Информация за новата МБАЛ Надежда (на д-р Стаменов)-7

  • 131 590
  • 764
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 858
 bouquet, много благодаря!Значи талон и обменна карта и 2000лв без малко  Grinning и само не рзбрах плюс тези пари и с доктора трябва да се разберат така ли ,нещо като избор на екип но по скоро избор на лекар в случая ?Извинявам се за тъпите въпроси но съм минала по този път преди 14 години  Hug и нещата страшно са се променили  bouquet Ами то е трябвало днес ,ама нищо той я вика пак след три седмици.Ще и кажа и ще го попита.

# 721
  • Мнения: 1 792
Казах да се разбере с него, защото по принцип уж няма такова нещо като да си избереш при кой доктор да ражда. Ако му дава пари, то те няма да са по официални ценоразпис и ще са "под масата", което не мисля, че трябва да се толерира. Когато се изкарва фактура, в разбивката има сума, която се води за избор на екип. И цената си е все една - 1950лв.

# 722
  • Мнения: 129
Тъй като бях записала час за отворени врати, но не успях да се запиша някой може ли да ми обясни какво представляват залите за нормално раждане?
Това са снимки на залите. Това, което е облепено с фолио на "Целувката", е стаята, от която наблюдават раждането акушерките. До нея откъм прозорците е вратата на банята. Последните снимки (стаята с шведската стена) е залата за активно раждане, в която по принцип се водят раждания съвместно с дула или ако другите 2 са заети. Ако имаш по-конкретен въпрос - питай.

Благодаря, да и аз намерих виртуалната разходка:)
Просто се чудех ако в един ден се паднем повече от три раждащи какво става, защото исках партноьрът ми да присъства с мен.

# 723
  • София
  • Мнения: 2 130
за раждане с планирано секцио може да се избере кой лекар да го води. Записват те когато е той на смяна. Пари допълнително не се дават, не съм чула да има подобна практика в болницата  и съм почти сигурна, че ще й откажат. 1950 е цената и това е , освен ако няма усложнения и не се наложи нещо допълнително или допълнителен престой.

Denitsa90 ражданията почти винаги са повече от едно-две. Има планирани и не планирани. Ако искаш бащата да присъства това не е проблем, не зависимо колко раждания има.
Аз бях планирано секцио и изчакаха мъжа ми да се появи за да започнат. Бяхме тогава 3 планирани , за не планирани не знам дали е имало.
 

# 724
  • Мнения: 639
Nani, аз ли бях там в болницата точно на Бъдни вечер или ти?! Лекарката/акушерката сама ми каза, че са само две, не съм ходила аз да ги броя. Написала съм това, което аз съм видяла.
Seti Beti познавам болницата, стила на здравни грижи и всичко в нея (положително и отрицателно) по-дълбоко от всеки друг. Там съм почти всеки ден. Болницата разполага с много камери, които наблюдавам от личния си компютър. Мога да ти дам справка за точния брой бебета, майки и персонал за когато поискаш. Приемам тази болница като своя рожба. За съжаление ми е невъзможно да съм 24 часа/7 дни в седмицата там. Не се заяждам, моля за коректност. Приемам всички негативи и се опитваме да ги отстраняваме своевременно. Целта на болницата е по-качествени грижи, каквито всяка жена заслужава. Българската жена има право, да получава квалифицирани медицински и човешки грижи. Пожелавам ти красив и слънчев ден ! bouquet

# 725
  • Мнения: 1 792
Абе и аз така бях чувала, а пък когато насрочихме моето секцио, във времето, когато все още си бях за планово секцио, седмица по-рано като бях на запис на тонове и попитах кой ще е на смяна тогава, за да знам кой ще ме реже, а от рецепция ми казаха, че не знаели и нямало изготвен график. По-скоро съм склонна да вярвам, че моят случай не е правило и затова я посъветвах да говори с доктора най-добре.

Последна редакция: чт, 25 фев 2016, 10:33 от Кристалин

# 726
  • София
  • Мнения: 2 130
нека да говори с лекаря си. Аз с лекарката ми по ЖК решихме коя дата да е и я записахме.
Аз имах проблем и за това тя държеше да го прави лично тя, макар че после разбрах че е информирала и други лекари, защото аз много исках нормално раждане и чаках до последно, но по добре че стана със секцио, лекарката ми беше права , че не е добре да е нормално раждане.

# 727
  • Мнения: 2 055
Аз мисля , че коментирах преди известно време от кое съм най -недоволна или поне кое много ме възмути - това ,че НЕ се правят кръвни изследвания на ВСИЧКИ бебета след раждането. В 21 век това ми се струва недопустимо. не може мен да ме питат имала ли съм проблеми през бременността, за да пуснат кръв на бебето.Една кръвна картина е 16 лв! Моето бебе на  3 месеца влезе в болница с много лоши кръвни изследвания (имаше вече тежка анемия и силна бактериална инфекция) и искаха информация какви са му били показателите при раждане и аз не можах да им кажа -буквално се опулиха като им казах , че кръвна картина не му е правена . В Тина Киркова , когато раждах първия си син , дори му пуснаха кръвна група на детето! Моля ако , чете представител на болницата да го вземат това предвид, защото е важно- аз почти стигнах до конфликт с педиатъра , че на бебето не му е необходимо такова изследване -ИЗГЛЕЖДАЛО здраво !

# 728
  • София
  • Мнения: 30 253
Здравейте,

препоръчайте ми лекар от болницата за преглед. Искам да е внимателен и да обяснява добре.

Благодаря предварително.

# 729
  • Мнения: 2 858
 bouquetАз да благодаря отново за разясненията ,успокоих бъдещата майка още сутринта ,защото човек като не знае реда и се лута особенно в това положение е силно изнервящо!Попитах я какво са платили вчера на доктора ,а тя каза че той отказал пари.Казал ,че не я е преглеждал и не вижда за какво да я таксува.Единствено се е запознал с нея и с документите и , посъветвал я е да продължи да си ходи при другия доктор в София негов колега и да го слуша! Laughing Казал е ,че сега всяка седмица ще трябва да се слушат тоновете на бебето ,а това означава сто и отгоре километра до София и още толкова обратно всяка седмица но няма начин Hug Той лично иска да я види средата на март ,може би да уточнят датата? както и анестезията понеже при нея наистина е по специфично положението  bouquet Много полезна тема ,наистина!

# 730
  • София
  • Мнения: 30 253
Записаха ми час при д-р Кайрякова. Няма никакви отзиви за нея в темата. Blush

Да се опитам да сменя с д-р Михова ли?

# 731
  • София
  • Мнения: 23 213
д-р Михова е добър избор, ама тя гледа основно неродените бебета  Simple Smile
д-р Белкин винаги препоръчвам аз, ама не знам дали се занимава с профилактични прегледи.
д-р Христов също е много внимателен, нищо че на вид е малко по-иначе.

# 732
  • София
  • Мнения: 30 253
д-р Михова е добър избор, ама тя гледа основно неродените бебета  Simple Smile
д-р Белкин винаги препоръчвам аз, ама не знам дали се занимава с профилактични прегледи.
д-р Христов също е много внимателен, нищо че на вид е малко по-иначе.

Мерси много. Peace

Да взема да помоля за час при някой от тях. Дали ще ми уважат молбата?

Скрит текст:
Малко съм притеснена в момента и действам хаотично.  Blush

# 733
  • София
  • Мнения: 23 213
може и онлайн да се записват часове:

http://www.nadezhda.bg/zapisvane-na-chas/
избираш гинекология и после лекар.

# 734
  • София
  • Мнения: 30 253
може и онлайн да се записват часове:

http://www.nadezhda.bg/zapisvane-na-chas/
избираш гинекология и после лекар.

Опитах, но ми даде грешка.

Ще помисля още малко и ще сменя сигурно за д-р Михова. Искам да е спокойна, да обяснява, да предразполага. Чета в темата, че д-р Михова е точно такава.

Общи условия

Активация на акаунт