Любители на Котки Тема 94

  • 33 830
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 6 329
Стейси, ще уреждаме девойката за кастрация, че и дойде времето. За това иде реч между мен и Джери.
Мунчицата сладка!  Hug Кога порасна бе! Да ѝ осигурите грижи и компетенция от-до. Hug

# 46
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Разбира се. Ако някой от София има боди ще съм благодарна да даде назаем, ако ли пък не - ще правим такова от ръкав. Мацката е 3кг точно.

Операцията по даването на цестала мина успешно и при тримата.
Най-голяма съпротива оказа най-дъртия (ученото си е учено - още като го хванахме беше наясно какво го чака и минахме 1-2 стъпки от онова "Как се дава хапче на котка"  hahaha)
Малката и тя леко се опъна но все пак беше ОК - леко ме ръфна.
Мърчо беше най-послушен - от раз му бутнах и трите парченца.
Чочо е отслабнал - 5,600кг, Мърчо е 6,300кг.

И да си припомним "Как се дава хапче на котка"

Скрит текст:
Как се дава хапче на котка


 1.Вземете котката и я сложете да легне върху лявата си ръка, както се държи бебе. Поставете десният си палец и показалец от двете страни на устата на котката и притиснете бузите й докато държите хапчето в дясната си ръка. Когато котката отвори уста, хвърлете хапчето вътре. Позволете на котката да затвори уста и да преглътне.

2. Приберете хапчето от пода и котката иззад дивана. Сложете котката върху лявата си ръка и повторете процедурата.

3. Измъкнете котката от спалнята, и изхвърлете олигавеното хапче. Вземете ново хапче от опаковката, и сложете котката да легне върху лявата си ръка, държейки здваво задните й лапи с нея. Отворете челюстите й и натъпчете хапчето в гърлото й с десния показалец. Дръжте устата на котката затворена поне 10 секунди.

4. Извадете хапчето от аквариума и свалете котката от гардероба. Извикайте съпруга/съпругата си от двора.

5. Клекнете на пода така, че котката да е приклещена между коленете ви, и дръжте здваво предните и задни й лапи. Не обръщайте внимание на гърленото ръмжене. Накарайтесъпруга/съпругата да хване здраво главата на котката с едната ръка и да напъха дървена линийка в устата й с другата. Пуснете хапчето по линийката и разтъркайте енергично гърлото на котката.

6. Свалете котката от корниза, и вземете ново хапче от опаковката. Отбележете си да купите нов корниз и пердета. Внимателно съберете парчетата от вазата и ги отделете настрана, за да ги залепите по-късно.

7. Увийте котката в пешкир, и накарайте съпруга/съпругата си да притисне котката така, че единствено главата на котката да се показва изпод мишницата му/й. Вкарайте хапчето в единия край на сламка, отворете устата на котката с молив и духнете хапчето в устата й от сламката.

8. Прочетете листовката на хапчето, за да се уверите, че не е вредно за хора, и изпийте чаша вода или сок, за да си подобрите вкуса. Превържете ръката на съпруга/съпругата си слейкопласт, и почистете кръвта от килима със студена вода и сапун.

9. Приберете си котката от бараката на съседа. Вземете друго хапче. Вкарайте котката в долапа и затворете вратата върху врата й така, че главата й да остане отвън. Отворете устата на котката с лъжичка. Изстреляйте хапчето в гърлото й с ластик.

10. Вземете инструменти и монтирайте обратно вратата на долапа. Сложете студен компрес на бузата си, като междувременно проверите актуалността на ваксинацията си против тетанус в медицинския си картон. Изхвърлете съсипаната фанелка и си вземете нова от спалнята.

11. Повикайте пожарната да свали котката от дървото от другата страна на пътя. Извинете се на съседа си, който се блъсна с колата в оградата в опит да избегне търчащата котка. Вземете последното хапче от опаковката.

12. Вържете предните лапи на котката за задните с помощта на "свинска опашка", след което я вържете за кухненската маса по същият начин. Вземете работните ръкавици от бараката.
Отворете устата на котката с клещите за зегерки. Натъпчете хапчето в устата на котката, след което и половин пържола. След това, държейки главата й вертикално, излейте поне 100 грама вода в гърлото и, за да сте сигурни, че е преглътнала хапчето.

13. Накарайте съпруга/съпругата си да ви закара до Пирогов. Стойте мирно, докато докторите ви зашият пръстите и извадят остатъците от хапчето от дясното ви око. На връщане към къщи минете през магазин за мебели и си поръчайте нова маса.

14. Обадете се на ветеринаря, и си запишете час за домашно посещение.


# 47
  • Мнения: 4 076
Аз досега бях на Бихелдон,но щом Цестала е по-щадящ,минаваме на него.
На колко време го давате?

# 48
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Аз лично имам малко по-различно виждане за лекарствата и давам само при нужда. Другото е излишно тровене и натоварване на организма.
Говоря не само за котките, а и за нас си.

Не са ваксинирани и тримата, ако можех бих пропуснала и ваксините на децата.
Иначе на инструкцията на цестала пише - при нормално опаразитяване - еднократно, при тежко - след 14 дни да се повтори и после на всеки 3м.

Предвид това, че Мърчо май проявява алергия към бълхи - ще мисля в тази насока за по-често външно обезпаразитяване. Замислям се за каишки, но за лятото ме е страх, защото излизат свободно когато сме на морето и да няма инциденти. Вероятно ще капя или пръскам с нещо периодично, като ще гледам да е нещо "био".

# 49
  • Мнения: 4 076
Аз лично имам малко по-различно виждане за лекарствата и давам само при нужда. Другото е излишно тровене и натоварване на организма.
Говоря не само за котките, а и за нас си.

Не са ваксинирани и тримата, ако можех бих пропуснала и ваксините на децата.
Иначе на инструкцията на цестала пише - при нормално опаразитяване - еднократно, при тежко - след 14 дни да се повтори и после на всеки 3м.

Предвид това, че Мърчо май проявява алергия към бълхи - ще мисля в тази насока за по-често външно обезпаразитяване. Замислям се за каишки, но за лятото ме е страх, защото излизат свободно когато сме на морето и да няма инциденти. Вероятно ще капя или пръскам с нещо периодично, като ще гледам да е нещо "био".

Аз споделям твоето виждане за лекарствата,но няма как да знам дали Негово Величество няма вътрешни паразити,а спим в едно легло,даже понякога си пием питието заедно на маса.Т.е.страхувам се за нас най-вече,тении и т.н.,котето май може да бъде само приносител  newsm78

За бълхите бях недоволна от Фронтлайн и минах на Адвантикс.Отначало действаше безотказно,вече-не.Трябва да се измисли нещо друго,защото по един или друг начин,бълхясва(ме).Каишка-абсурд,невъзможно и недопустимо!Най-много да се обеси,в опит да я свали.Няма нужда да подлудявам животинчето,а и то-нас.
Давай идеи,ако имаш  Hug!

# 50
  • Мнения: 493
Момичета, Моля ви за идеи как да откажа котака да рови из цветята ми. Стараем се да не влиза в хола, където са те , но понякога го изтърваме и вади пръст от саксиите. А вчера сина ми забравил да затвори плътно вратата на хола и като се прибрах от работа почти всички саксии , които са на замята бяха изорани наполовина. Добре, че не се е сетил и за тия, които са на по-високо, че там вече щеше да има жертви  ooooh!

# 51
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
LilaC, то като имат вътрешни се вижда в акото - при нас поне така стана. Не знам дали има вариант да не се виждат???  newsm78
 
Иначе и аз и децата нон-стоп целуваме и трите котки по носовете, спят на свободен режим кой където си иска и когато си иска. Силно се надявам, че не сме се сдобили с някой и друг червей покрай тях. (Май няма да е зле да се попочистим за всеки случай и ние ...)


П.П. Вероятно BIOSPOTIX ще ползвам - с разни етерични масла е: http://biogance.com/wp-content/uploads/2014/07/Biospotix_GB.pdf Има го онлайн в един зомагазин, който ни е наблизо: http://www.shop.zoomagazini.com/dynamic/viewProducts/mixed/cats/ … 71/biospotix.html


Последна редакция: ср, 22 апр 2015, 10:47 от TINA.K

# 52
  • Пловдив
  • Мнения: 1 155
Момичета, Моля ви за идеи как да откажа котака да рови из цветята ми. Стараем се да не влиза в хола, където са те .......  ooooh!
Сложете отгоре,камъчета  ,решетка или мрежичка или . Да се приспособи  от тези  в които са плодовете  или нещо подобно .

http://www.baby.store.bg/p137505/predpazna-reshetka-za-saksii-ko … t-ot-2-broia.html

# 53
  • София
  • Мнения: 13 180
Пробвала съм с каишка. За опасността да се закачат някъде е ясно. Но самата каишка е пропита с препарат, от който козината около вратлето се сплъстява много гадно. Предполагам, че при алергично коте, може и беля да стане.  Sad

И аз си мисля, че паразитите се виждат при почистване на тоалетната. А при силно опаразитяване се виждат и на мястото, където спи котката. Спомням си, че когато взехме Мацо от улицата, около възглавницата му всичко ставаше в едни бели нещица.  Mr. Green

LilaC, Джоузеф излиза ли навън?

# 54
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Аз не мога да видя, ако им паразит в акото. Той много бързо зарива и като е с бентонит налепено нищо не виждам, а не съм ги ровила.

# 55
  • Мнения: 4 076
Не,Джоузеф не излиза от апартамента.
Външните паразити-бълхи(кърлежи няма откъде)-съм ги виждала:и тях,и яйцата,и акитата им.Даже съм ги носила на вета в бурканче да се произнесе.При усилено чесане Котът даже е махал парченца кожа.Полазват го от едно приятелско кученце,мъжът ми също е в контакт с котета и кученца,подметките на обувките ни също внасят в антрето гадости...има откъде да бълхяса,но това не може да се предотврати.Ще взема и аз да пробвам биоспотикса.Някой да го похвали?
Вътрешните ме плашат повече.Ако са глисти,може и да ги позная,но за други и то зарити в тоалетничката не съм сигурна... newsm78

Търся оптимален шадящ вариант.

# 56
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 025
Момичета, Моля ви за идеи как да откажа котака да рови из цветята ми. Стараем се да не влиза в хола, където са те .......  ooooh!
Сложете отгоре,камъчета  ,решетка или мрежичка или . Да се приспособи  от тези  в които са плодовете  или нещо подобно .

http://www.baby.store.bg/p137505/predpazna-reshetka-za-saksii-ko … t-ot-2-broia.html
Изрязано кръгче от твърд картон върши същата работа. За да могат да дишат цветята картонът се надупчва порядъчно. Peace Моите са посипани с чакъл, но по-нахалните и палави котаци нямат проблем да прекопаят и него. Laughing

fraci как сте?

# 57
  • varna
  • Мнения: 137
Момичета, Моля ви за идеи как да откажа котака да рови из цветята ми. Стараем се да не влиза в хола, където са те .......  ooooh!
Сложете отгоре,камъчета  ,решетка или мрежичка или . Да се приспособи  от тези  в които са плодовете  или нещо подобно .

http://www.baby.store.bg/p137505/predpazna-reshetka-za-saksii-ko … t-ot-2-broia.html
Изрязано кръгче от твърд картон върши същата работа. За да могат да дишат цветята картонът се надупчва порядъчно. Peace Моите са посипани с чакъл, но по-нахалните и палави котаци нямат проблем да прекопаят и него. Laughing

fraci как сте?
  Днес след обяд ще ходя,че чак тогава ще са готови изследванията.Мисля че днес вероятно ще сия прибера,точно правя списък на лекарствата и храната които ми написа че да ги купя.След обед ще пиша задължително как е положението. Praynig Praynig Praynig PraynigБлагодаря ти   bouquet  bouquet  bouquet

# 58
  • varna
  • Мнения: 137
  profi_1  ззабравих да ти пиша че е хронична бъбречна недостатъчност,оф че съм и аз

# 59
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 025
Щом е хронична значи важи всичко, което съм ти написала. Peace
Ако можеш, вземи първо малко количество храна за да видиш каква ще яде. Аз имах останали количества по около една шепа от трите различни храни, но ги дарих на едни благотворителки за някое коте в нужда, заедно с една цяла неразпечатана опаковка ипакитин, която ми беше останала. Не знам дали са имали "пациент", за който да ги ползват. Мога да попитам, макар да контактувам с тях чрез друг потребител.

Общи условия

Активация на акаунт