Любители на Котки Тема 94

  • 33 624
  • 740
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 13 045
Горкия Дейвид Sad Дано гадните песъчинки излезнат по-бързо и безболезнено. Какво каза доктора-от храната ли е запушен?
Сигурно и храната е фактор 😞 Добре му давах уринарна, за какво минахме на такава за кастрирани да ме питате, много се обвинявам. Добрата новина е, че сега добре мокри памперсите и в момента пие водичка, дано оздравее скоро   Praynig

По-скоро въпросът е каква марка храна яде? Нали уж високия клас не създават такива проблеми.  newsm78

Скрит текст:
Аз съм решила въпроса генерално - не давам никаква суха храна.  Wink

Прекрасни снимки сте показали днес!  Heart Eyes

Последна редакция: пн, 25 май 2015, 23:59 от Тaня67

# 706
  • Мнения: 1 416
Вадих кърлеж на котарака, но имам усещането, че някаква част остана вътре Confused
Направих всичко, както трябва - не съм въртяла, а дърпах нагоре с пинсетата, но котаранчо се извиваше и чак от втория път успях да махна кърлежа. След това дезинфекцирах мястото със спирт.
Да направя ли нещо, в случай, че е останало част от кърлежа или да оставя нещата така?

# 707
  • Мнения: 9 991
Вадих кърлеж на котарака, но имам усещането, че някаква част остана вътре Confused
Направих всичко, както трябва - не съм въртяла, а дърпах нагоре с пинсетата, но котаранчо се извиваше и чак от втория път успях да махна кърлежа. След това дезинфекцирах мястото със спирт.
Да направя ли нещо, в случай, че е останало част от кърлежа или да оставя нещата така?

Върти се посока обратна на часовника, ако остане главата върте, трябва да се заведе задължително на лекар.

# 708
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
Мариана, надявам се Дейвид бързо да оздравее и повече никакви проблеми  Hug
Нагледах се на пухкави коремчета, целувки на всички  Heart Eyes

Когато ходих на вет да вадят кърлеж на куче, което разхождах, той го извади и дезинфекцира с йод. Най-добре при съмнение за останала част да го види вет.

# 709
  • Мнения: 3 331
Аделинда, едно време така ги вадихме кърлежите. Съвсем наскоро обаче ми се наложи да си вадя кърлеж и добре, че погледнах в нета-навсякъде пише, че кърлеж не се вади с въртене, нито с мазане  с олио (от него кърлежа можел да повърне отровата в тялото ни). Вади се като го хванеш за главата и дърпаш лекичко нагоре, после дезинфектираш. Една приятелка лежа в болница заради кърлеж, така че ако имате доктор\ветеринар наблизо най-добре той да извади кърлежа.

# 710
  • Мнения: 779
Кърлежите имат отрова?! Знам, че са като комарите. Опасното с тях е, че пренасят болести.
Мен лично са ме хапали по 4-5 пъти като дете на село. Няма доктори, няма чудо. Баба, памук и крем. Това е всичко, което е нужно Grinning Мястото остава зачервено и сърбящо около 1-2 дена, заради "отровата". После никакви следи.
С животните пак баба ги вадеше.

# 711
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Скрит текст:
Аз съм решила въпроса генерално - не давам никаква суха храна.  Wink


То пак зависи какво е съдържанието, а не дали е суха или мокра.

# 712
  • Мнения: 3 331
Кърлежите имат отрова?! Знам, че са като комарите. Опасното с тях е, че пренасят болести.
Абе чрез това дето го повръща в тялото можеш да се заразиш. Неправилно съм се изразила по-горе. Иначе и ние все сами сме си вадили кърлежите, но след случая с приятелката ми, която лежа в болница, предпочитам лекар да го извади.

# 713
  • София
  • Мнения: 13 045
Скрит текст:
Аз съм решила въпроса генерално - не давам никаква суха храна.  Wink
То пак зависи какво е съдържанието, а не дали е суха или мокра.
Не е така. Някои котки просто не обичат да пият вода. Набавят си вода чрез храната. Мъро е на най-евтини консерви и паучове. Честно казано, като се появи артрита му се уплаших, че може да е от храната и веднага рапитах ветеринаря за това. Каза, че това е болест, за която са "виновни" майка му и баща му, а щом като толкова години не образува камъни от консервите, с които го храня, в никакъв случай да не минавам на суха храна. Може би не знаеш, но около 2000-2001 година и двата ми котарака се запушиха от суха храна в рамките на 1 месец.  Wink Повече не са се запушвали. Винаги съм давала и от нашата храна, но е по-скоро за мезе. Основната им храна беше консерви, а напоследък - паучове, защото Мъро не може да изяде сам цяла консерва и ми омръзна да хвърлям храна.

Вади се като го хванеш за главата и дърпаш лекичко нагоре, после дезинфектираш.
Няма как да го хванеш за главата, защото тя е забита и се вижда само тялото. За съжаление, видях наяве как останалата забита глава продължава да се забива навътре, макар и останала без тяло. Sad Непременно трябва да се направи разрез, за да се извади остатъка.

# 714
  • Мнения: 5 178
ММ от няколко години притежава ето това чудо
http://www.almanac.com/product/safe-tick-removal
вади кърлежи на кучета, котки и хора на поразия, скъсване не е имало и наистина се вади нагоре без да се върти

# 715
  • Мнения: 9 991
addicted2U, без значение дали ти го вади доктор или ти, заразата влиза в тялото още с ухапването. Бие се ваксина профилактично за болестите, след ухапването. Доктора гарантира да ти го извади с главата, и да бие ваксина. Върти се, за да го накараш да си изкара главата, само с дърпане се къса и остава под кожата и продължава да прави инфекции. Всички подобни животни отделят слюнка да не се съсирва кръвта, която пият, отрова няма. И аз знам, че се тушира с йод, не знам дали за котки не е противопоказно обаче. Не всеки кърлеж носи болести, само ако е заразен ги пренася по кръвен път.

# 716
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
По въпроса за сухата и мократа храна, само тук в този форум съм срещала твърдението, че запушването се причинява заради суха храна /независимо каква/. Не ми се спори, наистина, радвам се, че котето се чувства добре с консервите, явно просто са ниско минерализирани и това му се отразява добре, а не факта, че са "мокри" Wink.
Ето:
http://www.vivavet.net/index.php?option=com_content&view=art … -04&Itemid=57

"Рисковите фактори, които предразполагат развитието на заболяването са:

Хранене-повишеното ниво на някои минерални вещества в храната могат да увеличи вероятността от формиране на кристали в урината. Минералите магнезий и фосфор са компоненти на най-често образуващите се кристали - струвитни (амониево - магнезиево -фосфатни ). Затова е нужно тяхното ниво в храната да се поддържа колкото е възможно по-ниско. Храната, която котките консумират влияе и на рН на урината. Струвитните кристали се образуват предимно в алкална среда, а другите видове-като калциево-оксалатните-в по-кисела. Храненето с храни, нормализиращи рН на урината, значително намалява образуването на кристали."

Никъде не съм срещала твърдение, че е достатъчно да се избягва сухата храна, като цяло.
Нашият е изключително на гранули, откакто се е родил. Скоро навършва 2 години. А на моята съседка котаракът е на 13 и друго освен гранули не е хапвал през живота си. Както и не се е запушвал никога.

# 717
  • Мнения: 60
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152868171730823&se … ype=1&theater

Търсим нашата любима Жана! Загуби се в района на 5-те кьошета, София. Сребърна чинчила ( бяла, с тъмни отсенки по края на косъма, със зеленикави очи), на 1 год. и 3 месеца. Моля ако някой я види или чуе за нея да ни се обади! Много я обичаме! 0885547783

# 718
  • Мнения: X
Во_, дано бързо се намери красавицата!

Мариана, дръж ни в течение как се развиват нещата при Дейвид. Дано подобрението е бързо.

Колко много сиви котета има в темата. Голяма банда!

# 719
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 823
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152868171730823&se … ype=1&theater

Търсим нашата любима Жана! Загуби се в района на 5-те кьошета, София. Сребърна чинчила ( бяла, с тъмни отсенки по края на косъма, със зеленикави очи), на 1 год. и 3 месеца. Моля ако някой я види или чуе за нея да ни се обади! Много я обичаме! 0885547783
Споделих във ФБ, дано бързо се намери

Общи условия

Активация на акаунт