София
  • Мнения: 655
Чудесно, че г-жа Стаменова чете и пише тук. За съжаление аз не я видях по време на престоя ни, а много ми се искаше. Родих на 18.12.15 и отделението беше претъпкано, чакахме в реанимация цял ден да ни качат при бебетата, а се оказа, че не е като да нямало свободни стаи, акушерките с изключение на 2-3 бяха груби, не се спазваха никакви часове за визитация, не получавах пълна информация за бебето. Отговориха ми, че липсата на новини била добра такава. Преди 4 год. родих в бившата Тина Киркова при голяма част от сегашния персонал и мога да направя разликата. Да не говорим, че на момичето в моята стая аз показвах как да кърми и трябваше да се молим някой да ни обърне внимание. Пациентка съм на Д-р Стаменов и дължа и 2те си момчета на него и екипа, моите почитания г-жо Стаменова, но наистина организацията беше много зле по това време.

# 693
  • Мнения: 1 792
Това ме сети за нещо. В деня, в който трябваше да ни изписват, изобщо не мина визитация на АГ-тата от родилното и аз докато чинно чакам да мине, не мога нито да се изкъпя, нито да се облека и така ми се провлачи цялото изписване и закъсняхме с около час, като накрая не знам как не се бях изнервила максимално. Също така на мен изобщо не ми беше ясно какъв е редът за изписване, какви документи трябва да си събера и така нататък. Събирах на час по лъжичка, както се казва, и само търчах между стаята, рецепцията и неонатологията, където ме чакаше гладно и нещастно бебе. Хубаво е всичко да се напише и да се сложи при дневните графици например, за да няма неразбрали. И да се спазват повечко часовете за визитация или ако няма да минава такава - да се каже.

# 694
  • София
  • Мнения: 23 213
и мен като ме изписваха преди 3г не мина визитация, оказа се че се раждат няколко бебета и всички лекари са там.
ама си почакахме и ние , санитарката ни уведоми, те винаги са информирани за всичко  Crazy

# 695
  • Мнения: 3 063
Имам и аз какво да кажа (да се оплача), но не знам дали ще има някакъв ефект. Ако намеря повече свободно време покрай бебчето ми, може да напиша за престоя ми там. Основното е - мнооого чакане.

# 696
  • София
  • Мнения: 655
Аз също имам още какво да кажа, но ме чакат 2 деца. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 361
Аз съм писала по-назад относно престоя ми в болницата, но ще дам подробности, само бебето да ми позволи.

# 698
  • Мнения: 4 954
Има анкети, аз попълних. Wink

# 699
  • Мнения: 514
Анкетите в болницата са добра практика, но те са за обратна връзка на самата болница и лекарите и акушерките. За момичетата, на които им предстои да родят и да изберат къде, е полезно вашето мнение, на вече родилите мами Wink

Последна редакция: вт, 23 фев 2016, 17:46 от naya_

# 700
  • Мнения: 4 130
Моля за мнение на родилите секцио там. Терминът ми е за 10 март, все още нямам никакво разкритие, нон-стоп имам контракции, а бебка е голяма, аз малка - с малък таз и се притеснявам. Исках да е естествено, но се замислям за секциото. Ясно ми е, че е до човек и праг на търпимост на болката, но зависи и как ти го правят, та ще се радвам да споделите мнение. Благодаря предварително!  Hug Hug Hug

# 701
  • Мнения: 63
Момичета как може да се оплаквате толкова много. Та това е болница, нормално е да има закъснения на часовете , препълнени стаи, някой от персонала намръщен. Дори в 5 звезден хотел има подобни оплаквания, вместо да сте благодарни че изобщо има толкова уредена болница в страната , с такива специалисти. Не забравяйте , че дори тези 2000 лв за раждане са малко , при положение че в държавните болници раждането излиза около 1000 лв и отгоре , а условията са мизерни.

# 702
  • София
  • Мнения: 655
И двете операции ми е правил неповторимия д-р Ташков. Сега имаше усложнение по време на операцията и екипа е реагирал супер адекватно, дори ме боля по-малко от първия път. Всичко беше супер до качването при бебетата.
Нека направят раждането 3 хил. и да си обезпечат липсата на достатъчно персонал. Оставихме достатъчно големи суми за процедури, раждане и стволови клетки, за ходя да напомням, че са ми забавили антибиотика, да моля да сменят кървавите марли на абоката, да ми кращят и разплачат, че си нося бебето на ръце, понеже може да колабирам и се свлека всеки момент.

# 703
  • Мнения: 1 792
Момичета как може да се оплаквате толкова много. Та това е болница, нормално е да има закъснения на часовете , препълнени стаи, някой от персонала намръщен. Дори в 5 звезден хотел има подобни оплаквания, вместо да сте благодарни че изобщо има толкова уредена болница в страната , с такива специалисти. Не забравяйте , че дори тези 2000 лв за раждане са малко , при положение че в държавните болници раждането излиза около 1000 лв и отгоре , а условията са мизерни.
Аз не искам да звуча все едно се оплаквам. Напротив - много съм доволна. И заради това, когато попълвах анкетата не ми е минало през ума да спомена това, сега малко съжалявам, че не съм се сетила. Не съм раждала друг път и не съм лежала по болници, така че  не мога да коментирам дали в страната има друга "толкова уредена болница".

А къде в държавна болница ще ти излезе 1000лв раждането? Преспокойно можеш да родиш и за без пари.

Също съм съгласна да стане 3000лв, само и само да си се запази нивото, да е щастлив персоналът и да се намали наплива. Мисля и следващото дете да го родя там. Пък ако направят и зала за водно раждане, ехееей  Whistling

# 704
  • Мнения: 63
В 90 % процента от случаите в държавните болници се дават пари под масата за избор на екип, избор на стая и т. н. Безплатно раждат само ромите, айде не се правете че сте отраснали в кралския дворец.  и аз като раждах там имаше неща , които ме дразнят , но не може заради една нацупена мед. сестра или леко закъснение за даден час , да казвате че от болницата нищо не става. А за всички пари по процедурите за забременяване , те са си за тях, никой не ни е задължавал да раждаме в Надежда. 
Е това сме българите от всичко недоволни.

Общи условия

Активация на акаунт