Любители на Котки Тема 94

  • 33 859
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • varna
  • Мнения: 137
Щом е хронична значи важи всичко, което съм ти написала. Peace
Ако можеш, вземи първо малко количество храна за да видиш каква ще яде. Аз имах останали количества по около една шепа от трите различни храни, но ги дарих на едни благотворителки за някое коте в нужда, заедно с една цяла неразпечатана опаковка ипакитин, която ми беше останала. Не знам дали са имали "пациент", за който да ги ползват. Мога да попитам, макар да контактувам с тях чрез друг потребител.
Да се консултирам ли с доктора или на своя глава да ги купя?а относно храната то как да и дам различни като те са в пакети по 0,400 най малкия грамаж,а насипна храна не купувам и няма и да купя,пауч тя обича и се надявам че поне с лекарствата няма да имам проблем.Тя уж не е от капризните,но лекарствата дали променят вкуса на храната?

# 61
  • София
  • Мнения: 13 227
Тя уж не е от капризните,но лекарствата дали променят вкуса на храната?

За съжаление, да.  Sad

# 62
  • Мнения: 1 709

И Янко е уникален, С тази опашка, направо за зет го взимам. Heart Eyes

Даваме го веднага за зет Heart Eyes А и Мони имам, също хубавец Wink
...
То хубаво, ама Янко вече е даден за наш зет Whistling
Още миналата година, ако правилно си спомням. Така, че уреждайте само Мони  Mr. Green Laughing

Таня, благодаря за новата тема   bouquet
Плащам и данък Simple Smile

# 63
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Impatiens , муцунката й е невероятно изписана, много красива, само за целуване Heart Eyes

# 64
  • Мнения: 481
Здравейте, момичета! Прибрахме един разкошен котарак , най-вероятно бивш домашен, но понеже сме алчни намерихме още 5 току-що изхвърлени на един път и айде вкъщи. 3 осиновиха, но все още сме с три котки и така ще и останем, ако не се увеличат разбира се  Simple Smile. Мислим да се местим след около година в къща, та да питам, ако има живеещи в къщи котките излизат ли от двора ви? Колко трябва да е висока една ограда, за да не я прескачат или изобщо не трябва да ги пускам навън?

# 65
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 062
Да се консултирам ли с доктора или на своя глава да ги купя?а относно храната то как да и дам различни като те са в пакети по 0,400 най малкия грамаж,а насипна храна не купувам и няма и да купя,пауч тя обича и се надявам че поне с лекарствата няма да имам проблем.Тя уж не е от капризните,но лекарствата дали променят вкуса на храната?
Естествено, че ще се консултираш с доктора. Всъщност той самият трябва да ти даде указания.
Да, за съжаление няма по-малки разфасовки. Аз имах предвид по-скоро да вземеш от някой, който храни животно с такъв проблем. Дъщеря ми вземаше в София единствено Йосерата насипно. Излизаше ни по-евтино (11,30 лв/кг) отколкото поръчката по интернет (14,50 лв/кг) на пакети от 2 кг. А и Силвестър често проявяваше капризи и се налагаше да редувам храни. Иначе цените на лечебните храни са доста по-високи. Обикновено 25-35 лв/кг.
Писах ти за ипакитина, че ще се наложи да й го мушиш в устата с лъжичка, размекнат на кашичка с малко вода. Или със спринцовка. Аз сипвах колкото мога с лъжичката и останалото го обирах с пръст и го намушвах в устата му, така че да съм сигурна поне 95% от лекарството да е прието. Никога не съм го давала с храна, защото така рискувах да се отврати от храната и да откаже да яде. А това би било равносилно на край.

# 66
  • Мнения: 3 331
Stef40, ти сам си прецени дали искаш котките да излизат навън и след това да влизат вкъщи-аз лично ако имах двор, щях да ги пускам да се разхождат, пък дори и за малко, докато аз съм на двора. Но колкото и голяма ограда да сложиш, мисля че винаги ще намерят начин да прескочат - не че ще избягат, но ще обходят района около къщата, това си е тяхната територия все пак Sunglasses Кастрирани ли са?

# 67
  • Мнения: 481
О, кастрирани са, да! Две мъжки и едно женско са, остава и първо да ги прибирам от улицата, а после да ги размножавам, не Stop. И аз искам да ги пускам в двора, но не искам да излизат извън него, знам ли какво може да им се случи. Може би ще мисля за някакво ограждение пред една от стаите ли, що ли? Имаме и две кучета, те и сега си живеят заедно, но не се харесват особено с едното, та това допълнително ще ги плаши по двора.
Благодаря, addicted2U!

# 68
  • Мнения: 5 178
Влитам в темата с едно странично питане, ама от вчера съм ето така  #Crazy
1. Котките подлежат ли на чипиране (задължително чипиране)
2. Подлежат ли на регистрация в домовата книга, че по общинска наредба пише едно, по ЗУЕС пише друго
3. Регистрация в общината прави ли се за коте..  newsm78

# 69
  • Мнения: 4 076
Влитам в темата с едно странично питане, ама от вчера съм ето така  #Crazy
1. Котките подлежат ли на чипиране (задължително чипиране)
2. Подлежат ли на регистрация в домовата книга, че по общинска наредба пише едно, по ЗУЕС пише друго
3. Регистрация в общината прави ли се за коте..  newsm78

Това дори и някой бюрократ да го е снесъл в Наредба,не вярвам и не знам някой да го прави.
Аз лично,както и близките ми-не.Не виждам причина.
За кучетата е така,но в нашия вход не са регистрирани,само собствениците им плащат 1 левче такса на месец.

# 70
  • Мнения: 1 786
Моето куче е регистрирано в общината и плащам данък всяка година, за котката не съм питал дали трябва . До сега не са ми искали повече пари за входни такси  newsm78

# 71
  • София
  • Мнения: 13 227
Влитам в темата с едно странично питане, ама от вчера съм ето така  #Crazy
1. Котките подлежат ли на чипиране (задължително чипиране)
2. Подлежат ли на регистрация в домовата книга, че по общинска наредба пише едно, по ЗУЕС пише друго
3. Регистрация в общината прави ли се за коте..  newsm78

Toва зависи от общината. Виждам, че си от Варна. Точно там са най-строгите наредби, но не знам доколко се спазват. Стейси е компетентна по въпроса. Мисля, че тя чипира и регистрира котките си. Във Варна има и ограничение в броя домашни любимци, които могат да се гледат в едно жилище.

# 72
  • Мнения: 3 331
Котките не подлежат на задължително чипиране, доколкото знам. Всъщност, дори за кучетата мисля, че чипирането все още не е задължително.
Според чл. 7, ал. 6 от ЗУЕС в книгата на етажната собственост се вписват животните, които се извеждат на обществени места, т.е. кучетата.
Съгласно чл. 51 от ЗУЕС се заплащат разходи в размер като за 1 обитател за животни, подлежащи на извеждане (т.е. които ползват общите части, това са отново кучетата).
Специално в моя блок не се спазват по-горните.

# 73
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 062
На първа страница има линк, свързан с пост съдържащ информация за законодателството в тази посока. Peace

# 74
  • Мнения: 3 331
Днес чистих вкъщи, а Вики се умори и легна на хладилника-ами то си е уморително да гледаш някой докато чисти! Mr. Green
Скрит текст:
После се преместихме на дивана:
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт