Любители на Котки Тема 94

  • 33 944
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Ако съдя по цената давам Цестал.
Нито едно от посочените не действа добре на моя котарак, но се страхувам въпреки, че не напуска апартамента.
Преди две години дадох нещо друго / не зная какво/ което ме накараха да го разделя, но резултатът беше доста лош.

# 16
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Благодаря за мнението.

Аз по принцип съм доста против всякаква химия и съм свела до минимум приема и при нас, но за съжаление 2 от котките имат май глисти, и тримата имат бълхи, като единия (средния Мърчо) е целия в рани и смятат, че е от бълхите.

За още по-голямо съжаление няма как да ги лекувам по начина, по който лекувам нас (биорезонансна терапия), защото просто няма как да ги гепна да седят мирно някой и друг час с едно апаратче. Иначе с него ще реша ситуацията, ама ... И затова се налага да дам някакво хапче.

Чакам още отзиви.

# 17
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Първият път е било Празимек. После два пъти Бихелдон. По съвет на лекаря минахме на Цестал. Взимам го от вет.аптека, мисля че беше 1,70лв.

# 18
  • София
  • Мнения: 4 714
TINA, и аз давам Цестал. Но не на 3 или там колкото месеци, а както ти при необходимост. Радо и Куми го препоръчват.

ОООО, Майче, ами до сега ми беше блокиран прикачи.цом. Мацината е уникално хубава Heart Eyes

Скрит текст:
А за Викито нямам думи. Пък и как се кипри Heart Eyes

Прекрасни са всички котета Heart Eyes, а и ние - по-големите, де Wink

Адашке, много ти благодаря за чудесната тема Hug
Точно този диван исках да го покажа на приятеля ми.
Той е имал черно коте Мъфи. И красавеца Мъфи им раздрал дивана. Та да го питам дали по същия начин е било.
И като го раздрал той е ходил и поръчал дъска, облицована със същия дунапрен и същата тапицерия.
Но нали си знам - грам внимание не й обърнал.

Забравих си данъците. За сега е само Янко. Стедобедния сънчо е заварил Мони на скришно място под леглото.



Jerry, мерси за комплимента. Embarassed
И Янко е уникален, С тази опашка, направо за зет го взимам. Heart Eyes

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 170
Обичайното състояние на Рушан:
Скрит текст:
Руши-сгушен,винаги така спи Thinking

# 20
# 21
  • varna
  • Мнения: 137
    ТИФАНИ                                                                                       УСПЯХ Joy днес ходих да я видя,много уплашена миличката ми.Правят и вливания и утре ще ми кажат как ще продължим.Ще и пускат контролни изследвания.И двата бъбрека са увредени. Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 14:40 от fraci

# 22
  • Враца
  • Мнения: 1 017
Красив черен дявол!

# 23
  • София
  • Мнения: 13 290
TИНА, вземи някое хапче, което е за повече килограми. Мисля, че Цестал е само за 4 кг и за 6-килограмова котка, трябва да дадеш таблетка и половина, което вече си е проблем. Едно време имаше таблетки с големината на аспирин, които бяха за 10-килограмово животно (ставаше и за куче, и за коте). Много по-лесно се дава половин таблетка.  Wink Говоря за Азипирин, който вече не се намира, но Аша беше дала името на негов заместител. Можеш да я попиташ на лични.  Wink За съжаление, няма хапче, при което да сме 100% сигурни, че няма да даде страничен ефект при някое животно. Но ти си наясно с това.  Sad

 Hug Hug Hug за красивите "данъци"

# 24
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Бихелдон  - 1 таблетка за 10 кг животно. Става и за куче и коте. Но според лекаря ни е много по-натоварващо от Цестал и аз давах 1 таб. и четвърт.

# 25
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 149
Танче, благодаря за новата тема!  newsm51
Благодаря и че си сложила последния ми пост в линковете на първа страница. Така няма да се налага да пиша по сто пъти едно и също.           bouquet 
Едно масажче към благодарностите  Wink Laughing.

Да си платя данъка  Grinning Heart Eyes


fraci , много е сладка черната ти красавица. Heart Eyes
Не е лошо все пак да ми отговориш на някои от въпросите. Както и да си направиш труда да прочетеш това, което писах, както и поне малко от английския сайт. Все пак става въпрос за здравето, живота и бъдещето на твоята писана.  Peace
Пак казвам - с ХБН котката може да поживее още години. Зависи от степента на уврежданията и от адекватния режим, който ще приложи стопанинът й.
Когато откриха на Сиско ХБН смятаха, че няма да изкара повече от 2 седмици до месец. Сигурно затова и не ми казаха за възможното лечение. Той живя още почти година само с моите грижи. Като му се влоши накрая състоянието, ми казаха какво е трябвало да прилагам и се чудеха как още е жив. Този път му даваха броени дни. А аз го крепих още 3 месеца. Ако знаех това, което знам сега, Силвестърчето ми можеше да е още жив.
Така че не губи кураж!

Тинче, аз за 15 години съм давала 2 или 3 пъти Празимек-С. И то превантивно и по-скоро заради действието му върху външни паразити или върху евентуално домъкнати от кучката на Еv4etoP чудовища. На момента не сме имали странични ефекти, а резултат върху бълхите имаше. Но и аз много съм му се притеснявала, че от някои написани в нета неща ми се изправят косите. Каквото и да е, е отрова не само за паразитите, а и за котката. Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 15:23 от profi_1

# 26
  • varna
  • Мнения: 137
profi_1 БЛАГОДАРЯ ТИ за съветите,днес когато отидох питах лекаря за всичко което се сетих.Не съм питала за ехограф,но ми каза че са увредени двата бъбрека.Утре ще пускат контролни изследвания и ще ми кажат какво следва от тук нататък.Тя си хапваше малко,имаше желание за храна,но понеже не беше от лакомите и може би за това не разбрах че е болна,вода пиеше и то доста,но вечер доста плачеше.Не е постоянно на системи.От Варна съм и ходя в Ултра Вет при Тодоров и Жеков мисля че са добри и доста внимателни.  bouquet

# 27
  • Мнения: 3 331
fraci, може би не си видяла въпросите на profi_1, затова ги копирам тук, дано с котенцето ти всичко е наред:
Скрит текст:
Кажи ми освен кръвните изследвания гледаха ли го на ехограф? На колко процента преценяват степента на увреждане на бъбреците? Еднакво увредени ли са и двата? Не вярвам да могат да го държат постоянно през трите дена на системи. Аз Сисо го водех за по час всеки ден. Целта на системите е да го оводнят и така да се пооправят кръвните показатели. Яде ли само или напълно отказва? Пие ли само вода?

# 28
  • varna
  • Мнения: 137
fraci, може би не си видяла въпросите на profi_1, затова ги копирам тук, дано с котенцето ти всичко е наред:
Скрит текст:
Кажи ми освен кръвните изследвания гледаха ли го на ехограф? На колко процента преценяват степента на увреждане на бъбреците? Еднакво увредени ли са и двата? Не вярвам да могат да го държат постоянно през трите дена на системи. Аз Сисо го водех за по час всеки ден. Целта на системите е да го оводнят и така да се пооправят кръвните показатели. Яде ли само или напълно отказва? Пие ли само вода?
не съм питала за ехограф,утре ще питам,и двата са увредени,не е постоянно на системи,яде малко вода пие доста.

# 29
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Водих днес Мила на преглед за венците-по-червени ми се видяха, а и дъхът ѝ намирисва.
Зъбен камък има много малко, тук-там. Изписаха антибиотик(stomorgil 10) и някакъв гел за мазане на венците(stomodine). Гелът бил нов продукт, с хлорхексидин е, с шафраново масло,но се надявам Милканчето да не се бори отчаяно за живота си, докато я мажем.  Sad Все пак е лекарство, специално за животни и има мирис на риба.

Тина, различни "имена" са ни предписвали за вътрешно обезпаразитяване и всичките са си свършили работата, без странични ефекти. И цестал, и дронтал, и празимек. Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт