Любители на Котки Тема 94

  • 33 945
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • нещотърсачка НАРЦИ Love is everything
  • Мнения: 12 149
fraci , ориентирах се долу-горе.  Peace
Какво следва съм написала много подробно и Танчето го е сложила в линк на първа страница. Утре със сигурност контролните изследвания няма да са драстично различни от предишните, вече обясних че е необходимо повече време. Ехографът струва пари, а и трябва бръснене на коремчето. Иначе при прегледа с него на нас ни казаха какъв е процентът на увреждане. В нашия случай единият бъбрек беше тотално заминал, а другият на 95%.  Креатининът му беше 1100, а уреята 46,4. С останалите 5% живя още 3 месеца. По принцип, ако уврежданията са под 90%, т.е. има 10% читава тъкан, котката може да поживее още доста. Във всеки случай не ти е безкрайно необходимо да го знаеш. Ехографията просто ще причини още стрес на писанка, а не е чак толкова наложителна. Друг е въпросът, ако вече са я направили. Тогава нека просто ти кажат какво са видели. Не се опитвай да казваш всичко прочетено тук във форума. Никой не обича да му навират чужди знания. Нека си кажат мнението как смятат, че трябва да продължите. Във всеки случай щом котката сама пие вода и сама се храни значи има огромен шанс да сте още доста време заедно. И не се поддавай на предложения за евтаназия, защото мисля, че сте още мноооого далеч от подобна дилема. Peace Имай предвид, че е хубаво след месец пак да се направят кръвни изследвания на двата показателя - креатинин и урея.
П.П. Да ти уточня, че Силвестърчо ми беше на 13 години и имаше и друго автоимунно заболяване, заради което беше на постоянна кортизонова терапия.
Твоята Тифани е млада и мисля, че ще успеете да я стабилизирате.

Последна редакция: вт, 21 апр 2015, 16:50 от profi_1

# 31
  • varna
  • Мнения: 137
fraci , ориентирах се долу-горе.  Peace
Какво следва съм написала много подробно и Танчето го е сложила в линк на първа страница. Утре със сигурност контролните изследвания няма да са драстично различни от предишните, вече обясних че е необходимо повече време. Ехографът струва пари, а и трябва бръснене на коремчето. Иначе при прегледа с него на нас ни казаха какъв е процентът на увреждане. В нашия случай единият бъбрек беше тотално заминал, а другият на 95%.  Креатининът му беше 1100, а уреята 46,4. С останалите 5% живя още 3 месеца. По принцип, ако уврежданията са под 90%, т.е. има 10% читава тъкан, котката може да поживее още доста. Във всеки случай не ти е безкрайно необходимо да го знаеш. Ехографията просто ще причини още стрес на писанка, а не е чак толкова наложителна. Друг е въпросът, ако вече са я направили. Тогава нека просто ти кажат какво са видели. Не се опитвай да казваш всичко прочетено тук във форума. Никой не обича да му навират чужди знания. Нека си кажат мнението как смятат, че трябва да продължите. Във всеки случай щом котката сама пие вода и сама се храни значи има огромен шанс да сте още доста време заедно. И не се поддавай на предложения за евтаназия, защото мисля, че сте още мноооого далеч от подобна дилема. Peace Имай предвид, че е хубаво след месец пак да се направят кръвни изследвания на двата показателя - креатинин и урея.
П.П. Да ти уточня, че Силвестърчо ми беше на 13 години и имаше и друго автоимунно заболяване, заради което беше на постоянна кортизонова терапия.
Твоята Тифани е млада и мисля, че ще успеете да я стабилизирате.
Grinning Grinning Praynig Praynig  bouquet

# 32
  • Мнения: 4 406

И Янко е уникален, С тази опашка, направо за зет го взимам. Heart Eyes

Даваме го веднага за зет Heart Eyes А и Мони имам, също хубавец Wink

Тина, да се чуем утре на лични Hug

# 33
  • София
  • Мнения: 4 714

Даваме го веднага за зет Heart Eyes А и Мони имам, също хубавец Wink

Значи. Даваш и двамата. За да обърнем традицията в християнския свят. Що една жена само с един мъж да може да е. newsm78 Wink Sunglasses

# 34
  • София
  • Мнения: 540
Здравейте, включвам се и аз в групата на котколюбителит.  Имаме 2 мъжкара, един черен ангорец(85см дълъг и 4кг тежък и 3годишен), другия е сиамец, заръсна малък и кльощяв. Не яде(сигурно гледа от детето) Grinning
Ако имате някаква идея как да увеличим апетита му, ще съм благодарна.

# 35
  • София
  • Мнения: 4 714
Здравейте, включвам се и аз в групата на котколюбителит.  Имаме 2 мъжкара, един черен ангорец(85см дълъг и 4кг тежък и 3годишен), другия е сиамец, заръсна малък и кльощяв. Не яде(сигурно гледа от детето) Grinning
Ако имате някаква идея как да увеличим апетита му, ще съм благодарна.

 Shocked Ама как дълъг 85 см??? Я дай снимка. Hug
За увеличаване на апетита и аз търся вариани, така че не мога да бъда полезна. Peace

# 36
  • Мнения: 4 406

Значи. Даваш и двамата. За да обърнем традицията в християнския свят. Що една жена само с един мъж да може да е. newsm78 Wink Sunglasses

На такава хубавица като Мациннка Златна поне двама  трябват Heart Eyes

# 37
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Хулигани.  tooth
Ха, то го няма вече това, заради което писах, Джери.  Joy

# 38
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Мъж ми сменил Празимека с Цестал. Обаче егати и кожодерите (една клиника в Студ. град) - 5лв едната таблетка. Навсякъде са по 6лв за 2 таблетки.

Не го знам защо не е отишъл при Радо и Куми - вероятно си е мислел, че ще е по-евтино от Студ. град ...

За след 14 дни ще поръчам онлайн и с отстъпка ще дойдат и още по-евтино от тия 3лв/т.

Междувременно се поразрових и явно Цестала е доста добър вариант - пише, че може и на бременни котки да се дава, което говори достатъчно за това, че е щадящ за организма на котката и надявам се НЕщадящ организмите на разните червяци.  Mr. Green

Скрит текст:
(Ето листовката, ако някой се интересува: http://www.ceva.bg/content/download/35316/602271/version/1/file/ … Cat%20Flavour.pdf)

Грабнаха ме тези трите неща:

1. НЕЖЕЛАНИ СТРАНИЧНИ РЕАКЦИИ
Острата токсичност на продукта е > 2000 мг/кг. По време на тестовете за безопасност не са
проявени никакви клинични, хематологични или биохимични неблагоприятни реакции, след
прилагане на продукта при трикратно превишаване на дозата. Не са наблюдавани странични
ефекти при клиничните тестове.

2. Продуктът може да се прилага безопасно и при бременни котки.

3. Предозиране (симптоми, спешни мерки, антидоти), ако е необходимо Предозиране на
Cestal Cat Flavour Tablets се появява рядко в клиничната практика поради добрата поносимост. По
време на тестовете за поносимост на животните за които е предназначен, продуктът не е показал
никакви токсични ефекти, дори след трикратно превишване на препоръчваната доза.
При съмнение за токсична реакция вследствие на прекомерно висока доза, да се предприеме
подходящо симптоматично лечение.

Ще се пробвам тия дни някакъв данък да платя. Трябва първо да ги фотна.

# 39
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Имам някакъв спомен, че таблетките дронтал ги купувах за около 5-6 лв. А цесталът беше много по-евтин от тях.

# 40
  • София
  • Мнения: 4 714

И хулиганки. hahaha hahaha hahaha


На такава хубавица като Мациннка Златна поне двама  трябват Heart Eyes


И на мен също. Joy Joy Joy И майката на Маци-Злати не е за изхвърляне. bowuu


TINA, не се безпокой за лев-два в повече. Peace
И хайде и аз на лични, ама след няколко дни, че изведнъж се започнаха едни задачки-закачки, не е истина. Wink

# 41
  • Варна
  • Мнения: 6 377
Искам и аз на лични.  Crossing Arms Да не изтърва нещо.
Шегувам се, развеселих се от някои постинги.  Hug

# 42
  • София и Морето от време на време
  • Мнения: 562
Стейси, ще уреждаме девойката за кастрация, че и дойде времето. За това иде реч между мен и Джери.

# 43
  • Мнения: 3 248
Като сте на обезпаразитяваща тема -  за пастите какво мислите? Примерно Витаминтр на Вирбак?

# 44
  • Мнения: 4 076
detelistna.4etirilinka,благодаря за веселото котоописание в предната тема.
Посмяхме се от сърце!

Благодаря и за новата тема Hug

Общи условия

Активация на акаунт