Слънчицето пролетно напича, ЮЛСКА мама по покупки тича!

  • 36 139
  • 701
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 792
Аааа, така по-става  Peace Интересно ми е да чуя обосновано мнение за скъпите колички (над 1500лв) - защо са по-добри и си заслужават парите, а не само защото са модерни. Макар че аз вече съм готова, би било полезно за останалите мами.

Между другото - взела съм почти цялата тема от старата, която направи хоуп, така че поздравленията са и за нея   bouquet

# 31
  • Мнения: 1 602
Аз бях питала защо количките на мима хари е 2500, автомобил ли ще продават или бебешка количка и те изтриха коментара ми. Не търпят критики, не че ги критикувах просто зададох въпрос, но не получих отговор.

# 32
  • Мнения: 292
Поздрави за прекрасната тема   bouquet

И за да не ми е гол записа, мъника в корема ми нещо много се бунтува от няколко дни, голямо подскачане, танци и игри. Целия ми корем се мести а на ляво, а на дясно  Laughing

# 33
  • Варна, кв. Аспарухово
  • Мнения: 350
Благодаря на Кира за споделеното за количките Simple Smile мисля, че ще съм на 3 в 1.
Уф и аз да се оплача от 2 дни съм само по изследвания, толкова ли е опасно да
имам ниски тромбоцити  #Crazy (даже не са толкова ниски 101) - Аг е пощуряла да
ходя на хематолози. Някой има ли подобен проблем. Добре че е проблем с мен, а не с бебо.  Rolling Eyes

# 34
  • Мнения: 3 419
Аз така и не се спрях на количка. Първата седмица на май смятам вече сериозно да огледам. Ние,обаче си имаме столче за кола наследство от друго бебе и затова 3в1 не ми е вариант. А и все още не убедена за кош-а за новородено,та и 2в1 май няма да е. Crazy

# 35
  • Мнения: 197
Да се запиша и аз в новата темичка, много свежарски калинки Sunglasses За тяло се мажа с био кокосово масло на Балев и съм много доволна, кожата ми е изключително суха и чувствителна по принцип. Бебето мисля с него да мажа в бъдеще тествано е върху други бебета и влиае добре. За количка най-вероятно ще е втора употреба на една приятелка, която не беше много по разходките и е доста запазена като цяло, някаква маркова е. Напредвам с ремонта ако всичко е наред средата да май сме вътре, което е по-важното Laughing


# 36
  • Мнения: 39
  bouquet
Тук съм, не ви оставям Simple Smile
Хубав ден

# 37
  • Мнения: 712
Интересно ми е да чуя обосновано мнение за скъпите колички (над 1500лв) - защо са по-добри и си заслужават парите, а не само защото са модерни. Макар че аз вече съм готова, би било полезно за останалите мами.


През януари бях откачила на тема количка и почти цял месец се занимавах само с това. Някак бях решила, че няма да ми стигне времето до юли да се ориентирам Simple Smile Бременна му работа Crazy
От всичко, което изчетох и разгледах стигнах до извода, че скъпите колички с нищо не са по-добри. И не само това - повечето са по-малко функционални от количките с цена под 1000 лева. Цените обаче са високи, защото си купуваш МАРКОВА количка. Има майки, на които им е все тая дали количката им е маркова (т.е. скъпа), стига да е удобна и функционална. Има и майки, които много държат на количката да пише Peg Perego, Neonato или Mima (примерно) и не се замислят много дали е достатъчно функционална.
Реално по същият начин стоят нещата и с всичко останало. Ако сравниш два телевизора (Нео и Филипс например) те може да са с абсолютно еднакви характеристики и качество, но "марковият" ще е по-скъп само заради марката. Има хора, които ще си купят по-евтиния, просто защото не им пука каква марка е, но има и други, за които ще е въпрос на престиж да притежават марка Х.

# 38
  • Мнения: 341
И аз да допълня, че следях гореспоменатата тема за количките. Е не видях повече от 2-3 пъти да се обсъждат колички под 700 лева, да не кажа под 1000.
Аз съм си харесала много Danco Retrus, скоро се надявам да идем на живо да я видим и да се капарира. 490 лева е. Толкоз.
Имаше вариант на свекърва ми шефката да ни даде нейната стара количка (понеже вече сменя трета за 6 месеца?!). На моя коментар, че не ми харесва конструкцията й, се отговори възмутено "Ама каааак, тя е 1000 лева!!!".  #2gunfire Та така...  bowuu

# 39
  • Мнения: 712
Dotmot, това ми напомня на спора, който се заформи заради решението ни да купим нова количка. Някак всички, без изобщо да ни попитат бяха решили, че ще ползваме количката на сина на вуйчо ми (в момента малкия е на 7). Цената е над 1000 лева, дори и сега, 8 години след като те са я купили. Обаче, те я ползваха почти 3 години, а след това я ползва още едно дете около година. Преценихме, че искаме нова количка и като го съобщихме... ooooh! "Ама как не я искате?! Тя е толкова хубава и скъпа!" Майка ми бълваше тази тирада около стотина пъти за последните 3 месеца, придружена с детайлно обяснение, колко точно са разочаровани всички, че няма да я ползваме. И сега с ММ сме лоши, защото не искаме скъпата количка. Tired

# 40
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Е като е 1000лв защо я сменя. Нали би трябвало да е доволна ooooh! И Стокето е 2 и нагоре, ама не бих дала толкова пари за нея като я гледам колко е тясна и малка. Това бебе има нужда от пространство все пак. Да не говорим, че някои скъпи колички не могат да минат на местата на които аз минавах с моята купена от познати за 150лв Whistling За мен поне е важно количката да е лека и маневрена. Ежедневно минавах с нея през подлез с релси и особено разровени тротоари. Да не говорим, че я качвах на ръце до асансьора, което си е един етаж нагоре и надолу поне 2 пъти дневно.
Като избирате количка си преценете големината на колата, в която ще я возите и ако сте на високо дали ще се събере в асансьора така че и за вас да има място  Peace
Количка с помпащи гуми и да искам не мога да си купя. В градинките около нас има един плевел-бабини зъби се казва. Такива шипове има, че ако сме с помпащи гуми ще трябва ежедневно да ги ремонтираме Rolling Eyes

# 41
  • Мнения: 957
Добро утро Simple Smile
Колко познати ситуации Grinning Grinning Grinning ние го играхме същото с количката и сега никои не смее да каже нищо нито за легло, нито за друг неща.. 

# 42
  • София
  • Мнения: 286
Здравейте и от мен,чудна темичка браво на авторките,а малката калинака е направо да я изядеш Simple Smile
Аз имам количка и за сега няма да гледам за нова,харесвам си я но е тежичка,а ще трябва и след баткото да тича някой,ще видим с времето. При мен зора беше кошарата и най- накрая я поръчах и вече ми е по -леко сега в понеделник ще я докарат и вече нямам търпение, че нали не съм я виждала на живо.
Да се оплача малко ,вчера тъкмо излязох да взема малкия от ясла и като ме заболя ниско долу ,напрво си изкарах акъла,не можех и крачка да направя и седях на една пейка поне 15 минути,не знам какво беше това но явно малкия се намести върху някой орган ,или бяха контракции и аз не знам,беше ужасно ,но за щастие ми размина лека полека,вкъщи изпих 2 магнерича и 2 но-шпа ,мазах и с олио и ми помина. Дано не се повтаря.

# 43
  • Мнения: 624
По време на миналото ми майчинство излезе Стоке-то. Е много бях впечатлена от дизайна и това, че детето е нависоко. Ако се бях заинатила, щяхме да вземем такава, но баща ми не върна на земята. Каза ми: Ти луда ли си, какво ли? За толкова пари ще наемеш накой, който две години ще ти носи бебето на ръце буквално, че и ще му сменя памперсите и ще го храни! Joy

После като размислих, а и с опита установих, че височината е предимство само първите месеци, за да е удобно на майката, после детенцето трябва само да може да слиза и да се качва, да не му минава дръжка между крачетата и количката да не тежи тоооолкова много, и т.н., и т.н.

Сега се улавям, че изпадам в другата крайност.  Embarassed И 500 лева ми се виждат много за количка. Производствената цена, шасито, платът, механизми, гуми и т.н. едва ли струват повече от 100-200 лева. Е за какво да плащам нечии яхти, защото някой е решил, че родителите са готови на всичко за детенцето си. Crossing Arms

Предполагам, че ще вземем Бебе Конфорт, защото такава имахме и миналия път и ми е позната... малко ме мързи да проучвам, а и мисля, че наистина няма кой знае какво значение. На бебето му е почти все едно, на бутащия също. Да не говорим за риска, бебето да не харесва да се вози в количка, като мойта щерка, и първите месеци да е буквално неизползваема. Rolling Eyes

# 44
  • Мнения: 292
Добро утро   food010

За количка и кош вече не мисля  Mr. Green е отзиви за тях мога да дам след като се появи малчо и започнем да излизаме, но поне това ми отпадна като умуване.

Иначе тая нощ имах постоянно крампи в прасците, беше ужасно болезнено  Cry А и честно казано за първи път ми се случва, никога до сега не ми се беше схващал крак...

Общи условия

Активация на акаунт